Na útěku

Dokonalá rodina je zničena v nejnovějším thrilleru Harlana Cobena, brilantního autora celosvětových bestsellerů, kterého spisovatel Dan Brown označil za mistra napětí a skvělých zápletek. Ztratili jste dceru. Je závislá na drogách a násilnickém partnerovi. Navíc dala jasně najevo, že nechce, abyste ji hledali. Pak ji náhodou zahlédnete hrát na kytaru v newyorském Central Parku. Už to však není ta dívka, kterou si pamatujete. Tahle osoba je zfetovaná, vyděšená a až po krk v problémech. Ani na vteřinu nezaváháte. Jdete za ní a prosíte ji, ať se vrátí domů. Uteče pryč. Pronásledujete ji do temného a nebezpečného světa, o jehož existenci jste doposud ani netušili. Vládnou tam zločinecké gangy, hlavní měnou jsou drogy a vraždy jsou na denním pořádku. Nyní je v sázce i váš vlastní život. A nikdo už nikde není v bezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414635/na-uteku-sgT-414635.jpg 4.4189
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Kalibr

Run Away, 2019

Kniha Na útěku

MilanCFC
včera

No, zcela upřímně, dle zdejšího hodnocení jsem teda čekal větší bombu. Za mě to teda nebylo nic extra, obzvlášť když přihlédnu ke Cobenovým předchozím dílům. Vůbec jsem se tu nedokázal chytit a už vůbec se nekonal ten dřívější pocit, že nemůžu přestat číst nebo že se nemůžu dočkat, až se ke knížce po práci vrátím. Ačkoliv závěr se autorovi částečně podařil a ta jedna jistá Simonova věta byla skutečně mrazivá. Ve zkratce bych to napsal takhle - v tomto Cobenovi mi jaksi chyběl Coben.

Hella

Tady jsem šlápla vedle. Příběh mě nebavil a připadal mi bizarní. Už mi tam chyběli snad jenom mimozemšťané. Z úcty k ostatním dílům autora dávám nicméně celé 3*.

jankaander
23.12.2020

Super čtení, doporučuji....

jasmína
08.12.2020

Velmi napínavá kniha, u které ale je potřeba mít naprostý klid na soustředění, a protože jsem ho ne vždy měla, četba mi trvala dlouho, ale stála za to.

WaN635
09.11.2020

Pomalejší začátek, moc mě to nechytlo, ovšem v půlce se to zlomilo a já knihu nemohla odložit, dokud ji nedoctu.

soukroma
27.10.2020

To byla zase změť: sekta a tajné adopce a nájemní zabijáci a feťáci a všudypřítomná rodinná tajemství... Na začátku jsem měla dojem, že čtu nějaké moderní americké Memento, pak ovšem přibyla dvojice podivných zabijáků a začala se vynořovat ještě podivnější sekta. To všechno dohromady nabývalo na intenzitě až do ještě přehnanějšího závěru, kterému vévodila zase jedna americká rodina vyšší střední vrstvy (s bytem u Central Parku), ovšem se svými tajemstvími a rukama od krve... Přehnané dialogy a jednání v rodině (moje malá holčička = zběhlá univerzitní studentka a smažka, milovaná manželka pediatrička s krvavými tajemstvími, kmotra a švagrová, co všechno ví). Bláznivé akce a podhoubí. Rychle a zběsile. Na mé straně znechucení, nevěřícnost. 55%

Tomuhle ale věřím bez debaty:
"Štěstí se možná za peníze koupit nedá, ale ... je to nesmysl. Peníze víc než cokoli jiného, co má člověk pod kontrolou, dokážou vyvolat a udržovat ten prchavý ideál, jemuž říkáme štěstí. Peníze mírní stres. Zajišťují lepší vzdělání, lepší stravu, lepší doktory - jistou míru duševní pohody. Peníze přinášejí pohodlí a svobodu. Za peníze si koupíte zkušenosti, vymoženosti a hlavně čas, což je stejně důležité jako rodina a zdraví." (s. 43)

gordon13
14.08.2020

Žádná kniha mistra Cobena mě ještě nezklamala a tato je opravdový thrillerový skvost. Moc se mi líbila a bylo moc velkým potěšením se k ní vracet a číst dál..vynikající příběh!

chrudas
05.08.2020

Přečetla jsem už dost knih od Harlana C. s tím, že už mne ničím nepřekvapí. Omyl, tento příběh překvapil...., velmi napínavé čtení.