Make20 Make20 komentáře u knih

Spinkej sladce Spinkej sladce Anders Roslund

Další napínavý příběh od tohoto autora mě opět zaujal a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Je těžké napsat, že se mi kniha líbila, jelikož se v ní řeší velmi odporné téma pedofilie. Některé pasáže jsem četla s odporem a byla jsem znechucená postavami, které děti zneužívají. O to více jsem opět fandila detektivu Grensovi, že s pomocí svého přítele Pieta Hofmanna se všemi šmejdy zatočí a pošle je za mříže.

26.04.2022 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Zajímavá kniha k zamyšlení. Sledujeme dvě roviny života mladé ženy. Co by se stalo, kdyby... To si asi každý z nás klade velmi často. Někdy je těžké se rozhodnout a někdy svůj osud ovlivnit nemůžeme. Kniha je napsaná velmi dobře, jako i ostatní autorčiny knihy.

21.12.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Knížka pro mě byla dost velké zklamání. Neoriginální, žádné překvapení. Podle anotace a recenzí na internetu jsem čekala, že se dozvím něco nového o irské kuchyni.. to se však nestalo. Kniha je moc přeslazená, hlavní postava neustále o něčem pochybuje. Konec knihy byl velmi předvídatelný. Další knihy od autorky si už nepřečtu.

11.08.2022 1 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

O knize Prvok, Šampon, Tečka a Karel bych mohla mluvit pouze v superlativech. Kniha je skvěle a čtivě napsaná, příběh rychle ubíhá. Nikdy jsem neměla pocit, že by se autor zbytečně zasekl. Pořád se něco dělo. Miluji, když se u knih zasměju a vzápětí rozpláču a tady se to autorovi podařilo. Proto dávám plný počet hvězd.

28.07.2022 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Jsem velmi ráda, že jsem této autorce dala šanci. Opět se mi líbilo střídání vyprávění dvou postav (tentokrát je to babička a vnučka). I když se v knize řeší velmi smutné téma odcházení, příběh mě bavil. Líbila se mi autorčina představa, jak by vypadalo nebe. Závěr knihy sice otevřený, ale s koncem, který jsem si celou dobu přála :)

21.07.2022 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Tato kniha se mi velmi líbila.

18.07.2022 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha mě moc bavila. Byla to první kniha od této autorky, která se ke mě dostala. V půlce knihy jsem měla tip, jak by to mohlo dopadnout. Ale pořád jsem si říkala, že to přece není možné... A vida, bylo. Takže mě rozuzlení na konci nepřekvapilo, ale přesto mě kniha velmi bavila a mám v plánu se k ní ještě vrátit.

18.07.2022 5 z 5

Čas něhy Čas něhy Lenka Lanczová

(SPOILER) Čas něhy je má nejoblíbenější knížka od paní Lanczové. Byla to zároveň první kniha od ní, kterou jsem přečetla. Vypráví o letní lásce jedné mladé slečny, která má trávit čas na chatě se svým bráchou a jeho kamarády. Do jednoho z nich se zamiluje. Konec knihy je otevřený a já stále doufám, že autorka napíše pokračování. I když takto si můžu myslet, že spolu Petra a Tadeáš zůstali :)

15.07.2022 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Z knihy mám rozporuplné pocity. Téma je opravdu náročné, i když zajímavé. Přečetla jsem mnoho knih s touto tématikou a tato patří k těm pro mě slabším. Často jsem se ztrácela v tom, která postava zrovna příběh vypráví. Kdo je jedna z hlavních vypravěček jsem zjistila až skoro na konci knihy. Závěr je pěkný a obsah děsivě mrazivý, jelikož pravdivý podle skutečností.

13.07.2022 3 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Z této knihy jsem byla unešená. Ráda bych napsala, že byla krásná. I přes to, čím si autor knihy prošel, prožil krásný a naplněný život. Několikrát jsem uronila slzu - hlavně na konci. Kniha se velmi dobře četla. Po celou dobu jsem měla pocit, jako by mi to sám autor vyprávěl - to díky tomu, že často používal oslovení přítel. Měla jsem pocit, že Eddieho osobně znám.

