Oběť

V jednom bytě v Reykjavíku je nalezen muž s podříznutým hrdlem. Zdá se, že pachatel i oběť se znali, neboť nic nenasvědčuje násilnému vniknutí. Komisařka Elinborg spatří pod postelí kašmírový šál, který vydává podivnou vůni, a v kapse oběti je rovněž nalezena tzv. "znásilňovací droga". Erlendurova kolegyně tuší, že vražda byla odplatou za brutální zločin, který nebyl nikdy potrestán. Zatímco se komisař Erlendur snaží ve fjordech vyrovnat s traumatickými zážitky z dětství, vyšetřuje Elinborg vraždu, která otřese nejenom jí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/121204/obet-121204.jpg 3.7123

Erlendur (9.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Myrká (2009)

Kniha Oběť

Ossinky

Nebavilo....

mi-380
10.12.2018

Děj tří Arnaldurových knih probíhá souběžně ve stejné době: zatímco Erlendur řeší ve Východních fjordech záhadná zmizení v románu Chlad, Elínborg hledá vraha mladého muže v románu Oběť a Sigurdur Óli vyšetřuje smrt mladé vyděračky v románu Propasti. Ve všech případech se hlavním hrdinům dostáváme hlouběji do soukromí, a to mnohem víc než v předchozích knihách.
80% (aktuálně 118 hodnotících s průměrem 74%).

ivanaci
25.11.2018

Moje první islandská detektivka, určitě si ještě nějakou přečtu

Merlinit
11.11.2018

Těžko se kdy stanu skalním fanouškem Arnaldura Indridasona, jeho vyšetřovatelé jsou takřka stejně protivní jako podezřelí, přesto si další jeho knihu znovu přečtu.

Niu
08.11.2018

Autor postupně nechává nahlédnout do života další členku týmu, nejen Erlendura, za což jsem ráda. Elinborg zatím neměla moc prostoru. Každopádně jsem jejím přístupem překvapena. V předchozích dílech se mi zdála jako "hodná policajtka, co ráda vaří", ale určitě překvapí. Některé ty vyšetřovací scény se mi zdály trochu přitažené za vlasy. Moc nemám ráda detektivy, kteří podezřívají kdekoho. Já raději ty, co mlčí mlčí a pak vypálí jednu dobře mířenou. Vlastní příběh hodnotím dobře, nejhorší je, že se to opravdu děje a osudy takto zkoušených žen, jsou velmi smutné. Četlo se to samo. A líbí se mi ten závěr-nezávěr. Kdo přečte, pochopí.

Oli1104
09.09.2018

Ma prvni islandska detektivka. Cetla se moc dobre, jazyk pomerne jednoduchy, ale to me nijak nerusilo, obzvlast, kdyz jsem knihu cetla na dovolene.
Elinborg mi byla moc sympaticka, urcite se k ni vratim v dalsich knihach.

Petra17
01.09.2018

Celkem napinave poutave ... Promyslene... Za me ano :) nelituji precteni :)

Prateri
03.04.2018

Tentokráte na mě nepůsobila žádná mlha ani vlezlý chlad severské detektivky. Otřásalo se mnou násilí na dívkách, které vyplynulo z pátrání po pachateli vraždy. Vidím to tak na 4 malinkaté hvězdičky.