Majulle Majulle komentáře u knih

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Je to oddychový thriller, který je inspirován autorčiným dětstvím.
Kniha se četla velice dobře, stránky a kapitoly ubíhaly, tuto knihu bych klidně doporučila spíše mladším náctiletým čtenářům protože je velice jednoduše napsaná a není tam žádné sado maso Teda jak se to vezme.. Ze stránky psychologické to docela psycho samozřejmě je. Což pro mě ,jako pro rodiče bylo docela těžké něco takového číst, vždy je mi těchto dětí tak hrozně líto.. Trošku jsem postrádala více zajímavostí z vyšetřování. A taky trošku více rozvinutý konec ze strany rodičů hlavní hrdinky. Určitě stojí za přečtení a ráda si pak někdy při kávičce přečtu první autorčinu knihu

29.03.2023 3 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Dočetla jsem poslední díl co zatím vyšel této skvělé série s detektivkou Sayer a ostatními členy jejího týmu. Sayer je velice podobná Kim Stoneové takže se vám určitě bude líbit Porolíná se zde vyšetřování s pocitem obětí, také zde naleznete trošku egypské mytologie která spestří a zoriginalní příběh určitě doporučuji

28.03.2023 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Kniha má krátké kapitoly a prolíná se zde minulost s přitomností při havarii letadla. Minulost vypráví jedna ze sester která s byla v letadle které havarovalo a přítomnost druhé která své hledání a pátrání nevzdala a stále se snaží dozvědět co se s letadlem stalo. Kniha je velice čtivá takže všem doporučuji

24.03.2023 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Skvělá kniha! Skvělá série. Sayer mi připomíná Kim stoneovou :) Prolíná se zde vyšetřování s pocitem unesených obětí a jsou zde prvky řecké mytologie, ale je to opravdu výborné čtení :)

21.03.2023 5 z 5

Hra o duši Hra o duši Javier Castillo

Nedávno jsem četla první díl s novinářkou Miren a taky vyšel seriál na netflixu " ztracená v bílém šumu" a tohle je díl další. Od začátku do konce napínavý, některé věci jsem trochu předvídala ale spoustu věcí mě překvapilo. Kniha byla skvěle napsána kde se střídal příběh dvou novinářů a vyšetřovatele, což bylo také zajímavé. Doufám že vyjde ještě nějaký díl s Miren Od té doby co sem viděla seriál tak si alespoň můžu představit jak postavy vypadají Doufám že se bude líbit.

16.03.2023 5 z 5

Žena v temnotě Žena v temnotě Vanessa Savage

Nedávno jsem dočetla tento thriller s hororovými prvky, ze začátku jsem byla nadšená, ale poté mě příběh začal celkem nudit, řešilo se dokola to samé, hlavní postavy mi nebyly příjemné a vlastně sem nevěděla zda se jedná o duchařinu nebo hororový thriller, na konci vše bylo hezky vysvětleno, ale i tak mě kniha celkem zklamala :(

16.03.2023 2 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

(SPOILER) Jako chtěla jsem nějakou oddechovku po všech těch krimi příbězích, takže mi tato kniha padla do noty. Penelope je přidrzlá holčina, a chlap snů je typický bohatý protiva. Na mě sice v knize bylo až příliš sexu, mohlo to mít trošku větší zápletku , ale byla fakt super vtipná :D takže doporučuji :)

07.03.2023 4 z 5

Vražda na hřišti Vražda na hřišti Catherine Shepherd

Právě jsem dočetla, na knize k mě zaujala hlavně obálka. Byla taková přitažlivá, tak jsem si knihu přečetla. Sice je to už pátý dil v sérii, ale nevadí. Když těch sérií je už tolik že musím přečíst snad všechny Kniha se četla doře, byly zde krátké kapitoly, střídal se příběh z pohledu vyšetřovatelů, obětí a vraha. Kniha byla jednoduše napsaná ale i tak měla čtivou zápletku. Řekla bych taková odpočinková knížka

04.03.2023 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Bylo to skvělé čtení, pro rodiče velmi emotivní. Únos dítěte a následné kapitoly co s dětmi pachatel chce udělat, či dělá byly pro mě velmi těžké číst. Nicméně děj ubíhal, kapitoly byly krátké takže za mě super

02.03.2023 4 z 5

Konečně jsem se dostala také k tomu, abych jako správná fanynka Harryho Pottera přečetla Tomovu biografii. A hrozně mě mrzí že už to mám za sebou. Ne jen že se dozvíte jaký Tom ve skutečnosti je.. Je důležité rozlišovat filmovou postavu od herce, což některým lidem bohužel nedochází. Ale také si přečtete spoustu vtipných pasáží z Tomova života, jeho rodiny a hlavně spoustu perliček z natáčení Harryho Pottera. Nádhernou předmluvu v knize měla Emma Watson u které mi dokonce ukápla slza, ale konec knihy? Nechám to pro Vás ať si to sami prožijete \ přečtete, opravdu to stojí za to!
Všichni si říkáme jak skvělé musí být hercem, člověk je bohatý, slavný, může jet kamkoli, mít cokoli... Ale je to opravdu pravda? Je to tak skvělé jak to navenek vypadá? Všechny tyto otázky popisuje Tom ve své knize, a klobouk dolů za jeho upřímnost a sebereflexi. Dávám 5/5 protože tohle je opravdu topka, a není určitě pro člověka jednoduché jít s tím vším ven a popsat svůj život ne jen ve slunci ,ale i ve stínu.

