marci8 marci8 komentáře u knih

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Kniha byla pěkná, ale ostatní 3 knihy od stejného autora se mi líbily více a byly napínavější. Jinak ale musím ocenit to, že zde nejsou stopy po drastických popisech, jako v ostatních knihách autora. Příběh je zajímavý a autor píše srdcem.

26.05.2021 3 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Kniha se mi velmi líbila. První část sice nebyl klasický thriller, který čtete jedním dechem, ale zato se čtenář seznámil s postavami, vžil se do nich, pochopil jejich jednání a myšlení. Navíc temný severský styl psaní je zde moc dobrý včetně popisů. Díky této části knihy, se četla druhá část knihy pro změnu jedním dechem a o to byla tato část silnější. Kniha není povrchně napsaná, ale má svou hloubku.

26.05.2021 4 z 5

Devátá oběť Devátá oběť Dana Stabenow

Kniha se dobře četla. Zařadila bych ji mezi tzv. oddechovky. Vraha jsem věděla od začátku, napínavá se mi nezdála. Ako detektivka nebo thriller nic moc...Při četbě se ale člověk ocitne na Aljašce a má možnost poznat život v těch končinách. To se mi na knize líbilo. Charaktery postav jsou také zajímavé a sem tam zazní něco úsměvného.

21.05.2021 2 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Kniha není špatná. Je tam popsaný život na Aljašce a jde si dle ní udělat představu, jak tam lidé myslí a v jakých podmínkách žijí. Jako detektivka byla ale jednoduchá a nebyla vůbec napínavá. Líbilo se mi, že jedním z hlavních hrdinů je pes. Beru ji jako úvod do série a protože mám půjčený další díl, zkusím.

11.05.2021 2 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Je to skvěle napsaná detektivka. Je napínavá a má zajímavou zápletku.

08.05.2021 4 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Je to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Kromě napětí až do konce oceňuji výtečný styl psaní, možnost dobře poznat osudy a charaktery hlavních postav.

19.04.2021 5 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Kniha nebyla úplně špatná. Byla mile napsaná. Trošku mi přišel styl až takový naivní, ale zase pokud je čtenář tak unavený, že už není schopen vnímat nic složitějšího, tak na takový stav byla vhodná. Nebyla nudná a byla čtivá. Jsou jistě napínavější detektivky. Tahle je ideální na oddych a vypnutí mysli.

06.04.2021 2 z 5

Velmi starý dům Velmi starý dům Milan Novák

Tato kniha patří k nejlepším, které jsem kdy četla. Styl psaní je vynikající. Kniha je čtivá, napínavá, místy nalezneme černý humor. Příběhy nás provedou historií Čech od eneolitu až po současnost. Zajímavě se prolínají. Kniha nutí k přemýšlení a nedá se v klidu odložit než se dočte. Velmi mě překvapila. Půjčila jsem si ji jen náhodným výběrem. Určitě si ji koupím, protože se k ní jistě někdy vrátím.

26.03.2021 5 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Kniha mě zklamala. Literární úroveň je podprůměrná a kniha je suchopárná. Hlavní hrdinka Elza je nesympatická. Anna to vylepšuje, ale bude to spíše pobytem v Izraeli, který miluji. Četba této knihy je ztráta času. Pokud druhá světová, tak doporučuji Lustiga. Nedávno jsem jinak četla Vypravěčku. Je to tisíckrát lépe napsané a čtenář příběh prožívá.

26.03.2021 odpad!

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Kniha se dobře čte, je velmi napínavá. Jediné, co se mi nelíbilo, byl fakt, že totožnost vraha byla velmi brzy známa. Raději jsem na konci knihy překvapena. Ale zase i přes známou totožnost vraha bylo napětí až do konce knihy.

17.03.2021 4 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Kniha je velmi dobře napsaná, plná napětí. Četla se mi dobře jako ty nejlepší detektivky a thrillery. Oceňuji i zavedení čtenáře do dané doby, kde se příběh odehrává. není to jen povrchní pohled jako u jednoho našeho velmi populárního autora historických detektivek a epopejí, kterého opravdu číst nemohu pro jeho povrchnost. Tato kniha má hloubku.

17.03.2021 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha byla dobře napsaná a zajímavá. Nejsem ale zvyklá číst knihy z doby holocaustu a musela jsem dobrých 30 stránek přeskočit, protože ač vím, že se takové ukrutnosti děly, je těžké o nich číst ještě když znáte konkrétní hrdiny, z kterých téměř nikdo nepřežije. Proto tato kniha nebyla pro mě nejlepší. Přeskakuji odstavce, kde se dějí drastické věci, ale tady se jednalo o mnohem více stránek. Jinak oceňuji i to, že zde nebyly postavy černobílé, i když to byli třeba nacisti.

07.03.2021 3 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Kniha je napínavá a dobře napsaná. Přesto mně vadilo prodlužování motivu X. Mně by se více líbilo, kdyby se už řešil jiný případ a do toho se snažili dostat Molandera a pokračoval děj ohledně Riska, Dunji apod.

03.03.2021 4 z 5

Jošt Jošt Zdeněk Grmolec

Je to dobře napsaná kniha, kde dozvíme i něco z historie. Jako oddechovka je dobrá. O hvězdičky méně dávám za nepravdy typu toho, že byl Jan Nepomucký královnin zpovědník. Je to sice pověst, ale realita je zcela jiná a je škoda, aby byli lidé, kteří cíleně nečtou historické prameny, mystifikováni. Ocenila bych dodatek, kde by se
autor vyjádřil, co si přidal a co se opravdu stalo, jako to dělají autoři, kteří píšou historickou beletrii.

16.02.2021 3 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Kniha je napínavá, dobře napsaná a nemám tedy co vytknout.

31.01.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha je zajímavá, ukazuje život lidí v daném regionu. Nejzajímavější pro mě bylo poválečné dění v lokalitě, protože jsem o tom mnoho nevěděla. Kniha není napínavá a tak ji lze číst v klidu a nespěchat kvůli rozuzlení.

09.01.2021 2 z 5

Dějiny ďábla Dějiny ďábla Robert Muchembled

Skvělý přehled dějin, které se týkaly pohledu na ďábla a církevních.

23.11.2020 5 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Kniha je velmi dobrá. Následující díly jsou ale ještě lepší, proto 4 hvězdičky.

14.10.2020 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Kniha byla poutavá. Dobře se četla a vyloženě pohádková. Hlavní hrdina mi přišel dost hloupý. Strašidelné to není.

14.10.2020 3 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Kniha je jednoduchá, dobře se čte. Je vtipná, to je největší klad. Zápletka není příliš složitá. Na dlouhou cestu vlakem mi ale dobře posloužila.

28.09.2020 2 z 5