marci8 marci8 komentáře u knih

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Kniha byla zbytečně zdlouhavá a nic moc se nedělo. Strašidelná nebyla vůbec. Nejstrašidelnější z knihy je její obal. Lehce napínavých bylo asi až posledních 100 stran. Nepřinesla ani žádné sdělení, nad čímž by se dalo zamyslet po přečtení. Četla jsem od autorky Zimní lidé a tak jsem mela větší očekávání.

02.04.2022 2 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Kniha je velmi dobře napsaná. Jen mi nepřišla strašidelná a tak ztrácí jednu hvězdičku. Nemohu hodnotit napětí, bohužel jsem viděla dříve film a tak jsem četla jen, že se mi líbila, i když jsem dopředu věděla, co se stane.

02.04.2022 4 z 5

Černá vdova Černá vdova Markéta Harasimová

Knize nemám co vytknout. Je velmi dobře napsaná a čte se sama. Vtáhne do děje tak, že čtenáři bude špatně téměř jako by byl na místě hlavní hrdinky. Myslím, že je i velmi přínosná, protože si mladá děvčata uvědomí, že ne vše,co vypadá romanticky, je takové skutečně. Běžně knihy pro ženy nečtu, ale tahle byla silnější a děsivější než mnohé thrillery a horory, které jsem četla.

20.02.2022 5 z 5

Kdo je bez hříchu Kdo je bez hříchu Bo Svernström

Kniha byla dokonalá. Skvěle napsaná, napínavá a měla svou zvláštní atmosféru. Doufám, že se k nám dostanou další knihy autora.

09.02.2022 5 z 5

Pro svět mrtví Pro svět mrtví Graham Masterton

Kniha byla sice napínavá, ale je slabší než předchozí díly. Nebaví mě číst o sexu Katie s někým do detailu a tak jsem tyto pasáže přeskakovala. Pak jsem přeskakovala místa, kde se např. vyndavají kosti. Katie je více méně nesympatická, ale to by se dalo zvládnout. Hrdina nemusí být kladný. Zdá se mi, že kvalita série slábne. Uvidíme u dalšího dílu.

09.02.2022 3 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Kniha se mi velmi líbila. Autor zde píše opět jeho vtipným způsobem a tak jsem se nad mnohými řádky i pousmála. V tomto případě je kriminální případ velmi okrajový a primitivní. Milovníky detektivek tato kniha asi nepotěší. Naopak příběh Asada a celá akce okolo něj byly velmi dobré. Kniha byla napínavá a určitě potěší fanoušky této série. Já mám postavy z oddělení Q ráda a tak se na každý další díl těším. Když ocením ještě autorův styl a napínavý děj, musím dát všechny hvězdičky.

30.01.2022 5 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Jennifer Hillier

Recenzi píšu až zpětně. Kniha byla velmi čtivá a napínavá a dokonce jsem přejela výstupní stanici ve vlaku, při cestě domů a to se mi ještě nestalo. Od té doby knihy balím 5 minut před příjezdem, protože nechci končit omylem v pustých končinách.

19.01.2022 5 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Kniha se mi líbila. Byla zajímavá z pohledu hlavní hrdinky a také se mi líbil popis vězení a vztahů ať už přátelských nebo nepřátelských.

19.01.2022 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Kniha je velmi dobře napsaná, autorka je opravdu talentovaná. Styl je vynikající. Měla jsem problém ale s postavami, které mi byly všechny do jednoho nesympatické a měla jsem jich během četby plné zuby, takže nebylo ani komu fandit. Konec je hodně překombinovaný, až tak, že to čtenář nečeká (i když převaděče jsem třeba očekávala správně) a normálně bych si nějaké pasáže přečetla znovu, ale silná negativní atmosféra celé knihy mě odradila. Šumava je popisovaná hrozně temně, ale já bydlím také nedaleko Šumavy tak temná mi nepřijde. Při četbě se mi spíše vybavovala krajina ze seriálu Rapl. I když musím souhlasit, že lidé na šumavských vesnicích, jsou z větší části divní, ale to je hlavně těmi přistěhovalci, kteří přišli místo Němců.

19.01.2022 3 z 5

Graciino tajemství Graciino tajemství Jill Childs

Kniha je příjemná oddechovka. Je místy dojemná. Velmi dobře se čte. Děj je zajímavý a dá se předvídat, ale zde mi předvídatelnost nevadila. Úplný konec jsem ale nepředvídala. Tříleté dítě se chovalo jako moje 4 leté, ale jeden rok tam nebo zpět, každé dítě je jiné.

19.01.2022 3 z 5

Duše našich mazlíčků Duše našich mazlíčků David Michie

Kniha je pěkně napsaná. Líbí se mi příběhy se zvířaty, protože jsem velký milovník zvířat. Zase ale nejsem budhista a tady budhismu docela dost. Nejsem proti té filosofii a některé myšlenky jsou zajímavé. Po přečtení jistě někteří více porozumí svým zvířatům a najdou k nim cestu. Místy je kniha i velmi dojemná. Určitě doporučuji přečíst, pokud máte nějaké zvířátko a nebo ho chcete pochopit. Pokud se majitel se zvířetem doplňuje a rozumí mu, zavládne v domácnosti krásná atmosféra.

