Čekání na spoušť

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román v osmi příbězích o špatných rozhodnutích, nepochopení i naději. Zuzana jede k moři, aby vymazala děsivý sen. Josef se rozhodl vsadit všechno na jednu kartu. Jitka se stydí za faldy na břiše a nechce se s nikým srovnávat. Hana při náhodné cestě autem nalezne svoji babičku. Jarmila roky vzdorovala, ale teď jen touží odejít úplně tiše. Pavel našel klid při práci v lese a už nechce nic pokazit. Iveta obléká mrtvé a skrývá vytetovaného hada. A Libor prostě jen fotografuje… Patří k sobě, jsou svým způsobem rodina, přesto se míjejí. A křivdy, bílá místa a bolest se množí. I oni by však rádi věřili, že bude líp… Povídkový román Čekání na spoušť Lidmily Kábrtové je kronikou takového míjení, prostírající se na ploše sedmdesáti let. Kniha v koncentrované podobě ohledává, jak zdánlivě nedůležitá rozhodnutí jedněch působí na životy druhých a jak se nenápadná událost může dotknout někoho, o kom to vůbec netušíme. Každá z hlavních postav Čekání na spoušť vypráví z vlastní perspektivy, každá se snaží dodat svému příběhu smysl. A přestože nalézání jedněch je často ztrácením druhých, nikdy není pozdě na smíření a odpuštění. Přinejmenším vůči sobě samým....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476614/big_cekani-na-spoust-jjR-476614.jpg 4.522
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Čekání na spoušť

magnolia
16. listopadu

Mrzí mě to, Místa ve tmě se mi líbila, ale po nadějném začátku, se mi čtení této nové knížky, líbilo stále méně. Možná je to způsobené i momentálním rozpoložením, dočetla jsem rychle, ale bez nadšení.

adevis
15. listopadu

Dosud jsem se s touto českou autorkou nesetkala, což je pro mě jako milovníka české současné literatury a knih z nakladatelství Host Brno k nepochopení. Ale všechno má svůj čas a asi to tak mělo být.

Povídkové knihy jsou prostě skvělé, většině čtenářů sednou, jelikož čtení hezky utíká. A tato kniha je vlastně román. Životy postav jsou propojené, i když o tom navzájem nemají ani tušení.

V knize najdete příběhy ze života, příběhy o tom, jak i sebemenší špatná rozhodnutí dokáží ovlivnit životy druhých. O lásce, o smrti, o nemoci, o smutku. O mládí i stáří. Všechny postavy mi byly sympatické, všechny mi přirostly k srdci a s knihou jsem se nerada loučila.

Těším se ale na autorčiny předchozí knihy, chystám se na ně velice brzy.
Čekání na spoušť je čerstvá novinka, zkuste ji taky, snad Vás uhrane stejně jako mě!


saruse
15. listopadu

Moc jsem se na tuto knihu těšila, v kalendáři od jara zaznamenáno datum 15.10., kdy měla vyjít. Přesto pro mě jedničkou zůstává kniha Koho vypijou lišky. Čekání na spoušť je souborem nádherných příběhů, psaných krásnou češtinou. Proto dávám pět hvězdiček, i když budu muset přečíst ještě jednou, protože mi unikaly návaznosti mezi jednotlivými příběhy a postavami. Nebyla jsem asi dost soustředěná, vzhledem k okolnostem jsem nemohla číst tzv. "na jeden zátah", což si tato kniha zaslouží a jistě by se tím pro mě stala srozumitelnější v provázanostech jednotlivých osudů postav.

bookcase
13. listopadu

Skvěle a důmyslně poskládané é osudy různých lidí, kteří jsou svým způsobem propojeni. Je to o tom, jak jednu situaci vidí různí lidé jinak. O nedorozumění, vině, odpuštění.

Dadulina
11. listopadu

Krásná mozaika neporozumění a smíření. Věčný boj s vinou a odpuštěním sám sobě…

markej
22. října

Jak jsem předpokládala, nová knížka Lidmily Kábrtové je skvělá. Tvoří ji osm povídek, které jsou ale provázány a dohromady tvoří de facto román. Ačkoli jsou postavy různorodé, všem rozumím, všechny dokážu pochopit, do všech se dokážu vžít. V povídkách se často stává, že někdo něco pochopil či prožíval určitým způsobem, stejnou událost ovšem jiný zainteresovaný pochopil či prožíval naprosto jinak, všechno závisí na úhlu pohledu postavy a na jejím životním nastavení. Celkové vyznění je spíše melancholické, řeší se tu hodně téma smrti, křivdy, štěstí či osudových přešlapů a já osobně si z četby především beru poselství, že si máme užívat každého dne, protože skutečně nevíme, co se může stát v dalších vteřinách, minutách či hodinách...
Čekání na spoušť je autorčina třetí kniha, rozhodně doporučuju i prvotinu Koho vypijou lišky i knihu povídek Místa ve tmě...