MadamC MadamC komentáře u knih

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Musím se pochlubit, že jsem knihu nevyprokrastinovala a zdárně dočetla, což samo o sobě samozřejmě nic neznamená. Jako všechny knihy o osobním rozvoji lze i tuto přečíst a jít dál, ale byla by to škoda. Opravdu je potřeba si radu, kterou právě čtete hned vyzkoušet, jinak se k tomu později nedonutíte. Rady jsou podle mého názoru super, ač se z počátku může zdát vypisování všech úkolů zdlouhavé, stojí to opravdu za to, protože jde pouze o návyk a pak už to dělá člověk automaticky.
Hlavně postupovat po menších krocích a vytrvat!

12.10.2019 5 z 5

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

Od prvního přečtení anotace jsem věděla, že to bude dobré a bylo! Pro mě zatím nejlepší (ale moc jich zatím přečteno nemám) a navíc nenavazuje na Zeměplochu přímo, takže nemusíte před tímto úžasným příběhem mít přečteno xxx knih ze Zeměplochy.
Všechny postavy jsem si naprosto zamilovala. Je to vtipné, krásné, chytré až geniální, napínavé a čtivé. Navíc to má opět báječný přesah.
Krásná je např. myšlenka, že veškerá temnota se ukrývá uvnitř naší hlavy, ne kolem nás a je pouze na nás, jestli jí zavřeme dveře a dokážeme ji udržet v určitých mezích.
Rozhodně doporučuji!!! Dávám 10 hvězd.
P. S.: Jestli chcete vidět krysí zápisky, které stojí rozhodně za to, páč jsou to vlastně malůvky, tak stačí otevřít tuto knihu a číst.

11.10.2019 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Kniha, která mi byla předhazována půl roku a připomínána pořád dokola, jak si ji musím přečíst a jak je skvělá. No...od autora je to má první...mnohem víc se těším na Oceán na konci uličky, doufám, že nezklame, ale z pět k Nikdykde. Jako jo, je to hezký, ale "odvařená" jsem z toho nebyla. Až s 200 stránkou jsem začínala knihu hltat (což je až poslední 1/3 knihy). Když čtu fantasy, očekávám od příběhu, že mě pohltí a nic mě od něj neodtrhne. Že se tam přesunu a začnu ten příběh žít a to se zde dělo až dost pozdě, tak proto méně hvězd. Jinak příběh jsem si nakonec zamilovala i přes to všechno bahno, smrad, splašky a tmu. Můj oblíbenec byl Starý Bailey.
Jinak myšlenka dobrá, ne originální, ale pravdivá. Život má smysl především když o něco jde, štěstí nespočívá v konzumu a světských kravinách. I když Podlondýn nebyl nejkrásnější a byl celkem drsný, konečně tam Richard opravdu žil, protože se zabýval smysluplnými věcmi...

03.10.2019 3 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Tento poněkud lehce silnější román je krásný. Řekla bych, že splňuje vše, co by román měl podle mého názoru splňovat. Pomalu, plynule vypráví svůj příběh a my klidně čteme. Na konci je zvrat, který je velmi příjemný a čtenář román dočte dříve, než čekal. Připomněl mi, jak mi čtení románů chybí a že bych je měla opět zařadit mezi své knihy.

03.10.2019 4 z 5

Pro mě jsou Čtyři dohody prostě a jen představení Jaroslava Duška. On tuto knihu povýšil na vyšší úroveň - vtipně, úderně popsané jednotlivé dohody šité na míru přímo nám Čechům. Tato kniha bez tohoto představení je nudnou knihou, která má sice co říct, ale rozhodně to není na knihu. Jednotlivé dohody jsou super, ale omáčka je nuda.

29.09.2019 2 z 5

Láska, vztahy a přátelství Láska, vztahy a přátelství Don Miguel Ruiz (p)

Tato kniha byla mou první knihou od Ruize a rozhodně nebyla poslední. Jeho 4 dohody jsou legendární, ale bez Duškovo podání by nikdy nebyly tak vtipné a nezasáhly by nás tolik. Tuhle knihu jsem si zamilovala, je to typ knihy, který byste mohli číst stále dokola. Určitě je lepší ji číst po kapitolách a ty si promyslet nebo si z nich udělat i výpisky, aby to člověku došlo. Úplně nejlepší je o tom s někým debatovat, pak se vám dostane pod kůži. Pro mě je v téhle knize mnoho pravdy a i když máte pocit, že se tam některé pasáže opakují, alespoň se s tím více ztotožníte. Možná budou jeho knihy vesměs stejné, ale to hodlám zjistit. Prozatím jsem velmi spokojena.

