makke makke komentáře u knih

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Bílá Voda není kniha na dovolenou, nedá se přečíst za jediný večer a nedá se číst bez přestávky. I když jsem ji dostala již na loňské Vánoce, ten správný čas nastal, až s letoším podzimem. A nelituji, že jsem si počkala, je skvěle napsaná, jako historička jsem fascinována autorčinou schopností udělat ze strohých faktů čtivý děj. Nečte se jednoduše, děj je třeba vstřebat, ale i to je plus, mnohé události mě donutily se o téma zajímat víc. Jednoznačně doporučuji.

04.12.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Měla jsem trochu obavy, jestli je kniha opravdu tak skvělá, jak se všude píše... a byly zbytečné. Opravdu zajímavá kniha, velmi čtivě napsaná.

15.07.2022 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

První díl přečten za středeční noc, druhý díl přečten za čtvrteční noc... jediným problémem tedy je, že nemám co číst v pátek. Stavím se tedy do řady nedočkavých a dychtivě budu očekávat vydaní dalšího dílu.

02.02.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přiznávám, že hlavním důvodem, proč jsem po knize sáhla, byla skutečnost, že vévodí oblíbenosti zde na Databáziknih. Obecně čtu většinou zahraniční autory, upřednostňuji knihy s happy endem a úplně nejraději mám detektivky. Nicméně, je-li kniha výborná, tak mi nevadí, že je trochu smutná, že ji napsala česká autorka, či že v ní nehoním vraha. A protože jsem ji četla ve vlaku, tak mi ale vůbec nevadilo, že jsem uronila pár slz v kupé. Protože ta kniha je opravdu, opravdu, ale opravdu skvělá !

15.10.2018 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Tato kniha mě donutila zapřemýšlet, jestli si dále kupovat Olsenovy knihy... vážně uvažuji o tom, že až vyjde další případ oddělení Q, že si knihu nekoupím hned, ale... až budu mít jistotu, že mám minimálně dva dny volna, vyhnu se tak stále se opakující situaci, kdy mi děj nedá spát a prostě MUSÍM vědět, jak kniha skončí... Marca jsem dočetla dnes ve 2.48 v noci, s vědomím, že ráno se mi asi nebude vstávat nejlépe, nicméně, to prostě nešlo jinak. Po trochu táhlejším úvodu, kdy mi hned nedošlo, co tím chtěl autor říci, mě kniha opět pohltila a nepustila, dokud jsem neotočila poslední list. Za mě 6 hvězdiček :o).

29.09.2014 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Vzhledem k mnoha pochvalným komentářům mi nezbývá nic jiného než jen zopakovat, co již bylo napsáno. Tedy, také jsem skeptická k českým autorům, čímž se jim tímto omlouvám, protože jak vidno, i česká autorka může napsat knihu, která předčí mnohé zahraniční bestsellery. A i když fantasy primárně nevyhledávám, tak po přečtení této knihy mám pocit, že asi změním své knižní zaměření, protože tato kniha je skvělá, ve všech ohledech, skvěle propracované postavy, skvěle postavený děj, skvěle se čte , no prostě paráda.

02.02.2018 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Plna očekávání jsem se začetla a plna zklamání dočetla. Myšlenka dobrá, ale provedení nic moc. Autorčin styl psaní mi vyloženě nesedl, a to jsem “čtenářsky velmi tolerantní. Text byl příliš “hutný, těžko jsem se jim prodírala a místy mi až vadil. Obavám se, že další knihu si už od této autorky nekoupím.

04.12.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Oceňuji spisovatele, co píší knihy rychle a skvěle. Po přečtení tak na člověka nedopadne tíseň, že se další knihy dočká za pár let.
Skvěle napsané, rychle přečtené a teď už se jen těším na další.

10.11.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Měla jsem malou obavu, zda po přečtení výborné Hany nebudu další knihou zklamaná. Zcela zbytečně i tato kniha je výborná.

