Kdo je bez hříchu

Kdo je bez hříchu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468971/bmid_kdo-je-bez-hrichu-QjN-468971.jpg 4 118 47

Carl Edson série

2. díl

Robert Lindström má tajemství – v jedenácti letech zabil svého stejně starého kamaráda Maxe kusem betonu. Alespoň podle policie. On sám si však z vraždy nic nepamatuje. Kvůli nízkému věku nebyl nikdy souzen, přesto byl odebrán rodičům, prošel výchovným ústavem a pěstounskou péčí. Po osmadvaceti letech osamělého a temného života u jeho dveří zazvoní novinářka Lexa a nabídne mu, že spolu o tom osudném létě, kdy byl Max nalezen mrtvý, napíšou knihu. Je přesvědčena o Robertově nevině. Proč ale on sám trvá na tom, že je vrah? Na stockholmském předměstí, kde Robert vyrůstal a kam se po letech vrátil, aby si osvěžil paměť, je nalezena mrtvá holčička a začnou mizet další děti. Náhoda? Vyšetřování policii přivádí stále blíž k Robertovi…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Lekarna , 2020

ArwenAragorn
11.07.2021 5 z 5

(SPOILER) 81%
A teď, když stojím u Lexy s kamenem v ruce, poté, co jsem jím praštil muže, který jí chtěl ublížit, vím to, jsem si naprosto jistý: Já Maxe nezabil. Je to velmi intenzivní pocit. Nebyl jsem to já.

Inteligentní, napínavý a opravdu psychologický thriller. Je taky hodně temný, smutný, plný lží, s mnoha zvraty a s neodhadnutelným rozuzlením. Běží tady dvě linky, z minulosti, před 28 lety, kdy měl Robert jako dítě zabít svého kamaráda Maxe a ze současnosti, kdy se najednou začnou ve městě, kde Robert žije ztrácet děti. Přesto, že jsem se nemohla ze začátku nějak začíst musím hodnotit knihu nejvyšším počtem hvězdiček a zároveň ji doporučuji.

astra3
07.07.2021 5 z 5

Překvapivě zajímavý příběh. Napínavý, propletený. Jak špatně odvedená policejní práce zničí život člověka. A následky jsou ještě po letech tragické.

nada3314
07.07.2021 5 z 5

Červen je u mě asi odteď měsíc thrillerů  - mé thrillerové čtení pokračuje!

Miluji příběhy ze severských zemí, a tento se odehrává v hlavním městě Švédska – Stockholmu. Už jenom to mi naznačovalo, že půjde o parádní čtení. A taky jsem se nespletla, opravdu jsem byla nadšená. Kniha má krátké kapitoly, takže Vás to nutí číst dál a dál...

Děj je plný zvratů a nečekaných scén jak z minulosti, tak ze současnosti. Obě linky se četly skvěle, někdy se mi stane, že se při čtení těším, až budu zase u linky druhé, ale tady to tak nebylo! Obě linky jsou stejně kvalitní a stejně napínavé. I přes pomalejší tempo se mi kniha líbila moc. Dostala jsem ji jako dárek k narozeninám, tak o to víc mám radost, že se dárce trefil…

Ronnie Sparks
23.06.2021 5 z 5

Thriller/Krimi vřele doporučuji. Sice se jedná o druhý díl a první díl u nás nevyšel, ale i tak stojí kniha za to!! Já řadím knihu mezi nejlepší knihy za rok 2021. Více najdete v mé recenzi.

Lenka0007
20.06.2021 4 z 5

Detektivka s pomalejším tempem, ale vlastně docela dobrá, s krátkými kapitolami a s koncem, který odpoví na všechny otázky. Pár výhrad bych měla (to, že je kniha druhá ze série, přesto první vydaná v Čechách, a tak se čtenář občas neorientuje, množství a chování některých postav, klišé v policejním sboru...) I tak hodnotím nadprůměrně a doporučuji.

Danago
20.06.2021 4 z 5

Hodně detailně rozpracovaná detektivka. Trochu pomalejší tempo, ale vše do sebe logicky zapadá a všechno je vysvětlené.
Střídá se zde současnost, kdy se vyšetřují vraždy dětí s minulostí kdy se Robert snaží vzpomenout si, co se přihodilo před osmadvaceti lety, kdy on sám byl dítě.
Vzpomínky nám postupně odkrývají, co se v minulosti přesně stalo a na konci knihy se obě linky velice logicky spojí.

L.Helena
08.06.2021 4 z 5

Docela dobrá detektivka, bohužel až druhá ze série o detektivovi Carlu Edsonovi. Škoda, že v češtině nevyšel i první díl. Sice se jedná o samostatný příběh, ale občas je zde zmínka o postavách či akcích z minulého případu.