29.12.2021 3 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Tato kniha je opět milá čtivá pohádka. Není vůbec strašidelná, ale napětí tam je a zápletka je též dobrá. Doporučuji jako oddechovku. Myslím, že série strašidelných domů od Darcy Coates uchvátí hlavně čtenáře kolem 15 ti let. Já bych s ní v těch letech byla nadšená. Škoda, že je tak tenká, možná by šlo příběh více rozvést.

29.12.2021 3 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Knihu jsem četla, protože mám ráda kočky. Všechny myšlenky, co tam jsou, jsou dle mne všeobecně známé a tak jsem se nic nového nedozvěděla. V některých případech, co se týká koček, má autor nepřesnosti, protože i každá kočka je úplně jiná a ve vlastnostech, které připisuje všem kočkám, se autor mýlí. S kočkami jsem vyrůstala, léta jsem měla chovatelskou stanici a jsou to moji nejlepší zvířecí přátelé, tak to mohu posoudit. Knihu nedoporučuji. Mám z ní pocit, že ji autor napsal, aby něco napsal a co to bude, bylo jedno.

29.12.2021 1 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

(SPOILER) Od této knihy jsem čekala více. Bohužel mě zklamala. Když to shrnu: styl vypravování je hrozný, příběh přehnaný a hrdina zlý. Uznávám, že může být hlavní hrdina negativní a tento mi byl přímo odporný, ale byl to vysokoškolák a přitom se vyjadřoval hůře než dělníci, se kterými pracoval. Souběžně s touto knihou jsem četla jiný thriller a byl patrný rozdíl, kde vyšel pan Karika mnohem hůře. Námět je skvělý a dalo by se s tím pěkně pracovat. Oceňuji, že nás seznámil s oním strašidelným pohořím. Určitě tam na výlet nepojedu. Ale příběh byl dost natahovaný a přijde mi, že psát, že je skutečný, bylo zbytečné, protože z faktu, že byly zničeny všechny důkazy, vyplývá, že se opravdu nestal. Nejsem skeptik, že bych nevěřila, že se něco takového nemůže stát, ale konkrétně u téhle knihy příběhu nevěřím a zdá se mi, že je výplodem halucinací a fantazie vypravěče (pokud není taky vymyšlený), který chtěl být zajímavý. Je zvláštní, že autor nepátral po dalších faktech, aby byl příběh ucelený. Že nezjistil něco o Mie a nespojil se nijak s Břežanským. Kdyby nebylo vše, včetně vypravěče, vymyšlené, potkal by se aspoň s ním. Mně vymyšlené příběhy nevadí, mám je ráda, jen se nemusí vydávat za skutečné. Takže hvězdičky dávám za snadnou čtivost a seznámení čtenářů s děním okolo Tribeče. Kniha sama je velmi podprůměrná.

17.12.2021 2 z 5

Specialista Specialista Tom Cain (p)

Kniha je skvěle napsaná a velmi napínavá. odvíjí se od skutečné události, takže o to je zajímavější. Zápletka je složitá a čtenář se až do konce nenudí. Líbí se mi velmi styl psaní (možná kvalitní překlad). Nemám, co vytknout.

15.12.2021 5 z 5

Poslední neandertálská žena Poslední neandertálská žena Claire Cameron

Kniha zpracovává neobvyklé téma a oceňuji, že se spisovatelka vrhla na dobu paleolitu, která není stejně jako pravěk pro spisovatele atraktivní. Myslím, že si s tím poradila velmi dobře a během vyprávění příběhu vychází z dostupných vědeckých informací a z experimentální archeologie. Příběh samotné archeoložky se mi zdá trošku přitažený za vlasy, ale pořád to jde. Takže knihu hodnotím kladně. Četla jsem ji ale déle, protože jsem zvyklá na thrillery a napínavé detektivky.

15.12.2021 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Kniha byla dobrou oddychovkou. Četla se od začátku velmi dobře. Nějaké situace v knize mi přišly trošku přitažené za vlasy proto ubírám hvězdičky. A v těch 2 sestrach jsem se nevyznala ani já. Jako relax doporučuji.

13.11.2021 3 z 5

Stíny noci Stíny noci Arnaldur Indriðason

Měla jsem problém, se začíst, ale pak dostala kniha spád a četla se sama. Líbí se mi autorův styl psaní. Nemám co vytknout. Jeho knihy mají specifickou atmosféru.

13.11.2021 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha byla dobře napsaná, čtivá a nebyla příliš složitá. Autorka nepřehání a její podání hororu je docela střízlivé, čímž to není vyumělkované a nucené, takže takový přístup oceňuji. Měla jsem naneštěstí nedávno příležitost přečíst knihu Prokletá kaple a kniha byla příšerná. Takže Kříďáka doporučuji. Je ideální pro odpočinek četbou.

04.11.2021 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Skvělé povídky. Napínavé a mající v sobě téma, nad kterým se přemýšlí dlouho po přečtení.

31.10.2021 5 z 5