Na útěku

Dokonalá rodina je zničena v nejnovějším thrilleru Harlana Cobena, brilantního autora celosvětových bestsellerů, kterého spisovatel Dan Brown označil za mistra napětí a skvělých zápletek. Ztratili jste dceru. Je závislá na drogách a násilnickém partnerovi. Navíc dala jasně najevo, že nechce, abyste ji hledali. Pak ji náhodou zahlédnete hrát na kytaru v newyorském Central Parku. Už to však není ta dívka, kterou si pamatujete. Tahle osoba je zfetovaná, vyděšená a až po krk v problémech. Ani na vteřinu nezaváháte. Jdete za ní a prosíte ji, ať se vrátí domů. Uteče pryč. Pronásledujete ji do temného a nebezpečného světa, o jehož existenci jste doposud ani netušili. Vládnou tam zločinecké gangy, hlavní měnou jsou drogy a vraždy jsou na denním pořádku. Nyní je v sázce i váš vlastní život. A nikdo už nikde není v bezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414635/big_na-uteku-sgT-414635.jpg 4.3233
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Run Away, 2019

Kniha Na útěku

tereza.c
26.10.2021

Mě osobně kniha nechytla od začátku a to je malér. Pokud se něčím musím prokousávat z důvodu,že mě kniha nezaujme od začátku,potom to pro mě není strhující dílo. Ale urcitě to může být individuální a subjektivní pocit. Dějově ok,ale nedokázala jsem být vtažena do děje ani v průběhu knihy. Znám lepší,ale tedy i mnohem horší knihy v tomto žánru.

micha-ella
24.09.2021

Vadily mi tři dějové linky, které se začaly spojovat až od strany 130. Strana 100 je můj limit, než knížku odložím, když mě nebaví. Tentokrát jsem vydržela, ale ke konci už jsem litovala, že s tím ztrácím čas. Přehnané, moc mrtvol, nelíbilo se mi to.

šipek
13.07.2021

Tak opět vynikající thriller od mistra pera pana Cobena. Knihou se prolíná více dějových linií, které na závěr do sebe úžasně zapadnou. Stále jsem nemohl přijít na postavu Ashe s Didi jak do zápletky zapadnou, na závěr je vše objasněno. Pro mě kniha úžasně gradovala až do úplného vyvrcholení včetně nečekaného epilogu. Na této knize jsem si vyloženě pochutnal a mohu jen doporučit milovníkům tohoto žánru.

papajapa
06.07.2021

Za me spokojenost. Čte se dobře a rychle. Něco bylo předvídatelné, něco by me naopak ani nenapadlo.

Elapheg
04.07.2021

Pátá kniha od Harlana Cobena a další skvělý thriller s opět brilatní zápletkou. Coben je prostě umělec brilantních zápletek, kde čtete a čtete dál, aby jste se dozvěděli, jak to dopadne a navíc u něj s bonusem k tomu, bez brutalit a potoků krve, přesto čtenáře drží celou dobu v napětí s mnoha dějovými zvraty. Simon, otec Paige zahlédne svou dceru v Central parku, je zfetovaná, snaží se jí nabídnout pomocnou ruku, ale ona místo toho uteče. Proč? Simon se pokouší Paige najít. Začně po ní pátrat, to co však při pátrání zjistí, se mu nebude moc líbit. Jemu i jeho rodině půjde o život. Dokáže Simon čelit tak nebezpečnému nepříteli, se kterým se nevědomky dostává do křížku? Nepřítel je opravdu mocný a bude se snažit za každou cenu zachovat své tajemství. Jak v tom figuruje Simon a Paige???? To už si přečtěte sami. Zklamaní nebudete, stránky budete jen obracet, uvidíte. :-) Dávám pět hvězd a doporučuji. :-) Před autorem smekám. :-)

DvěTéčka
30.04.2021

Báječná kniha :3

Arsi007
16.03.2021

Pokud jste již četli něco od autora tak Na útěku není žádnou výjimkou z Cobenova klasického schématu. Hlavní námět, k tomu pár dalších linek, vyprávění z pohledu několika lidí, kteří nemají zdánlivě nic společného a velké finále, kdy se vše propojí.

Hlavním tématem je zde i dnes tolik populární testování DNA komerčními firmami, které vám za poplatek a vaše sliny zjistí váš původ a najdou uživatele, kteří jsou vaši vzdálení či bližší příbuzní.

Příběh byl možná místy přitažený za vlasy. To nepopírám. Nicméně vše bylo vysvětleno, nenašla jsem zde žádnou nelogičnost, stránky ubíhaly skoro samy a epilog mě překvapil.

IG: @hanybooks

Janyssek
20.02.2021

Nooo,... jako odpočinkovka, po zkušenostech s autorem jsem čekala větší morbiditu, větší všechno...