Až se ucho utrhne: 50 ilustrovaných přísloví

Až se ucho utrhne: 50 ilustrovaných přísloví https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430625/bmid_az-se-ucho-utrhne-50-ilustrovanych--vlu-430625.jpg 4 19 9

Kolik kuchařů přesolí kaši? Kdy si oblékáme železnou košili? A co je to vůbec dišputát? Oblíbená autorská dvojice připravila průvodce po známých i neznámých příslovích, a aby toho nebylo málo, doprovodila každé z nich krátkým výstižným komiksem. Vznikla tak knížka, kterou si oblíbí nejen děti, jimž pomůže porozumět jazyku a rozšířit si slovní zásobu, ale vlastně každý, kdo má rád češtinu, její malebnost a zákruty. Tahle kniha není učebnice, a přesto se při jejím čtení a prohlížení poučíte, ale hlavně pobavíte. Koneckonců smích je kořením života, ne?... celý text

simca9342
21.04.2023 3 z 5

Na první pohled pěkná knížka plná přísloví a rčení, které se používají v běžné komukaci. Ale po otevření knihy budete rádi, když ji vůbec dočtete. Graficky je sice pro děti zpracovaná pěkně ( čtenáři ocení komiks vždycky), ale, co se týče nějakého širšího vysvětlení , to právě chybí... z toho důvodu jsem si některé z nich musela dohledat.
Kniha je spíše určená ke společnému čtení s dospělým.

muchomurka
22.07.2022 3 z 5

Zajímavá, nevšední. Překvapily mne překlady přísloví do dalších jazyků.
Ilustrace byly některé trefné, některé jsem tedy nepochopila. Ale celkově se mi nelíbily.
A dost jsem se zapotila, když Bambulka chtěla jednotlivá přísloví vysvětlit a ještě k tomu, proč je to na obrázku takto. Uf.
Jen jsem tedy čekala nějakou přidanou hodnotu, výklad nebo zajímavosti, cokoliv. Takto jen sepsaná přísloví za sebou.

martineden
28.05.2022 5 z 5

Neskutečně rozkošná záležitost! Ty obrázky nemají chybu!

a304
28.02.2022

Citáty mám ráda. Přísloví ještě více, jsou ověřena zdravým, selským rozumem. Velmi zábavná a prospěšná kniha, doporučuji.
Pročítání komentářů mi připomíná cestu za pokladem. Při jeho nalezení si jej prohlédnu, prozkoumám a pak přestože předám dál, cítím se spokojeně, obohaceně.

MilackovaN
07.12.2021 5 z 5

Hodně poučná kniha, a to i pro dospělého. Několik přísloví jsem slyšela prvně, takže děkuji za obohacení mé slovní zásoby. Ilustrace jsou opravdu boží a těším se, až s nimi budu ve třídě pracovat.

RobertVlach
24.12.2020 4 z 5

Naprosto úžasná kniha pro děti, která pomocí ilustrací vysvětluje 50 běžných rčení, přísloví či idiomů. A bonus pro rodiče: U každého je překlad do angličtiny, němčiny, španělštiny, francouzštiny a ruštiny. Náš 6letý syn se k této knize neustále vrací a dokonce si díky ní rozšířil zásobu oblíbených hlášek.

Květi62
06.10.2020 4 z 5

Za mě vtipné, zábavné, ilustrace dobře doplňují text, cizojazyčné variace přísloví beru jako další bonus.

Pianistka
14.05.2020 odpad!

Ilustrace jsou svérázné, subjektivně se mi vůbec nelíbí. Jediné, co oceňuji, jsou cizojazyčné variace přísloví.

triatlet
09.02.2020 5 z 5

Ester Stará a Milan Starý opět přesvědčují, že v jednoduchosti je síla.
Úvodní i závěrečný kvíz pobaví.
Jednotlivým příslovím sluší celostránkové doprovodné komiksové zpracování. Opakovaně jsem se smál např. u přísloví kovářova kobyla chodí bosa, vrána k vráně sedá, když se dva perou, třetí se směje.
Zajímavé je i srovnání se zněním přísloví v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině a ruštině.

"Když ptáčka lapají, i motyka spustí." - viz zajímavosti

přísloví, rčení, pořekadla pro děti od 6 let

Autoři knihy