Dech smrti

Román islandského autora je pokračováním cyklu o inspektoru Erlendurovi z reykjavícké kriminálky. Stárnoucí inspektor je povolán k nálezu kosterních pozůstatků ve stavební jámě na periferii Reykjavíku a stojí před ním hned dvě zásadní otázky: byla oběť skutečně pohřbena zaživa, jak se zdá, a kdo a jak dlouho pod zemí leží. Spolu se svými kolegy jen pracně dává kriminalista dohromady střípky informací o dávném surovém zločinu a odkrývá nakonec tragický příběh, jehož následky zasahují až do současnosti. Temný případ z dávné minulosti je pro vyšetřovatele ponurým rámcem jeho osobních problémů, dcera, která se dostala na šikmou plochu, bojuje v době vyšetřování o život na jednotce intenzívní péče. Dobrý a sugestivně napsaný román se sociálním podtextem je inspirovaný tradicemi moderní švédské detektivky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42861/dech-smrti-42861.jpg 4.1114

Erlendur (4.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Grafarþögn (2001)

Kniha Dech smrti

Andrisek4

Velmi dobrá kniha. Doporučuji přečíst

March

Tak snad je na tom Islandu někdo normální...:) Třetí kniha od autora a je to mazec. Kniha má grady, dějová linka současnost, prolinajici z minulosti, je dle mého gusta. Ale to domácí násilí, týrání, ale i dětí....Tak to mi delalo problém... závěr knihy jsem hltala a uronila i slzu. Skvělé čtení!

NADEI

Moje první kniha tohoto autora a hned nadšení. Detektivka která pohltí a nepustí. Současnost a minulost se prolíná, na povrch vyplouvá bezcitnost, tyranství, násilí a zakopaná oběť. Vyšetřovatel Erlendur se ujímá případu i když sám má život plný beznaděje. Super !

BernardBlack
07.09.2018

Dech smrti mě ovanul takovou intenzitou, že cítím jeho zápach ještě dnes.
Vražda je zde "pouze" katalyzátorem, jenž uvolní jeho smrad na povrch, v této plíživé, nesmírně ponuré a smutné sondě do minulosti, lidských životů-vztahů a nejubožejší formou násilí (které je tu popsáno nejlíp-nejsilněji, co jsem kdy četl)

Niu
30.08.2018

Poutavý příběh plný bezpráví, bezmoci, kdy člověk vyhlíží naději. Indridason se stává jedním z mých oblíbených autorů. Knížka, která ve mně vyvolá jakékoli pocity, je umělecké dílo. Tohle mě opravdu chytilo za srdce. Úplně jsem „viděla“ ten příběh, ty změny časové linie. Knihy jsou dobrým nástrojem, jak přijmout, že na světě se dějí věci... A platí, co jsem psala u přechozího dílu – jsou to detektivky psané jinak.

Schamila
28.06.2018

Neznámý kosterní nález a děsivý život jedné rodiny, která v okolí žila v minulosti. Několik možností, kdo byl vlastně nalezen. Kniha se čte jedním dechem a přejete si, aby vše dobře dopadlo. Nečekaný rozuzlení a konec. Určitě si přečtu i další knihy tohoto autora.

veveronka
08.04.2018

Moc se mi styl tohoto spisovatele nelíbí

ArwenAragorn
27.12.2017

Velmi smutná, ale dobrá islandská detektivka.