Žena v temnotě

Život rodiny Sarah a Patricka se vždy odvíjel v poklidu. Po smrti matky se ale pro Sarah začne vše měnit stále více k horšímu. Patrick cítí, že rodina potřebuje začít někde jinde a úplně znovu. Rozhoduje se proto, že se všichni odstěhují do domu, kde on sám kdysi dávno vyrůstal. Má to ale háček. Zatímco pro Patricka je ono místo spojeno se šťastnými vzpomínkami, pro všechny ostatní je to především dům, kde kdysi došlo k brutálnímu zavraždění rodiny, jež zde žila. A zatímco Patrick je přesvědčený, že se pro ně dům stane i přesto ideálním místem k novému životu, jejich děti zde trpí nočními můrami a pocitem, že je kdosi sleduje. Ani Sarah si není jistá, zda se ocitli na správném místě, neboť čím déle v domě bydlí, tím více se její manžel mění v kohosi úplně jiného. Mrazivý psychologický thriller o rodině, jež přestává normálně fungovat, a o tajemstvích, která nás pronásledují. Příběh, který uchvátí fanoušky B. A. Paris, Clare Mackintosh či knihy Osvícení Stephena Kinga....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/397827/zena-v-temnote-OTr-397827.PNG 3.920
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Baronet

The Woman in the Dark (2019)

Kniha Žena v temnotě

Tereziee

Thriller s prvky hororu, které k mému zklamání nebyli plně využity. Navíc mi přišlo, že něco podobného už jsem někdy četla. Kniha by klidně mohla mít o cca 100 stránek méně a prospělo by jí to. Příběh by měl mnohem lepší spád.

inom

Příjemné překvapení. Když jsem začala číst tuto knihu, tak jsem od ní mnoho nečekala. Kniha mě však dostala a já jsem si ji užila od začátku až po konec. Autorka mě udržela v napětí při každé stránce a zase jsem šla spát o 4 ráno :). Jednu hvězdičku ale musím strhnout, neboť stále jsem ještě čekala nějaké wau na konci, které se nedostavilo. Bylo to přesně tak jak jsem očekávala. Také mě neskutečně vytáčela Sarah, která mi chvílemi přišla totálně na hlavu.

wlado

Určite nie zlé čítanie, no porovnávať knihu so Shining od Kinga je prehnané. Postavy sú vykreslené dosť povrchne, nebola tam žiadna, ktorá by bola sympatická.

KaryAestas

Skvěle napsaný hrozný příběh. Ačkoli mi místy kniha připadala až zbytečně natahovaná, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Kniha potvrzuje, že ač známe někoho roky a roky, nikdy si nemůžeme být jistí, že toho dotyčného opravdu známe.

luculi

Povedený thriller, který potrápí nejedny nervy. Kniha byla temná, příběh čtivý, ale postavy mi příliš neseděly, hlavně Sarah, která byla jako přerostlé a naivní dítě...

mirka2558

kniha sa číta, že sa od nej nevieš odtrhnúť. Stále sa niečo deje za mňa ÁNO. Veľmi sa mi páčila a určite odporúčam.

Lethania

Když jsem zjistila, že kniha vyšla, prostě jsem ji musela mít a když už jsem ji měla, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Dlouho jsem se na ni těšila a dostala jsem to, v co jsem doufala - tajemství, napětí, lži a mnohem víc. Velmi povedený psychothriller, který jsem měla přečtený za jediný den. Příběh mě tak moc pohltil, že jsem nedokázala přestat číst, přestože bych už dávno měla spát. Jak už se v obsahu píše, kniha se hodně podobá knihám od B. A. Paris, které jsou taky skvěle napsané. Jasně, hlavní hrdinka mi mnohdy svou naivitou lezla na nervy, ale tak už to tak bývá. Snad vyjdou i další knihy od této autorky!