19.09.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Jednoznačně nedoporučuji... udělat stejnou chybu jako já a začít číst knihu večer. Tato kniha je totiž velmi nebezpečná, jakmile ji začnete číst, tak vám nedovolí přestat. Zvládla jsem ji za jednu noc. Ráno se mi sice nechtělo vstávat, ale za ten parádní zážitek to stálo.

16.10.2015 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Temné...ale nedalo se od toho odtrhnout. Přečteno za jedinou noc.

17.11.2022 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Velký dík paní prodavačce, která mi doporučila vzít si hned všechny 3 díly Ostrova Lewis, ušetřila mi tak cestu do knihkupectví, protože po přečtení prvního dílu jsem musela nutně přečíst i ten druhý. A co k němu říct? Snad jen škoda, že stupnice má jen 5 hvězd, klidně bych dala i 6.

12.12.2017 5 z 5

Zapadlí vlastenci Zapadlí vlastenci Karel Václav Rais

Neboť o mě mé okolí ví, že jsem velkou milovnicí knih a že pro osiřelou knihu vždy najdu nějaké teplé a suché místečko, začala jsem fungovat jako "útulek" pro opuštěné knihy. Tak se tedy stalo, že jsem zjistila, že mám 9 RŮZNÝCH vydání Zapadlých vlastenců, je to i na moje poměry rarita, snad krom Babičky Boženy Němcové se žádná z knih nenachází ve větším počtu vydání než je jedno či dvě a to se potom spokojím s jedním a to druhé přesouvám do kategorie "prodám, daruji.." .
Tak jsem se tedy rozhodla, že změním své "příšerné" čtenářské návyky, kdy se pohybuji stále ve stejných vodách a jen zcela výjimečně odplouvám číst něco jiného než jsou mnou osvědčení autoři a začnu číst stylem 1+1, jedna "klasická" a jedna klasická. Rozuměj jedna od osvědčeného autora a jedna ryzí klasika typu Rais, Čapek,.. A.. jsem nadšena Zapadlí vlastenci mě velmi mile překvapili, tématem, jazykem, dějem. Klidný balzám vhodný pro zklidnění v rušných dobách.

19.04.2015 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Výborně napsané. Za mě jediná výtka, čte se to tak skvěle, že než se člověk naděje, tak je u konce knihy a nezbývá mu, než se těšit na další díl.

15.07.2022 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Jediná výtka, kterou mám, je skutečnost, že po dočtění jsem pocítila mírné abstinenční příznaky a nutně si budu muset koupit další pokračování.

19.09.2019 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Skvělé. Výborné reálie, perfektní jazyk a navíc se to opravdu příjemně čte.

08.06.2018 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Ideální pro odpočinek, smála jsem se tak, až mi tekly slzy. Uznávám, že Boček asi nebude aspirantem Nobelovy ceny, ale člověk si musí někdy vyčistit hlavu něčím jednodušším a vtipným.

02.11.2016 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Když jsem si přečetla ostatní hodnocení, uvědomila jsem si, že moje hodnocení muže být ovlivněné skutečnosti, že před touto knihou jsem přečetla dvě, jež mě i přes vysoké očekávání zklamaly. “Až najdu klíč tak muže být vítězem dle motta “jednooký mezi slepými králem. Nicméně, přečetla jsem to za jediný den a četlo se to dobře. Na pět hvězd to nedosahuje, ale tři jsou moc málo. Těším se na další díl.

04.12.2023 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Popravdě, od knihy jsem očekávala víc. Mám ráda knihy, co mě chytnou a nepustí. U této knihy to ale bylo jinak, děj byl sice zajímavý, ale celý se tak nějak pomale táhnul, takže knihu jsem sice přečetla za dva dny, ale pocit horlivosti, kdy hltám stránku za stránkou se nedostavil.

22.10.2022 4 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Přečteno jedním dechem, napínavá konstrukce děje skvěle obohacená objasněním počátku spolupráce Mii a Holgra.

22.10.2022 5 z 5