Arnaldur Indriðason

islandská, 1961 statistiky

Nahrávám...

Nová kniha

Synové člověka

Synové člověka - Arnaldur Indriðason

V centru Reykjavíku je nalezen brutálně zavražděný penzionovaný učitel. Téměř ve stejnou dobu spáchá jeden z jeho bývalých žáků v psychiatrické klinice sebevraždu. Bratr ... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 18 knih

Komentáře (3)

Přidat komentář
mi-380
25.12.2016

Děj tří Arnaldurových knih probíhá souběžně ve stejné době: zatímco Erlendur řeší ve Východních fjordech záhadná zmizení v románu Chlad, Elínborg hledá vraha mladého muže v románu Oběť a Sigurdur Óli vyšetřuje smrt mladé vyděračky v románu Propasti. Ve všech případech se hlavním hrdinům dostáváme hlouběji do soukromí, a to mnohem víc než v předchozích knihách.

astroweb
06.03.2015

Indridason se mi zalíbil od první knihy, kterou jsem přečetl, Dech smrti, pak už následovaly další s komisařem Erlendurem i bez něj. Všechny jsou zajímavé, nejsou to napínavé detektivky, je to hluboký ponor do psychologie postav. Díky jemu jsem se začal zajímat o Island tak, že jsem si znovu přečetl Součkovu Cestu slepých ptáků a Vernea Cestu do středu Země.

evelinaevelina
14.03.2013

Mám ráda Islan, fascinuje mě, není tedy divu, že jako první ze severských krimi, jsem začala číst knihy psané Islanďany. Indridason je nyní dost populární, ale narozdíl třeba od Nesba on mě dokázal oslovit víc. V jeho detektivkách vidím totiž Island, neromantický, osamocený, často truchlivý, ale i zarputilý. Islandskou náturu vidím v jím vytvořeném komisaři Erlendurovi. Právě proto, že jeho styl vystavění příběhu, způsob vyšetřování, prolínání s historií a současnými problémy Islandu a povahu Erlendura nemoho k nikomu přirovnat, se mi zdá jako spisovatel vynikající. Nepřibližuje ve svých knihách jen případy, ale celý Island.