365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka

Jmenuje se 365, a to hned z několika důvodů – dělal jsem ji 365 dní, má 365 stran, ale především přináší 365 tipů ze všech českých luhů i moravských hájů. Podniky jsem rozřadil do 31 kapitol, kdy vás jedna vypraví na výlet, další zavede na snídani, na rychlý oběd, na jídlo z foodtrucku nebo za tím největším zážitkem! Ukáže vám místa, kde byste rozhodně žádný podnik nečekali, nebo vás nechá proletět se po těch nejlepších kuchyních světa. Tahle knížka jenom neradí, ona vám ty cesty plánuje!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410653/365-gastromapa-lukase-hejlika-9df-410653.jpg 4.239

Kniha 365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka

mala.bloncka

Lukáš je prostě láska! Super kniha, beru všude s sebou na cesty a pak nadšeně dělam fajfky k podnikům, které jsme navštívili :) uvítala bych nějakou grafickou mapku s podniky (ale od toho je tu ta appka). Doufám, že brzy vyjde další kniha!!

motokatty
21.07.2020

Knížka je super (krásná grafika, text čtivý). Nějak ale nevím jak to autor myslel s tím, že to není knížka do knihovny ale knížka na cesty...
Vadilo mi totiž to, že kapitoly nejsou serazene podle místa (lokality).
Nemám Appku takže jsem od knížky čekala, že když treba pojedu na dovolenou na Šumavu, nalistuju kapitolu věnovanou Šumavě a tam si začnu číst kam vyrazit Na snídani, Na drink, Na sladký , Na burger apod. Nebo treba když budu chtít objevit v Praze nějaké nové podniky... takhle někam přijedete (musíte s sebou táhnout knížku skoro o 400 stranách) a pak listovat jestli v okolí náhodou není něco...
Ano, na konci je sice rejstřík podle města ale je tam jen město a název podniku (což vám nic moc neřekne). Je to velká škoda, protože jinak by byla kniha bezvadná.
Co rozhodně stojí za zmínku a pochvalu je fakt, že tam jsou skutečně podniky z různých koutů republiky.

Verrrunka
16.07.2020

Super nápad, moc hezké fotky a plno inspirace. Jak už tu bylo zmíněno, trochu mi nevyhovuje systém řazení podniků, pro vyhledávání konkrétní lokality to není moc uživatelsky přívětivé.

klaraskolkova
14.07.2020

Super inspirativní kniha, která poradí, kam zajít na oběd nebo třeba na dobrou kávu. Jak již bylo řečeno, zaujme zejména grafické zpracování a krásné fotky; vytknout je třeba (ne)řazení dle lokality, což v případě, že si s sebou vezmete knihu například na výlet a rychle chcete zkontrolovat, zda se v okolí nachází nějaká zajímavá gastro lokalita, značně ztěžuje užití. V kombinaci s aplikací, kde mapa nechybí, je to ale bezva!

HDosoudilová
16.06.2020

Graficky je Gastromapa strašně pěkně zpracovaná, najdete v ní spoustu super tipů na podniky v okolí i na dovolené. Vlastně zde najdete i spoustu tipů na výlety. Nicméně co se týče řazení podnik, bohužel mi to moc nesedlo. Přijde mi, že je těch kategorií zbytečně moc a nejsou moc přehledné. Jsem ráda, že jsem si knihu "jen" vypůjčila v knihovně.

JáraTym
17.05.2020

Skvělý nápad, čtivé a poutavé zpracování a skvěle vyfocené fotografie. Ideální na cesty. Velmi doporučuji!

05.05.2020

Zdravím a děkuju všem za komentáře. To, co se nejčastěji překrývá je řazení kapitol. Ano, koncept vychází z toho, že aplikaci Gastromapa Lukáše Hejlíka má 150.000 uživatelů, kteří říkali na co knížku, když mám appku. Knížkou jsme jim ale nechtěli pomáhat na cestách, knížkou jsme je chtěli na cesty vyhnat. Témata, žánry se dramaticky prolínají. Chtěli jsme knížku do ruky, na cesty, abyste v ní museli hodně hledat. Ne se podívat na to, co tam mám ve středních Čechách a pak ji dát do knihovny. Takže, ano, pokud možná někdo nemá appku (kde je i navigace do místa, otevírací doba atd.) může to působit nepřehledně.

Opravdu skvěle funguje razítkování - to jsme nečekali, jak až dětinská interakce to bude! Hurá!

Paní, které tam chybí více moravských podniků by měla vědět, že jich tam je 160 z 365 - jestli si za něčím stojím, tak je to právě ten nepragocentrický pohled.

Ještě jednou všem moc díky, Lukáš Hejlík

Jana283
19.04.2020

Souhlasim se lenkaBajza. Líbí se mi grafika. Jinak nenadchla.