29.09.2019 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Tuto knihu, ač patří do povinné četby, je lepší číst rozhodně ve starším věku. Jako teenager by mě asi nebavila, ale teď jsem jí okouzlena. Je v ní tolik skvělých zamyšlení. Opět stále aktuální, i když byla napsána r. 1774. Jako by se naše společnost neposunula nikam.
Krásné, milé, vřelé, smutné počtení.
Kniha se stala mou oblíbenou a nečetla jsem ji rozhodně naposledy!

27.09.2019 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Čaroprávnost je mou první knihou od autora a jsem moc ráda. Velmi mne bavila a Esk i Bábi mi přirostly k srdci.
Jsem nadšená z Pratchettovského stylu. A víc než narážky na kvantový svět byly pro mě rozhodně přidaná hodnota.
Skvělé čtení před spaním. Pobaví a nevydává žádné modré světlo.

27.09.2019 4 z 5

Tak tahle kniha mě opravdu nadchla! A co víc, jsem z ní přímo nadšená! Rozhodně se stala mou zamilovanou a to po pouhých několika stránkách. Začetla jsem se a už jsem ji nepustila, jako se pes zakousne do své hračky a nedá ji nikomu. Tak jako ten pes, jsem se občas potřebovala nadechnout v podobě malého občerstvení, ale rozhodně jsem řádky nespustila z očí ani při svačině.
Forma dopis ku podivu funguje velmi dobře. Díky autorčině umu (a i díky její neteři, která se ujala příprav k vydání knihy) jsme jako čtenáři nebyli o nic ochuzeni, jak by se mohlo zdát, když se příběh dozvídáme prostřednictvím "nudných" dopisů. Kniha není jen jakýsi slaďáček, jak se na první dojem může zdát. Příběh je sytě protkaný historkami z 2. světové války, především z oblasti Normandie, takže obsahuje i silné příběhy, u kterých může ukápnout i nějaká ta slza. Kniha mě pohladila po duši a zahřála u srdce. A rozhodně knize nechybí humor, smála jsem se i nahlas.
P. S.: Pro mě bude název této knihy vždycky Spolek přátel krásné literatury a koláče z bramborových slupek, ať je na obálce jakýkoli jiný titul.

17.09.2019 5 z 5

365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka 365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka Lukáš Hejlík

Hrozně jsem se těšila, až ji budu mít a budu s ní moci virtuálně i nevirtuálně slintat nad těmi nejlepšími jídli. Super výběr. V naší zemi je stále mnoho restaurací, které si zaslouží návštěvu, jsem ráda, že konečně existuje kniha, která nám to připomíná a pomůže nám v orientaci. I aplikace je super. Ideálně pro fajnšmekry.

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Po strašně dlouhé době jsem ji vytáhla. Toto pro mě není kniha, představuje pro mě dětství, naprostou pohodu, ale také skvělé dobrodružství. I teď mám před očima, jak jsem se občas strachovala o zvířátka a představovala si všudypřítomný černý les. Ještě pořád některé pohádky umím nazpaměť a pokaždé když je čtu, slyším hlas své matky. Naprostá nostalgie.

Faja Faja Petra Stehlíková

Ještě lepší než Naslouchač! Četla jsem jedním dechem. Skvěle promyšlené! Napínavé! Krásné! Tak se to má psát! Kdybych mohla, dám hvězdiček víc. Dokonce i husí kůže se při čtení objevila a to se stává zřídka kdy. U všech Amarijských věží tohle musí číst každý! DOPORUČUJI!

22.08.2019 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Tuhle sérii jsem si vybrala pro relaxaci a za to jsem jí vděčná. Poslední díl jsem měla rozečtený příšerně dlouho a nutila jsem se ho dočíst. Je hodně dlouhý a rozvláčný. Nejsem člověk, který chce akci na každé straně, ale tohle bylo už moc. Ale ten konec!!! Ten opravdu stojí za to! Všichni víme, jak tato nepředvídatelná série skončí, ale na posledních 200 stránkách jsme si alespoň na chvíli jistí nebyli. Rozhodně doporučuji tuto sérii dočíst. A pokud vás nebaví 400 stran na začátku, možná je i přeskočte, myslím, že se tam ani nic moc neděje (samozřejmě bráno s nadsázkou). Konec tuto knihu knihu posunul, ale za ten začátek tolik hvězd nedostane....

