Stíny noci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je jaro, píše se rok 1943. V Reykjavíku vládne napjatá atmosféra – Island obsadili Američané. V této neklidné době je v centru města, nedaleko hospody hojně navštěvované vojáky, surově ubodán muž. Komisař Flóvent a jeho kanadský kolega Thorson od vojenské policie zahajují vyšetřování. Flóvent se zároveň zabývá druhým případem: na pláž v zálivu u Nauthólsvíku vyplavilo moře mrtvolu. Souvisejí obě úmrtí s válečnými událostmi? Oba vyšetřovatelé se při snaze najít pachatele ocitají záhy na velmi tenkém ledě…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424945/stiny-noci-fQD-424945.jpg 3.811
Série

Válečné tajemství Reykjavíku 2.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
Orig. název

Skumring, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Stíny noci

Přidat komentář
alzbeta4340
21. listopadu

Každý národ má jiné historické zkušenosti a traumata, a proto bylo zajímavé číst si v detektivce o životě na Islandu za druhé světové války. Byla to pro mě snadnou formou podaná historická lekce. Kniha popisuje vyšetřování dvou na sobě nezávislých případů vražd, které vyšetřuje dvojice detektivů - místní komisař Flóvent a vojenský policista Thorson. Ze začátku se mi zdáli oba dva jakoby málo charizmatičtí, pak se to ale zlomilo a mohla jsem jim začít opravdu fandit. Troufám si tvrdit, že v následujícím díle by se měly jejich osudy ještě pořádně rozvinout.

Vilma232
02. listopadu

Válečná historie Islandu s kriminální zápletkou. Mám ráda detektivky se skutečným historickým pozadím.


konicekbily
30. září

Tuto autorovu řadu čtu rád, protož se zajímám o historii druhé světové války. O zapojení území Islandu do válečného dění tehdejší doby jsem věděl pramálo. A krimi román z té doby je pro mne lahůdkou. Věřím autorovi, že tak nějak mohl život ve válce na Islandu probíhat. Další knihy autorovy si přečtu rád, ať již budou historické nebo současné krimi.

PPardinio
07. září

A.Indridasona mám za poslední léta celkem dost načteného (8.kniha) a rád si kupuji jeho další knížky. Není to z toho důvodu, že by se jednalo o nějaké extra zamotané a propracované detektivky, ale protože autor neváhá velice čtivě čtenářům přiblížit život na Islandu a historii této severské země (zde např. plavba lodi Esja z přístavu Petsamo). Dvojice detektivů Flóvent a Thorson se objevila již v příběhu STÍNOVÝ VRAH, který se rovněž odehrával v období 2. Světové války. I-když se zde vyšetřují jiné případy vražd, tak zápletka jedné z nich mi přišla malinko podobná jako příběh ve Stínovém vrahovi (Manfred s jeho strýcem Vilmundurem X Felix a Rudolf Lunden). Podobnost není tak úplně v ději, ale v postavách ovlivněných nacismem.

Pípasek
14. srpna

Přečteno na jeden zátah. Drsné, napínavé, prostě super

astroweb
05. srpna

Druhý díl z válečného Islandu obsazeného USA. Musím přiznat, že příběhy se současnosti se mi přece jenom líbily více, ale stále je to špička mezi kriminálními romány.

Doporučujeme

Noční lov
Noční lov
Vždyť je to hračka
Vždyť je to hračka
Manželé odvedle
Manželé odvedle
Lotosové blues
Lotosové blues

Autor a jeho další knihy

Arnaldur Indriðason
islandská, 1961

všech 20 knih autora

Kniha Stíny noci je v

Právě čtených2x
Přečtených15x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce44x
Chystám se číst26x
Chci si koupit11x