Market = ) Market = ) komentáře u knih

Skóre Skóre Elle Kennedy

OK. Vím, že v reálu asi těžko najdeme tři kluky, který budou tak strašně super a fešáci, navíc budou hrát hokej, všichni budou chytrý, kamarádi a najednou vlastně všichni zjistí, že jediný, co chtějí, je vážný vztah a dají se dohromady se slečnama, který už jsou kamarádky nebo se zázrakem kamarádkama stanou a nakonec budou tvořit takovou šťastnou skupinu, která se společně setkává doma a navzájem se mají všichni rádi a je s nima legrace. Ale je mi to úplně jedno, protože přesně to mě na tom strašně baví a kdyby měly knížky 2.000 stránek, byla bych naprosto spokojená. Kdyby "konečný zvrat" nebyl tak smutný, byla bych za něj zatím nejradši, je mnohem víc reálný, než například násilný a vyděračský otec. Ach jo :-(. Ale jinak to bylo vážně boží. A teď si jdu číst Jsou světla, která nevidíme, abych neměla pocit, že čtu jen literaturu pro mladé dámy :-).

20.02.2017 5 z 5

My My Elle Kennedy

Zlá-Ňufie (ségra :-) ) mě trochu vyděsila, jak je to celý hodně smutný, takže já jsem nakonec byla mile překvapená, že to nebylo zase až tak hrozný, jak jsem se bála :-D. Jinak jsem nadšená. Chvíle u knížek EK jsou jediný, kdy mě občas malinko mrzelo, že nejsem kluk, protože být v nějakým sportovním týmu musí být fakt bezva :-). Tak snad se dočkáme aspoň dalších dílů WAGSek...

03.04.2020 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Ach jo, tohle je těžký. Mám pocit, jako by mě z tý knížky fyzicky bolelo... nevím, v celym těle. Nemůžu si vybavit knížku, která by mě tolik zasáhla a nějak si nedovedu představit, že bych měla najednou zase číst a prožívat další příběh, protože to nebude takový a nějak to ani nechci... Tolik síly, odvahy, lásky, neštěstí, štěstí, většího neštěstí, bolesti, hrůzy, nespravedlnosti, konců... A toho, jak vlastně nic nebylo jednoduchý, černobílý... Ach jo. A všechno se to dělo. :-( Asi už neseberu odvahu si někdy knížku znovu přečíst, ale vždycky budu ráda a s úsměvem vzpomínat na ty části s pilotama. To to ještě bylo docela dobrý a mohli jsme doufat, že to třeba dopadne dobře, že jo. No nic. Přečtěte si tu knížku, fakt.

29.01.2019 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Teda to byl masakr. Myslím, že jsem tématem nebyla úplně nepolíbená, ale absolutně jsem si nedovedla představit tu hrůzu. A tu šílenou nespravedlnost. Ona jedna věc je znát fakta nebo si číst smutný příběh holčičky, která v koncentráku přišla o celou rodinu, ale tenhle životní příběh plný zmaru a pořád dalších pohrom, to člověku, co to nezažil, hlava nebere. Myslím, že je hrozně důležitý dívat se na všechny tyhle historický události z více pohledů. Zajímalo by mě, kolik životů takhle bylo v reálu minimálně na třikrát zničených. A to nemluvím jenom o Gertě ale i o všech dalších, o kterých knížka je. Klobou dolů, já tohle psát, mám deprese a noční můry.

20.03.2017 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Celkem fajn, ale přiznám se, že jsem s tím humbukem a několika měsíční rezervací v knihovně čekala trochu víc propracovaný příběh. Oddechové nenároční čtení očekávám, to je jasan, ale tohle mi přišlo i jako odděchově napsané :-D. Ale uznávám, že jsem v tomhle žánru asi celkem přísná.

16.02.2023 4 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Boží, jako vždycky :-). Zopákla jsem si teď celý Off Campus a Lov, konečně si přečetla Risk a teď už budu netrpělivě očekávat Hru. A zhruba za rok zase celý dokola. Doufám, že EK bude psát až do důchodu.

27.03.2020 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Tak to jsem nečekala. Tohle podle mě beze zbytku splňuje termín "krásná literatura". Závažný námět (vlastně hned několik rovin, kromě té protektorátní, na první pohled zřejmé), krásný jazyk, krásné charaktery, sem tam lehounký vtip, navíc čtivost. Jenom mi z konce bylo hrozně smutno, tak jsem si to po té skoro až idylce vážně nepředstavovala (moje chyba - neměla jsem zapomenout, o čem vlastně čtu...).

25.09.2018 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Pro mě naštěstí mě knížka nezasáhla tak strašně moc jako Slavík. I tak je v ní ale myslím velká síla a často jsem si říkala "Ach jo, to přece už není možný!". Zajímavý vhled do života s válečným veteránem, do života dcery bohatých rodičů a do života dcery, která nikdy nebyla dlouho ve stejném, stabilním prostředí včetně všech důsledků, které to s sebou nese. A naproti tomu krásný vztah máma / dcera, síla komunity, první láska a (trochu melodramaticky řečeno) na hodně způsobů ukázka toho, co všechno člověk vydrží a zvládne... Veselé počtení to není, já jsem to cca v půlce nevydržela a trochu jsem prolistovala konec a nelitovala jsem toho.