21.08.2019 3 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Naprostá spokojenost. Jsem nadšená. Humorem nabitá kniha, která nevynechává ani těžší témata života, ale hned v zápětí je zlehčuje. Hrdinka se se svými trablemi rve po svém a hlavně s vtipem a sarkasmem. Kniha dokáže zvednout náladu a je příjemně odpočinková.

13.08.2019 5 z 5

Jednou budeš Arab: Dětství na blízkém východě (1978-1984) Jednou budeš Arab: Dětství na blízkém východě (1978-1984) Riad Sattouf

Komiks je hezký a splnil má očekávání. Čtenář tak může vhlédnout do srdcí, obav, předpovědí a obvyklého života pro nás hůře pochopených Arabů. Myslím, že je to velmi realistické. Pokud vás zajímá tento svět, je komiks Jedniu budeš Arab právě pro vás. Líbí se mi, že autor vše popisuje a nic nehodnotí.

12.08.2019 4 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Poslouchala jsem knihu jako audioknihu a moc se mi líbila. Líbilo se mi, jak jednoduše ukazuje běžné věci ze zvláštního úhlu pohledu. Některé věci, které člověk dělá, jsou mnohem důležitější, než se na první pohled zdají. Je to jako odkaz, který si později mohou pamatovat jeho milovaní, když už tu daný člověk není. Tento příběh je o všednosti života, avšak je pojat jinak. Na čtenáře působí velmi příjemným a uklidňujícím dojmem, možná pro některé čtenáře až moc klidně. Myslím, že když se zaměříte na atmosféru příběhu, dá vám ještě o něco víc, než příběh sám. Za mě povedené dílo, patří do těch knih, o kterých přemýšlíte a které vámi stále lehce rezonují i měsíce po dočtení.

06.08.2019 4 z 5

Wicca - První zasvěcení Wicca - První zasvěcení Jakub Achrer

Krásná kniha, která není jen o Wicce. Čtenář se může dozvědět mnohem víc. Velmi jednoduše vysvětluje koloběh života, vztahy na této zemi mezi lidmi a přírodou, pohanské svátky i základy čarodějnictví velmi příjemnou a nenásilnou cestou. Nic vám nenutí, naopak vás nabádá k přemýšlení o věcech a souvislostech, dává čtenáři prostor. Nezsype vás pojmy, definicemi a jasně danými paradigmaty. Opravdu velmi milé a poučné čtení.

02.07.2019 5 z 5

Romeo & Julie (komiks) Romeo & Julie (komiks) Sonia Leong

Shakespeara miluji, takže jsem byla z počátku velmi kritická k této edici. Říkala jsem si, jak mohou tuto krásnou klasiku takhle prznit. Avšak knihu jsem dostala jako dárek, takže mi nic jiného nezbývalo, než ji přečíst a rozhodně toho nelituji! Ku podivu jsem ji přečetla již víckrát a stále mě baví. Je to rychlé, hezké a neotřelé. Takže pokud se vám nechce číst Shakespeara, ale chtěli byste poznat jeho tvorbu, zkuste tohle. Já jsem si tuhle edici tak zamilovala, že jsem neskončila pouze u této knihy.

02.06.2019 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Příběh je naprosto úžasný, promyšlený, dokonalý, totálně mě dostal! Jsem naprosto nadšená. Je tam TOLIK!!! Můžeme se vzdělat, poučit, odnést si toho spoustu...
Kniha je trošku těžší na soustředění, protože dokud se příběhy nepropojí, nepřijde vám to až tak geniální a naprosto chápu odložení knihy, některé pasáže a příběhy jsou zpočátku nudné a samozřejmě že každý má své oblíbené a neoblíbené. Možno zkuste film (naprostý skvost!) nebo audioknihu, ale i u cd musíte vnímat a to je možná občas náročnější, než když to čtete. Rozhodně příběh stojí za to a doporučuji ho jakýmkoli způsobem poznat.

14.05.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Úžasné, vtipné, skvělá kniha k odreagování nebo jako audiokniha k vaření či do auta.

02.05.2019 5 z 5