Zadní dům

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po dvaceti pěti letech vychází zcela nový překlad deníku Anne Frankové. Poprvé v češtině s názvem, který svému dílu zamýšlela dát sama jeho autorka. Deník v dopisech si Anne Franková vedla od 12. června 1942 do 1. srpna 1944. Psala si ho jen pro sebe až do chvíle, kdy na jaře 1944 vyslechla z vysílání londýnského Rádia Oranje projev nizozemského exilového ministra školství. Vyzýval, aby lidé po skončení války shromáždili a zveřejnili všechna svědectví o utrpení nizozemského lidu za německé okupace. Jako příklad uvedl mimo jiné deníky. Pod dojmem tohoto projevu se Anne Franková rozhodla, že po válce vydá knihu. Základem k ní měl být její deník....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413388/zadni-dum-0Dh-413388.png 4.32772
Žánr
Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno, Triáda
Orig. název

Het Achterhuis / Anne Frank Tagebuch, 1947

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (472)

Kniha Zadní dům

Přidat komentář
ada1182
včera

Když jsem knížku začala číst, říkala jsem si: je to jen deník, co na tom tak může být. Ale postupně jsem se začala do toho dostávat a celý její příběh mě zasáhl.
Když jsem to dočetla, mrzelo mě, že Anne nemohla prožít lepší život a splnit si všechny sny, které do deníku popsala.
Prostě úžasná knížka a stojí za to si ji přečíst.

jiri4861
08. května

Tahle kniha ve mně zanechala velkou stopu.


TerezaKlima
04. května

Kniha ověřená roky a roky četbou milionů lidí. Skvělá kniha.

knihomolkaMist
20. dubna

Tuto knihu je velmi těžké hodnotit. Je to naoko normální deník „normální“ holky, která má starosti, otázky a pohled na svět stejný, jako každý další teenager (když teď ohlédneme od války a schovávání, samozřejmě). To pozadí je ale brutální. Číst ty nevinné zápisky s vědomím, že víte, kde je Anne konec...
Je mi z toho smutno. Fakt, že jo.

Příběh rozhodně stojí za přečtení. Alespoň to pro Anne můžeme udělat.

oskli
19. dubna

Vůbec nechápu, že jsem se k deníku dostala až nyní! Každopádně jsem moc ráda, že jsem potkala audioknihu, která je zpracovaná naprosto úžasně. Člověk má pocit, že k němu opravdu mluví Anne, že mu vypráví své pocity, myšlenky i zážitky. Pro mě byla tahle kniha skutečný zážitek. Posluchačský, i čtenářský (papírovou knihu si rozhodně koupím také). Je neuvěřitelné, jak byla Anne talentovaná, jak dokázala formulovat myšlenky do psané formy, jak dokázala glosovat situace ze svého života. Na knize je úžasné i to, že zobrazuje rozpustilou, užvaněnou pubertální dívku, která během psaní dospívá a mění se. Někdy je Anne smutná, někdy zoufalá, ale ve většinu času je to dívka milující život, která měla být po válce šťastná.

Katrinreading
16. dubna

Dojemná klasika, která mi nedá spát ani patnáct let poté, co jsem ji dočetla poprvé. Radši bych teda byla, kdyby se nic z toho nestalo a kniha nevznikla, nicméně čtěme ji všichni. Její výpovědí hodnota je obrovská!

VeruMalfoy
07. dubna

Silný životní příběh mladé dívky, jejíž život byl tak brzy a tak krutě ukončen za 2. světové války. Doplatila na to, že se narodila jako Židovka, přitom prožívala ty samé trable s láskou jako my všichni. Tuhle knihu by si měl povinně přečíst každý z nás.

Veeczko
07. dubna

Jak já tuhle knihu miluju...Není to "jen" příběh o tom, jak vypadal život Židů, kteří se snažili uniknout krutému osudu. Je to silný příběh o životě mladé dívky, která věřila. Nikdy nepřestávala věřit. Pokud chcete zažít silné emoce, doporučuji.

1 ...