13.12.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Tak tomu říkám milé překvapení :-). Vtipné, milé, sympatické osoby, příběh svého druhu možná malinko netypický, typický zvraty samozřejmě jsou, ale nemučí nás dlouho :-). Doporučuju.

28.03.2020 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

No páni... Tolik neštěstí, nespravedlnosti, krutosti a bohužel zřejmě i pravdivosti v jedný knížce... :-( Přiznám se, že jsem ani nedoufala, že by se mohl týkat nějaký aspoň trochu dobrý konec... Ale koná, takže s chutí do toho. Sice mi často srdce usedalo při představě, kolik lidí takový neštěstí asi potkalo a potkává doteď, ale jednak tam jsou i krásný části a jednak to stojí už jenom pro získání představy (pokud jste ji stejně jako já neměli). A literárnímu zážitku pro mě hodně přidaly i charaktery postav, tak strašně věrně vykreslený (prakticky asi na celym spektru, co si tak umíme představit...). Vážně moc doporučuju.

21.01.2019 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Za mě krása. Nenechte se děsit komentářema - je to místy strašný, ale na to, o jak závažný téma se jedná, to dobře dopadne :-). Strašně se mi líbily charaktery a dialogy, za to pro mě byla jedna, možná dvě * navíc. Knížka se vážně krásně četla a myslím, že nejedna dívka zatoužila po muži jako je Holder, že :-).

14.09.2017 5 z 5

Jatka Jatka Lee Child

No, začetla jsem se až v base, ale pak už jsem se vážně nemohla odtrhnout. Párkrát mi trochu dělaly potíže dost realistické popisy toho, co hlavní hrdina nepřátelům dělal :-D, ale jinak to bylo vážně bezva a zajímavý.

21.11.2022 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

No páni! Posledních cca 20 stran pro mě bylo zbytečně melodramatických (upřednostňovala bych podobný konec, ale trochu jinak pojatý asi :-) ), ale jinak si tuhle knížku budu dlouho pamatovat a myslím, že se k ní budu i ráda vracet. Protože to jak byly popsaný všechny myšlenkový pochody, pocity, dialogy... Klobouk dolů, vážně. (kolikrát jsem se při čtení rozbrečela sem snad ani nebudu psát, ale fakt je, že mi stačí málo :-D)

17.01.2019 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Za mě nejsem tak uchvácená jako z Off Campus a bohužel mi překáželo množství hovorový češtiny. Taky na mě byl Blake trochu moc živý a nejsem si úplně jistá, že to v týmech NHL chodí takhle. Budu ale doufat, že jo a hlavně se budu moc těšit na další díly. A jsem ráda, že ve vývoji vztahy nebyly žádný dramatický zlomy a líbily se mi i situace v nemocnici a tak. Boží :-).

19.03.2018 4 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Tak, a já mám novou oblíbenou autorku. Po přečtení komentářů jsem se knížky trochu bála. Ukázalo se, že zbytečně. Přišlo mi fajn, že se nekonaly dramatické zvraty. Já mám ráda, když všechno probíhá hladce a dobře to dopadne :-). Navíc mě vážně baví dialogy a popis běžnýho života studentů na univerzitě. Těším se na všechny další autorčiny knížky.

09.09.2016 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Samozřejmě nečekejte nějaký hlubokomyslný dílo, ale za sebe můžu říct, že mě dlouho knížka takhle nechytla. Posledních cca 50 stránek bych si odpustila (za mě zbytečný "zvraty" který mě štvou vždycky), ale stejně to bylo moc krásný! A žeru ty jejich dialogy (v párech, v týmu, mezi kamarádama...)

03.09.2016 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Pro mě milé překvapení. Jednak tak mile vtipné, jednak hezky uchopené poměrně závažné téma.

10.08.2022 5 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Tak tohle bylo super. Jsem ráda, že u nás holky (ještě s Elle Kennedy) frčej :-D. Těším se na další díly.

18.08.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

V tomhle případě by možná bylo lepší nejdříve přečíst doslov. Ten totiž trochu vysvětlí, proč je příběh psaný takovým zvláštním způsobem. Snad prvně od základky jsem si vzpomněla na "vyprávění". Občas jsem překlikávala mezi kapitolama, jestli mi někde jedna, dvě nebo deset neutekly a i hloubkou mi přišel příběh spíš jako ze základky... V průběhu čtení jsem si říkala, jaká je to škoda a jaký je to nevyužitý potenciál, možná to byl ale záměr autorky, pojmout knížku hodně pohledem autora, místy povrchně, chaoticky... A třeba z toho těch několik románů, na které by to mohlo být, jednou někdo napíše :-). Prý byl Tatér původně psaný jako scénář - to by byl myslím dobrý směr :-). Jinak ale děkuju za zase "trochu jiný příběh".

11.11.2020 4 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Skvělý! Trochu jsem se po přečtení některých komentářů bála, ale naštěstí zbytečně, za mě je to EK jak jí mám ráda :-). Jasně že hlavně v závěrečné "dramatické scéně" je situace asi popsaná naivně, jednoduše a prvoplánově, ale to je jen pár stránek a u tohoto typu literatury asi nikdo neočekává nějakou hloubku nebo odbornost nebo tak... Těším se na Cona (o to víc, že bydlí zase v baráku plném kluků, to mi tady trochu chybělo...)! :-)

26.04.2020 5 z 5