23.02.2023 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

(SPOILER) Perfektní kniha, moje první od autorky. Nejprve mi Sayer připoměla Kim Stoneovou, ale i přesto byla kniha skvělá. Líbil se mi pohled jak z vyšetřování tak kapitoly z pohledu unesených dívek. Na to že kniha byla " tlustá"vtak se četla překvapivě rychle díky krátkých kapitolám. Určitě si hned přečtu druhý díl. Zajímavá byla taktéž z náboženského pohledu Mayu.

SPOILER:
Jediné co si v knize nedokážu představit je jak vraha "zabíjí" jeho/její dvojče zevnitř a na boku trupu rostou vlasy a zuby dvojčete? to jsem trošku nepochopila zda je to vůbec možné :)

21.02.2023 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Jako čtenářka thrillerů a detektivek která se na nový rok rozhodla dát šanci i románům a historii jsem nadšená. Je to můj první román od této spisovatelky a top. V příběhu se prolíná minulost a součastnost, nechybí napětí , ale také to může být těžké čtení pro ženu která má problém s otěhotněním. V knize se totiž popisuje problém početí. Je to velmi silný ale krásný příběh. Určitě vyhledám další knihu od autorky. :)

18.02.2023 5 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Právě jsem dočetla tento thriller a můžu říct, že super oddychovka Střídá se děj minulosti s budoucností, děj detektivky, vraha a dalších lidí a je opravdu čtivá a napínavá. Je tam sice více postav ale postupně se člověk zorientuje a vše mu dává smysl a navazuje na sebe

15.02.2023 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Včera jsem dočetla tento thriller, první jsem se bála že to nebude nic pro mě, ale nakonec mě kniha úplně pohltila, bylo tam na mě sice až moc romantických prvků kde jsem si chvílema přišla, že čtu spíše padesát odstínů šedi, ale i tak byla napínavá a každá stránka mě bavila. Pro ženy může být kniha těžce čitelná jelikož se tam chybí mateřská láska a jsou tam kapitoly které se mi jako mamince dost špatně četly. Konec mě také uchvátil i když někdo může být "rozuzlením" konce naštvaný

15.02.2023

Hana Hana Alena Mornštajnová

Perfektni kniha, jak si rikam, dlouho jsem odolavala a chodila kolem obalky az sem se do ni taky pustila. Hold k nekterym kniham musi clovek dozrat :) jelikoz ctu jen detektivky a thrillery tak tohle pro me byla uplna, ale uplna premiera a jsem nadsena ze jaem docetla. Uplne jsem se vzila do jejich zivota, jak to muselo byt vse hrozne tezke. Jelikoz bydlim ve Valasskem Mezirici tak jsem si vsechny ulicky zacala uplne predstavovat, a ted na ne koukam uplne jinym smerem a vzdy si vzpomenu na tento pribeh. Nejtezsi pro me byla posledni cast.. urcite prectete! :)

06.02.2023 5 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Perfektni kniha, uz se tesim na dalsi pripad inspektora. Dobre se cetla a mela opravdu originalni zapletku :) snad brzy prelozi dalsi dil :)

06.02.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Další dobrá kniha, nebyla sice tak top jako ostatní autorovy, ale nebyla ani nejhorší. Řekla bych zlatý střed :) Vraha jsme poznali až na posledních stránkách knihy. A moc se těším co do Eričina života přinese Igor :) Jsem ráda za jeho postavu :)

30.01.2023 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Skvělá kniha, zápletka s Alex je také perfektní, určitě doporučuji :)

25.01.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Já musím přiznat že jsem byla docela zklamaná. Napsala už mnohem lepší knihy. V první čtvrtce knihy jsem se v těch postavách ani nemohla zoorientovat a zapamatovat si kdo je čí manžel nebo manželka, teta atd. Nakonec když jsem se zorientovala tak to bylo dokola to samé kdo to udělal, protože motiv vražd je zcela jasný. Doufám že příští kniha bude lepší

20.01.2023 2 z 5

Dětská hra Dětská hra Clare Boyd

Z knihy jsem byla velmi zklamaná, čekala jsem od ní úplně něco jiného, dokonce jsem si myslela že jde o thriller, trošku tak podle obálky vypadá. Všech 400 stran se omývá pořád dokola to samé. Příběh o šikaně své sestry také nebyl nic moc- čekala jsem že se tím v knize bude autor zabývat více. Ale knihu bohužel doporučit nemohu. Snad se bude líbil alespoň dalším čtenářům :)

18.01.2023 1 z 5