Oběť

V jednom bytě v Reykjavíku je nalezen muž s podříznutým hrdlem. Zdá se, že pachatel i oběť se znali, neboť nic nenasvědčuje násilnému vniknutí. Komisařka Elinborg spatří pod postelí kašmírový šál, který vydává podivnou vůni, a v kapse oběti je rovněž nalezena tzv. "znásilňovací droga". Erlendurova kolegyně tuší, že vražda byla odplatou za brutální zločin, který nebyl nikdy potrestán. Zatímco se komisař Erlendur snaží ve fjordech vyrovnat s traumatickými zážitky z dětství, vyšetřuje Elinborg vraždu, která otřese nejenom jí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121204/obet-121204.jpg 3.8136

Erlendur 9.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Myrká, 2009

Kniha Oběť

Péťa1950

Přišlo mi, že řešení detektivního případu je jen vedlejší linie knihy, hlavní že je osobní život komisařky, její záliba ve vaření a problémy v komunikaci s dětmi.Zajímavý styl života na vylidňovaném venkově proti životu v Reykjavíku. Předvídatelné vyřešení případu. Kdo je vlastně hlavní oběť?

asam

Kniha splňuje vše co se od severské krimi vyžaduje. Asi většina z nás tuší, kdo by mohl být vrah, ale konečné rozuzlení nás vyvede z omylu.
Hlavní roli zde má žena - vyšetřovatelka. Autor knihy - muž - se dokázal plně vžít do myšlení ženy.

konicekbily
17.10.2019

Standardní výkon autora určený pro milovníky jeho děl. Ten, kdo nečetl jeho knihy by se možná mohl podivovat jeho stylu, prostředí a pronikání do nitra všech účastníků, tentokrát i do nitra jedné vyšetřovatelky.

Ossinky
08.04.2019

Nebavilo....

mi-380
10.12.2018

Děj tří Arnaldurových knih probíhá souběžně ve stejné době: zatímco Erlendur řeší ve Východních fjordech záhadná zmizení v románu Chlad, Elínborg hledá vraha mladého muže v románu Oběť a Sigurdur Óli vyšetřuje smrt mladé vyděračky v románu Propasti. Ve všech případech se hlavním hrdinům dostáváme hlouběji do soukromí, a to mnohem víc než v předchozích knihách.
80% (aktuálně 118 hodnotících s průměrem 74%).

ivanaci
25.11.2018

Moje první islandská detektivka, určitě si ještě nějakou přečtu

Merlinit
11.11.2018

Těžko se kdy stanu skalním fanouškem Arnaldura Indridasona, jeho vyšetřovatelé jsou takřka stejně protivní jako podezřelí, přesto si další jeho knihu znovu přečtu.

Niu
08.11.2018

Autor postupně nechává nahlédnout do života další členku týmu, nejen Erlendura, za což jsem ráda. Elinborg zatím neměla moc prostoru. Každopádně jsem jejím přístupem překvapena. V předchozích dílech se mi zdála jako "hodná policajtka, co ráda vaří", ale určitě překvapí. Některé ty vyšetřovací scény se mi zdály trochu přitažené za vlasy. Moc nemám ráda detektivy, kteří podezřívají kdekoho. Já raději ty, co mlčí mlčí a pak vypálí jednu dobře mířenou. Vlastní příběh hodnotím dobře, nejhorší je, že se to opravdu děje a osudy takto zkoušených žen, jsou velmi smutné. Četlo se to samo. A líbí se mi ten závěr-nezávěr. Kdo přečte, pochopí.

V lesích
V lesích