Žena v temnotě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Život rodiny Sarah a Patricka se vždy odvíjel v poklidu. Po smrti matky se ale pro Sarah začne vše měnit stále více k horšímu. Patrick cítí, že rodina potřebuje začít někde jinde a úplně znovu. Rozhoduje se proto, že se všichni odstěhují do domu, kde on sám kdysi dávno vyrůstal. Má to ale háček. Zatímco pro Patricka je ono místo spojeno se šťastnými vzpomínkami, pro všechny ostatní je to především dům, kde kdysi došlo k brutálnímu zavraždění rodiny, jež zde žila. A zatímco Patrick je přesvědčený, že se pro ně dům stane i přesto ideálním místem k novému životu, jejich děti zde trpí nočními můrami a pocitem, že je kdosi sleduje. Ani Sarah si není jistá, zda se ocitli na správném místě, neboť čím déle v domě bydlí, tím více se její manžel mění v kohosi úplně jiného. Mrazivý psychologický thriller o rodině, jež přestává normálně fungovat, a o tajemstvích, která nás pronásledují. Příběh, který uchvátí fanoušky B. A. Paris, Clare Mackintosh či knihy Osvícení Stephena Kinga....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397827/big_zena-v-temnote-OTr-397827.PNG 3.9112
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Baronet
Originální název:

The Woman in the Dark, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (42)

Kniha Žena v temnotě

anája
31. května

Kniha po které jsem náhodou sáhla v knihovně, a nic jsem nečekala se opravdu povedla. Perfektní psychothriller s hororovymi prvky, výborně promyšlený ! Nemohla jsem odložit.

Danago
21. května

Nevím , ale z mého pohledu to byl spíše thriller, který je postavený na lži. Ta se čtenáři jen pomalu odkrývá a na konci celý děj vygraduje . Ale kniha se opravdu rozjíždí velice pomalu, a i děj samotný je chvílemi hodně pomalý. Samozřejmě pro mě bylo zpočátku naprosto nepochopitelné, co tím vším Patrik sledoval. Příběh je napínavý a dům tu hraje svou roli. Ale je to i čtení může být trochu depresivní většina hlavních postav mi byla nesympatická. Ale konec čtenáři nabídne rozuzlení, které je poněkud šílené, ale svým způsobem věrohodné a logické.


Zlatinka.Emilly
22. března

Super knížka, jsem se od čtení nemohla odtrhnout. Nevím, jestli já osobně bych se rozhodla pro takový dům, myslím, že bych do něj nechtěla ani vkročit, natož v něm jíst, spát a celkově žít. Nejlepší řešení, co se s domem nakonec stalo.

lištička123
08. března

Výborný thriller, od kterého nejde jen tak odejít.

malýčtenář
01.09.2021

Z počátku jsem se nemohla dostat do děje. Postupně ale ďěj začínal nabírat na napinavosti, až od druhé poloviny se opravdu stala velmi napínavou. Musela jsem rychle dočíst a dobrat se konce. Nakonec snad mohu doporučit.

veronika4001
28.06.2021

Prostředí není moc dobře vykreslené, je poměrně schématicky řešené a na to, jakým dějem autorka čtenáře zahrne, to chtělo naopak více barvitosti, detailismu, prokreslených méně určitých prvků. Vykreslení děje na začátku je velice důležité a autoři, nutno poznamenat, že zbytečně chybně, tomu nevěnují dostatek pozornosti, ačkoliv zrovna v tomto konkrétním případě je velice důležité vědět, jak rodina žije teď a do jakého domu se má nastěhovat. Je důležité vystínění té počáteční radosti a přerod ve strach, bolest a smutek. Ten vznik, narůstání a vzkypění hororu. To je důležité. Autorka to dobře vystihla, ale chtělo to víc. Prostředí ztvárňují sousedé a modeluje ho vesměs tichá až napjatá domácnost o čtyřech lidech včetně domu, který si žije svým životem. Hororové prvky se pozvolna přibližují a je jich stále víc. Od začátku je příběh stavěn dobře a já přicházím na chuť jednotlivým zábleskům kvalitně napsaného hororu, ve kterém je jednotícím prvkem lež. Dávám plný počet bodů a horor doporučuji, i když, jak jsem psala na začátku, kdyby do toho autorka dala ještě něco navíc barvitějšího, příkřejšího, více ostrosti, tajemnosti, děsivosti, byl by to horor nad horory.

Comelye
31.05.2021

Hodně depresivní kniha, nebylo mi z ní úplně nejlíp, ale dočetla jsem, ve finále se mi příběh líbil, ale byla jsem ráda že to mám za sebou.

micha-ella
18.05.2021

Chvílemi bych dala čtyři hvězdy, bavilo mě to, ale mezi těmi chvílemi byl děj příliš roztahaný a zdlouhavý. Konec samozřejmě zase přesně dle thrillerové šablony, absurdní, jak ve špatném divadle. Škoda, napsat takovou knížku, to je fůra práce a času - autorka si mohla třetinu obého ušetřit a knížce by to pomohlo.

1