marci8 marci8 komentáře u knih

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Povídky jsou čtivé, dobře napsané. Autor má zajímavé nápady a nad povídkami se dá ještě dlouho po přečtení přemýšlet.

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Tuto sérii mám moc ráda a tak je hodnocení možná trošku zkresleno. Děj je napínavý a svižný. Místy je popis naturalistický a nechutný, ale zase severské krimi takové bývá.

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Tato kniha je doslova strhující. Napínavá od začátku do konce. Styl psaní se mi líbí a měla jsem problém se od četní odtrhnout. Nenašla jsem žádný nedostatek.

Vykopávky Vykopávky John Preston

Kniha je zajímavá. Je dobře napsaná a zakládá se na skutečných událostech. Líbí se mi i fotografie, které dokáží tehdejší realitu více přiblížit.

12.05.2023 4 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Ani vyloženě dobré, ani špatné. Takový lepší průměr. Dobře se čte. Uvidíme, jak bude série pokračovat...

12.05.2023 3 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Kniha je vynikající, stejně jako ostatní knihy tohoto autora. Napětí je sice o něco nižší, než v ostatních dílech, ale i tak je kniha propracovaná, napínavá, charaktery postav rozmanité Kniha dokáže vtáhnout do rudolfínské doby, že si připadáme, jako bychom cestovali v čase a byli pozorovateli příběhu.

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Kniha nemá chybu. Moc dobře napsaná a napínavá.

16.02.2023 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Konec léta je kniha, která se čte pomalu, ale o to více a hlouběji do ní čtenář zabředne. Je dobře napsaná, jako všechny knihy autora ze série "období". Má atmosféru a zajímavé postavy. Je to kniha, co se nenápadně dostane pod kůži a po přečtení se nad ní musí ještě přemýšlet. Děj je předvídatelný a tak v tomto směru se nedá čekat velké napětí.

První krev První krev Angela Marsons

Zatím jsem četla 3 knihy od této autorky a vždy se k nim dostanu v knihovně, tak je nečtu chronologicky. Je to oddechovka, dobrá do vlaku nebo prostě k odpočinku. Není náročná. Oceňuji krátké kapitoly, rychlý spád a charaktery postav.

12.09.2022 4 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Kniha pěkně vykresluje atmosféru místa, kde se příběh odehrává a i situaci, v které se hrdinka a vedlejší hrdinové nacházejí a jejich myšlení. Příběh je temnější, i když se nejedná o žádné sériové vraždy. Mohu doporučit.

12.09.2022 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Kniha mě nadchla. Výborně napsaná. Líbí se mi propracovaná psychologie postav, včetně té hlavní postavy. Také je fajn, že je to velmi kladná postava, kterou musí mít většina čtenářů ráda. V knize nechybí napětí. Ráda čtu Kinga a ráda čtu thrillery a detektivky a tohle je skvělé propojení, protože plytké knihy, které kloužou jen po povrchu, mě nebaví.

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Kniha je dobře napsaná, autor pěkně pracuje s postavami a dějem. Nemám, co vytknout.

Rozsudek smrti Rozsudek smrti David Urban

Nápad je dobrý a neotřelý. Jinak mi kniha přijde lehce naivní a málo propracovaná. vystupuje tam zbytečně moc postav, které neznáme a nejsou více popsány a tak kniha klouže v tomto smyslu po povrchu. Děj je předvídatelný a nečeká na nás žádné překvapení.

12.09.2022 2 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Kniha mě moc nebavila. Vybrala jsem ji na základě tématu a pozitivního hodnocení. Styl psaní byl dosti jednoduchý a příběh nezáživný. Ke konci byla kniha trošku napinavější.

13.08.2022 2 z 5

Hipík Hipík Paulo Coelho

Kniha byla průměrná. Moc mě nebavila. Místy se četla lépe, ale žádný zázrak oproti jiným autorovým knihám.

12.06.2022 2 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Kniha nebyla špatná, ale úplně mě neuchvátila. Pachatele jsem tušila od začátku a nebyla tak napínavá, jak jsem očekávala.

12.06.2022 4 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

První kniha od Joe Hilla a moc se mi líbila. Napínavá od začátku až do konce. Napětí se pomalu stupňovalo. Skvělá atmosféra a zajímaví hrdinové.

12.06.2022 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Kniha měla zajímavý námět a je dobře napsaná. Charaktery postav jsou hrozné, a tak jsem nesoucítila ani s hlavním hrdinou a o to byla kniha lepší. Jediný, kdo byl sympatický, byl italský kamarád Billiho. Doporučuji.

12.06.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha je dobře napsaná neotřelým stylem. Příběh je pěkný. Zpočátku mě příliš nebavily kapitoly o dětství. Ale jinak mohu knihu jen doporučit.

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Kniha byla skvělá. Zatím se mi všechny knihy od tohoto autora líbily. Pěkný styl psaní, krásně popsaná atmosféra prostředí, kde se příběh odehrával a charaktery postav. Také oceňuji, že se autor nevyžívá v popisování krutostí. Nemám, co vytknout.