Chlad

Aniž by si vzal komisař Erlendur dovolenou, odcestuje do Východních fjordů – do místa, kde prožil dětství a kde se jeho malý bratr ztratil ve sněhové bouři. Před několika desítkami let došlo na stejném místě ještě k další dramatické události: vojáky anglické okupační armády zastihla na stezce bouře a jen některým se podařilo s vypětím všech sil dostat zpět do obydlených oblastí. Téže noci zmizela i mladá žena, jejíž tělo se nikdy nenašlo. Osud této ženy nedá Erlendurovi spát a rozhodne se případ z minulosti objasnit. To však může vynést na světlo i události, které pro něj mohou být dost bolestivé... Kniha obsahuje mapu, jejímž autorem je Martina Mikulová....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/195373/chlad-BVS-195373.jpg 3.9115

Erlendur 11.

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Furðustrandir, 2012

Kniha Chlad

Péťa1950

Zarputilost vyšetřovatele vedla k objasnění dvou zločinů z dřívějška, které vyplynuly při hledání osudu lidí zmizelých v horách.Také usmíření s tragédií v jeho vlastní rodině, která provází celou sérii s Erlendurem. Zvláštní styl psaní.

Gi-Gi
03.07.2019

Tak trochu jiná detektivka, ale dobrá. Lidská zvědavost je svina, ale líbilo se mi to

Merlinit
08.04.2019

Tentokrát méně kostrbaté, než je u autora zvykem.

Niu
28.01.2019

Velmi odlišná detektivka. Žádný krvák. Jen stíny minulosti. I tak se dá detektivní příběh uchopit. Po dílech, kdy hlavními protagonisty byli Erlendurovi kolegové, se vracíme k němu. A bylo to příjemné setkání. Příběhem se prolíná taková nejistota, co je realita a co sen. Četla jsem to v období, kdy začalo konečně mrznout a nasněžilo - tím se mi aspoň trochu přiblížilo prostředí Islandu (opravdu trochu :-)). I když je příběh vyprávěn klidně, bylo za ním hodně bolesti.

LutherKing
08.01.2018

Celkem obstojné čtení. V některých část však zbytečně moc spletité.

haki34
11.05.2017

Wau... Tak vecer, resp v noci docteno.. Co vam budu rikat, Indridason si me normalne natrel na chleba.. Okouzlil me svym psanim, Erlendur mi vlezl pod kuzi. Ano, nejde aňi tak o krimi, jako o sondy do hlubin islandskych dusi..vrazdy jsou vyreseny jen tak mimochodem bokem ( a jak uz nekde psali v anotacich - casto prave resi pripady nekolik desitek let stare - pripomina mi to muj oblibeny serial Odlozene pripady)
Z chladu opravdu cisel chlad.. Uzkost, strach, bolest..Erlendurovo obnazene nitro, bolest ze ztraty bratra, zodpovednost, kterou mel a pocit selhani na vzdy.
Celou dobu dej graduje, pribeh Matthildur - tak nejak jsem takoveto vyreseni cekala. Pribeh Erlendura - jak vlastne dopadl ?? Vratil se jeste vubec domu, k Eve, tymu ( Elinborg a Sigurdur ho take postradaji...) a nebo odesel s bratrem nekam kde je stale leto a klid ???
Nektere pasaze mi vtisli slzy do oci, a posledni strany - no jo, pobrecela jsem si.
Erlendure, jeste te nechci ztratit !
Mimochodem, pasaze o zmizeni bratra a hledani stop me boleli o to vic, ze jsem sama matka malych deti.. Takze asi tak...Howgh !

andyval
28.01.2017

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!
Po prvních pár stránkách těžkého čtení jsem měla chuť knihu zavřít a odhodit co nejdál, ale rozhodla jsem se jí dát ještě šanci. Oceňuju, že to není klasické krimi plné honiček a těchto věcí, ale na druhou stranu, tolik důchodců jsem v knize ještě neměla :). Nápad s dávnou lásku dvou lidí, kterým nebylo přáno, se mi líbí. Zvrat o smrti o Jakoba jsem nečekala, takže za to má autor plus. Nakonec to u mě stačilo na 3*.

Marplet
27.01.2017

Velmi čtivá kniha a pěkně zpracované motivy detektivní i psychologické. Typicky severskou atmosféru si tady člověk opravdu vychutná. Určitě si přečtu další knihy od tohoto autora.