Anděl v podsvětí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sedmá kniha z řady historických detektivek o kapitánu Steinovi a notáři Barbaričovi. V Praze zuří mor a císař Rudolf II. se s celým dvorem přestěhoval do Plzně. Pověst tohoto mravopočestného, panovníkovi oddaného města však ohrožuje série zločinů. Nejprve se záhadně ztratil synovec ruského velvyslance Vlasjeva, který přijel vyjednávat jménem cara Godunova. Kvůli hrozícímu skandálu pověří radnice hejtmana Leopolda Steina, aby mladíka našel. Případ je ale složitější a stopy vedou k osobám vysoce postaveným, a tak hejtman požádá o pomoc svého bratra, proslulého vyšetřovatele Joachima Steina. Kapitán se v Plzni objeví se seržantem Jarošem po boku. Čekají tu na ně ale příšerné zprávy a rozbíhá se nebezpečné pátrání, ve kterém nescházejí umučení andělé, tajné bratrstvo zhýralých kacířů, alchymisté dvou tváří, vražední špióni a démon, jenž loví duše v labyrintu podzemních chodeb pod královskou Plzní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460061/big_andel-v-podsveti-us7-460061.jpg 4.6233
Série:

Kapitán Stein a notár Barbarič 7.


Žánr:
Detektivky, krimi, Literatura slovenská, Historické romány

Vydáno: , Argo
Originální název:

Anjel v podsvetí, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (79)

Kniha Anděl v podsvětí

ErikaKej
04. ledna

Fakt super premakané. Podla môjho názoru zatial najlepšia Červenáková kniha. Dej je napínavy do poslednej chvíle s dost šokujúcim rozuzlením príbehu i osudu protagonistov. Vykreslenie dobovej Plzne je výborné, dokazuje že autor si o tom došť načítal. Škoda, že už to tak ubehlo. Knihu som mala to potešenie si vypočuť a Marek Geišberg tymto dielom posunul svoj prednes do dokonalosti. Tak ako Geišberg starší, posúva úroven knihy svojim prednesom aj Geišberg mladší.

orinka3
19.12.2021

Čekala jsem víc. Na můj vkus příliš senzační, až moc "lidové" - podle mě šlo autorovi spíš o to, aby se zalíbil čtenářstvu. V tom na onu pověstnou pilu tlačil až moc. Navíc byla zápletka hodně průhledná, dalo se snadno domyslit, o co půjde a teď jenom vyřešit pachatele. Nebezpečných situací při pátrání sice bylo dost, jenže i ty vypadaly dost lacině. Ve scéně v podzemí, kde ze stěn spolu s vodou tryskají krysy, mi bylo lehce nevolno, ale i tak to beru jako velké přehánění ve stylu Indiana Jonese. Když to shrnu - nebylo to špatné, četlo se mi to snadno, ale velké napětí v tom pro mě nebylo.


paníŠ
15.12.2021

Kniha absolutně předčila moje očekávání. Napínavé, fantasticky vykreslené, žádné nudné pasáže, navíc se děj odehrává v mojí drahé Plzni. První kniha, kterou jsem od autora četla. Určitě není poslední. Pánovi ze Světa knihy díky za doporučení...

kristeen
10.12.2021

Stein s Jarošem nezklamou ani tentokrát. Zima je jiskrně mrazivá a nebezpečí téměř hmatatelné. Ani tato knížka nepostrádá nic z kvality předešlých, přesto se zdá, že čím dál divočejším tématem se autor trochu podbízí i skupině čtenářů, které by bez dostatečně “ujetého” tématu nezískal. Ale ty náznaky tam byly už v předchozích dílech, takže se autor nezpronevěřil ani sobě, ani stálým čtenářům. A samozřejmě, i tentokrát budete doufat, že Stein neřekl poslední slovo…

Maud22
30.11.2021

Stein s Jarošem odjíždějí po Novém roce (píše se r. 1600) do Plzně. Steinův bratr Leopold, hejtman města, ho v dopise prosil o pomoc s podivným případem. Zmizel mladý Rus z poselstva cara Borise Godunova, jež přijelo za Rudolfem II. toho času sídlícím v Plzni, kam uprchl se svým dvorem před morovou nákazou řádící v Praze. Bohužel zmizel i Leopold, a to přímo v plzeňském podzemí. Do toho přicházejí na řadu fámy o ďábelském monstru, údajně stvořené jedním z alchymistů. Pátrání na vlastní pěst a trochu v utajení se přesune do podzemí ("Možno sa tu stretáva nebo a peklo." Stein naňho pozrel. "Nebo a peklo? V Plzni?") Že obě zmizení mají souvislost ví nejen Stein, ale i z Vídně navrátivší se arcivévoda Maxmilián, jenž přivede Steinovi posilu v utajení. Tak je máme komplet a skandální pozadí zločinu může být odhaleno. Je to napínavé, vtipné a člověk nepustí knihu, dokud ji nezhltne!

tereza1198
17.11.2021

Stein, Barbarič a Jaroš tentokrát v rodném Steinově městě. Stein přijíždí v rodinné záležitosti a ani tu cestu nemá klidnou. V Plzni věci naberou rychlý spád. Naši hrdinnové musí bojovat s nepřáteli na všech příčkách společenského žebříčku. Nechybí temné podzemí, sveřepí nepřátelé, záhada zamčeného pokoje a nějaké ty orgie, které šokují i Barbariče. Plíží se pod městem opravdu démon prahnoucí po lidské krvi? Zvládnou to naši vyšetřovatelé bez ztráty krve vlastní?

Rade
09.11.2021

Opět divoká dobrodružství osvědčené trojky Stein, Barabič, Jaroš. Prostředí historické Plzně, strašidelné plzeňské podzemí, vylíčené tak, že jsem úplně viděla to spletité bludiště temných chodeb v několika patrech, kde na vás může z každého kouta vyskočit tajemný vrah nebo dokonce ďábel. Líté bitky i dvorské a jiné intriky. Zlovolní rádci, kteří kují pikle za zády svého panovníka. A všechny možné hříchy a nectnosti nahlížené pohledem tehdejší přísné křesťanské morálky. Plus za habsburský dvůr a osobní seznámení s Rudofem II. (i když tady nebyl tak roztomilý, jak si ho tak my Češi představujeme, s podobou pana Wericha…).
Koukla jsem na mapu Plzně a poznala uličky, ve kterých se proháněli naši hrdinové, i domy, v jejichž sklepeních se děly tajemné a krvavé události. Je obdivuhodné, jak se v Červenákových knihách věrohodně přesuneme v čase, měla jsem pocit, že o dobrodružstvích nejen čtu, ale že je s hlavními hrdiny spoluprožívám. Kupodivu i přes potoky krve, padající hlavy a poněkud divokou a přehnanou pointu pro mě celkem dobrá oddychovka, kdy po celou dobu tušíme, že vše dobře dopadne, dobro zvítězí a zlosyni budou potrestáni.

czpilar
04.11.2021

Tenhle díl patří rozhodně k tomu nejpovedenějšímu z této série.

1