08.07.2022 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Kniha mě naprosto pohltila. Nemohla jsem se odtrhnout, pak však přišly chvíle, kdy byl příběh tak moc nefér a krutý, že jsem nemohla chvíli číst dál. Bála jsem se, co se dal dozvím. Každopádně dávám 5 * a na přečtený příběh jej tak nepřestanu myslet.

30.01.2022 5 z 5

Zadní dům Zadní dům Anne Frank

Tuto knihu jsem si chtěla přečíst hodně dlouho. Zajímají mě knihy s touto tématikou. Zadní dům má navíc své kouzlo v tom, že víme, že se to opravdu stalo. Bylo mi úzko, když jsem četla myšlenky mladé dívky, která si plánuje, co bude dělat, až se nebudou moci schovávat. Zároveň se bojí, co když je najdou... Kniha by měla být na seznamu literatury k maturitní zkoušce.

21.12.2022 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Tuto knihu jsem se chystala přečíst už dlouho. A po jejím přečtení jsem si znovu připomněla, že bychom si neměli stěžovat na to, jak se máme. Nedokáži si představit, jak se lidé v té hrozné době museli cítit. Je hrozné, jaké bezpráví se dělo úplně nevinným lidem. Šílené, jak se během chvilky lidem změní život.

09.12.2022 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Tuto autorku mám moc ráda, její knihy se mi vždy velmi dobře četli. Tato je však oproti ostatním slabší. Na začátku příběh vypadal slibně, bylo to napínavé a mělo to spád. I přesto, že v knize vystupovalo hodně postav, neztrácela jsem se v nich. Konec knihy mně ale zklamal. Bylo to zbytečně zdlouhavé a přitažené za vlasy.

29.07.2022 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pan Hartl mě svou tvorbou vždy dokáže velmi pobavit a kniha Nejlepší víkend není výjimkou. Líbilo se mi vyprávění z pohledu několika postav, je zajímavé vidět na problém různé názory. Nechápu mnohá negativní hodnocení autorových knih. Já si u nich vždy příjemně odpočinu a soucítím s hlavními postavami.

18.07.2022 5 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Toto je velmi napínavá severská detektivka od šikovné autorky. V celé knize se prolíná více dějových linek. Jedna z nich je pokračování předchozího dílu, který jsem bohužel nečetla. To ale k pochopení děje vůbec nevadilo. Od začátku až do konce byla kniha velmi napínavá a já jsem byla zvědavá, kdo je tedy vrahem/vrahy. Už se chystám na další díl!

11.07.2022 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Knihu jsem si vybrala, protože jsem na ní slyšela samou chválu. Příběh byl velmi napínavý a dá se říci, že pěkný, i když náročný. Hlavní hrdinka si prošla mnoha velmi těžkými zkouškami, život se s ní nemazlil už od narození. Kniha se četla skoro sama, rozhodně stojí za přečtení a už se těším na další autorčinu knížku.

11.07.2022 4 z 5

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Z přečtení této knihy si odnáším mnoho zajímavých poznatků pro výchovu dětí (vlastních i cizích). U mnoha vět jsem se pozastavila a řekla si "jo, přesně tohle na mě působilo dobře a tohle špatně, když jsem sama byla dítětem". Doufám, že až sama budu mít vlastní děti, že budu mít dostatek trpělivosti, abych k nim přistupovala s respektujícím přístupem. Ke knize se rozhodně ještě vrátím.

26.04.2022 4 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Když jsem knížku brala do rukou, myslela jsem, že jde o napínavý thriller. Bohužel jsem byla zklamaná. Prvních pár stran bylo napínavých, ale další 2/3 knihy zdlouhavé a stále se opakující podobný děj. Přiznám, že pár odstavců jsem přeskočila. Od této knihy jsem očekávala něco víc. Bavil mě jen závěr, kde se vyjasnilo, o co vlastně celou dobu v průběhu jde.

20.12.2021 2 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Další napínavá detektivka od mého oblíbence. Až do konce jsem nevěděla, jak to všechno dopadne. Kniha od Harlana Cobena se mi čtou skoro samy a u této tomu bylo zrovna tak. V příběhu mě žádná z postav nerozčilovala, což rozhodně oceňuji. Zajímavé bylo téma závislosti a života v sektě. Těším se na další jeho dílo.

20.12.2022 3 z 5