Kdo je bez hříchu

Robert Lindström má tajemství – v jedenácti letech zabil svého stejně starého kamaráda Maxe kusem betonu. Alespoň podle policie. On sám si však z vraždy nic nepamatuje. Kvůli nízkému věku nebyl nikdy souzen, přesto byl odebrán rodičům, prošel výchovným ústavem a pěstounskou péčí. Po osmadvaceti letech osamělého a temného života u jeho dveří zazvoní novinářka Lexa a nabídne mu, že spolu o tom osudném létě, kdy byl Max nalezen mrtvý, napíšou knihu. Je přesvědčena o Robertově nevině. Proč ale on sám trvá na tom, že je vrah? Na stockholmském předměstí, kde Robert vyrůstal a kam se po letech vrátil, aby si osvěžil paměť, je nalezena mrtvá holčička a začnou mizet další děti. Náhoda? Vyšetřování policii přivádí stále blíž k Robertovi…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468971/big_kdo-je-bez-hrichu-QjN-468971.jpg 4.474

Carl Edson 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Cosmopolis

Lekarna, 2020

Kniha Kdo je bez hříchu

Hella
29.12.2021

Perfektní! Vůbec jsem nečekala, že to bude AŽ TAKHLE perfektní příběh. Velice doporučuji, užila jsem si to od první do poslední stránky.

Orechanda
12.12.2021

Tak teda ale mazec, knížku jsem zhltla jedním dechem, stále se něco dělo, dobře propracované

Makůvka
14.11.2021

Začátek knihy mě nadchnul, pohltil a hned vtáhl do děje, ale tak v půlce jsem se začala trošku nudit a přišlo mi to zdlouhavé. Konec ale všechno zase vrátil zpět, mrazivost, napětí a akci.
Jinak, knížku hodnotím jako hodně povedenou, narozdíl od policejního vyšetřování, které prakticky zničilo skoro celý život jednoho člověka.

Val
13.11.2021

Po delší době jsem sáhla po severském thrilleru a těch cca 450 stran jsem přečetla za dva dny.
Robert Lindström se už 28 let snaží začlenit do společnosti, nicméně nepříliš úspěšně. V jedenácti letech totiž zabil kamaráda . A tento fakt prostě nelze pominout ani vytěsnit z mysli . Robert si ovšem vůbec nic nepamatuje ... Na scéně se objevuje novinářka Lexa, které Robertův příběh nedá spát a protože není úplně přesvědčená o jeho vině , chce spolu s Robertem napsat knihu a doufá , že zjistí , jak to tehdy bylo .
Někomu ovšem hodně vadí , že případ je znovu vytahován na světlo a aby toho nebylo málo , tak se v okolí začnou ztrácet a následně nacházet zavražděné děti.
Vynikající počin , doporučuji všemi deseti .

LuciLu
03.11.2021

Skvělá severská detektivka, která vypráví příběh z různých úhlů pohledu a i přes to vše do sebe moc hezky zapadá a kniha se čte velmi lehce. Kniha je psána v krátkých kapitolách, které se střídají v minulosti a současnosti. Postavy jsou do detailu propracované a dávají čtenáři pohled na celý jejich svět života a myšlení.
Autor v ní udržuje napětí a tajemno tím, že ve správnou chvíli nechává odehrát něco nepředvídatelného, ​​což vás jako čtenáře nutí číst dál. Dosti rychle jsem odhalila události, ke kterým došlo před 28 lety, což mi následně pomohlo pochopit činy, které se děly v přítomnosti. V průběhu čtení jsem přemýšlela nad tím, jaké pocity člověk musí zažívat, když si na část svého života, která ovlivňuje Vaši přítomnost i budoucnost, vůbec nepamatuje. Navíc když se díky tomu dostanete do hledáčku policie.
Dokonalá kombinace všech výše uvedených prvků vyústila v napínavý thriller, který zaujme od začátku do konce!

03.11.2021

Výborně napsaná kniha, plná nečekaných zvratů, která si vysoké hodnocení plným právem zaslouží! Je totiž strhující hned od prvních stránek až do úplného konce. Carl Edson jako vyšetřující policista je nejdřív tak trochu v pozadí, hlavní slovo dostává nejprve Lexa, která zkontaktuje Roberta Lindströma ohledně toho, co zažil jako dítě před dlouhými 28 lety. A podezření, že je Robert nevinný, případně, že se všechno tenkrát odehrálo úplně jinak, stále sílí. Na scéně se objevují další osoby, jako například sestra zabitého chlapce a její tehdejší všemi obávaný přítel, plus také její otec. A paralelně k tomu je vyšetřována vražda holčičky i zmizení dalších dětí ze současnosti. Musím přiznat, že příběh nepřestává překvapovat, hlavně na závěr, kdy slovo dostane Carl Edson, jsem občas nestačila koukat, jak chytře to měl autor všechno promyšlené. Podezření ohledně případu z minulosti - kupodivu správným směrem, což se mi ale jinak běžně nestává ;-) - jsem měla poměrně brzy, zato v tom současném jsem pravdu nedokázala odhalit až do úplného konce.
Na závěr se připojuji k předešlým komentářům, které se týkají chování rodičů k dětem a vlivu na jejich celý život. To zde autor zpracoval fakt na jedničku. A já jen pevně doufám, že se to takhle, jak to napsal on, nestává ve skutečnosti až moc často...

okeey
31.10.2021

Děkuji za tuto knihu, jelikož mi opět připomněla, jak moc je důležité dětství k utváření naší osobnosti v dospělosti, zážitky, chování rodičů... V této knize je to jako učebnicový příklad, kam až to může zajít, když se k vám rodiče v dětství nechovali tak, jak by měli. A pak se to s vámi vleče celý život.
Kniha nebyla vůbec jednoduchá na čtení, o to víc byla zajímavá a o to víc mě vtáhla do děje. Geniální gradace napětí celým příběhem, tu je třeba vyzdvihnout a promyšlenost celého děje. Klobouk dolů před autorem, velmi povedený severský thriller. Rozhodně máte mé plné doporučení.

gordon13
29.10.2021

Tak tohle byla opravdu perfektní kniha! Žádná hluchá místa, velice poutavě psáno, senzační námět, výborné zpracování. Měla jsem strach, že bude konec přepálený, ale vůbec, všechno si se závěrem sedlo a mělo to hlavu i patu. Moc pěkné čtení, šikovný pan autor!