Láska, vztahy a přátelství

Láska, vztahy a přátelství

Don Miguel Ruiz vysvětluje názory a předpoklady vycházející ze strachu, které podkopávají lásku a vedou k utrpení v našich partnerských vztazích. V několika moudrých příbězích nám ukazuje, jak léčit emoční rány, znovu nabýt svobodu, radost a hravost, na které máme všichni právo.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12116/laska-vztahy-a-pratelstvi-12116.jpg 4.3191

The Mastery of Love (2001)

Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, Pragma

Damato

Začala jsem číst v noci a protože jsem knihu nedočetla, vzala jsem si ji na cestu- do vlaku a na polední pauzu, kdy jsem knihu dočetla. Pak jsem začala číst komentáře a nějak nevím co k tomu dodat. Každý v knize najde něco, co ho dostane na kolena, co mu připomene nějakou zažitou událost, nebo zkušenost, ale každý přeci žijeme svůj vlastní život, podle svého vlastního vědomí a svědomí. A tím, že jsem si ve svém životě - třeba zrovna při rozvodu a pak i při dalších výstupech a sestupech - pár emočních lavin prožila - moje rada , jak všechny ty emoce přežít ve zdraví je dost jednoduchá - věřte vždycky jen a jen svoji intuici , co vám napovídá , ta jediná vám totiž radí dobře - a pak nebudete mít výčitky ani k sobě, ani k ostatním kolem (nebudete totiž moct soudit ostatní za své omyly) a tím pak každý následující vzestup i pád v životě bude to, co vás posílí. Ale čtení bylo na pohodu, občas jsem se zasnila, občas jsem se ironicky pousmála, ale ve finále - spokojenost, četlo se to všechno do kupy docela příjemně.

Zlajda95

Stejně jako Čtyři dohody, kniha obsahuje nějaké přínosné myšlenky. A stejně jako u Čtyř dohod je kniha zbytečně natahovaná a některé myšlenky mi naopak připadají nesmyslné, vzájemně se vylučující :(

ElUboshski

Velmi přínosné, přesto né-se vším souhlasim

Miriam-věštkyně

Tuto knihu jsem si oblíbila a má čestné místo v mé knihovně, hned vedle Miluj svůj život ... i díky ní mám opět malinko jiný, lepší pohled na svět a jen tak něco mne nerozhodí. Hlavně mne však kniha opět trochu více naučila se mít ráda a to si myslím, že je jedním z hlavních "úkolů" této knihy.

Kaca24
05.10.2016

Po přečtení této knihy mám pocit, že jsem tak nějak lepším člověkem. Člověkem, který zná svou cenu, už vím, že k lásce je nejprve potřeba sebelásky.. Kniha mi otevřela oči a taky emoční rány, po kterých už zbyly jen jizvy :)

Wendul.ka
06.07.2016

Balzám na duši :)

aTrina
29.12.2015

Pro mě jedna z nejhezčích knih, pojednávající o tom, že základem všeho je láska. Některé pasáže čtu stále dokola a dokola a cítím se při tom blaženě. Opravdu doporučuji. Těm, co chtějí porozumět a pochopit, tak pomůže.

jiri1405
26.12.2015

Pro mě je kapitola 3 Muž který nevěřil v lásku esenci všech Ruizových knih - polopatická nekompromisní.
Čtyři dohody jsou skvělé, čtyři dohody jsou skvělé, ale okolo je moc slov. Zjistil jsem že knížku chápou trošku jinak chlapy a ženy.
Knížku doporučuji má ode mě ***** i víc s tím chlapem bych fakt šel na pivo :-)

jura

Lenka4
13.05.2015

Cesta ke štěstí vede přes osvobození se od toho, co člověka omezuje. Všech přítěží se nelze zbavit snadno, ale kniha ukazuje možnosti, z nichž lze alespoň některé využít. I když jsou někdy v kontrastu s tím, co nám vštěpovali rodiče při výchově.

hlavinka
09.04.2015

Kniha si mne nasla v pravy cas. Zapusobila na mne mnohem vic, nez Ctyri dohody, ale je to asi tim, ze v tuto dobu uz Dohody znam a praktikuju.
Je moc hezky a jednoduse napsana, k pochopeni pro kazdeho.
Urcite se k ni budu vracet, kdyz ne pro radu, tak jen pro pripomenuti, jak se veci maji :-)

nickym
23.02.2015

Kniha dává dobré rady jak se naučit lásce, která vydrží, lásce, která nehledá sobeckost. Ukazuje na to jak se takové lásce naučit. Jak se postavit k partnerskému vztahu. Ukazuje jak je špatné když chceme partnera ovládat a „mít ho pro sebe". To co neosloví přeskočit... Doporučuji! :)

natalie8531
02.02.2015

Jestliže mi kniha něco dá, něco ve mně zanechá, považuji ji za velice dobrou knihu. Tahle patří k této skupině. Jsem velice ráda, že jsem ji dostala do rukou, protože mi otevřela oči a pomohla mi uvědomit si, co je vážně důležité - sebeláska. A tohle by měl vědět každý a proto ji doporučuji.

michal8666
04.08.2014

Nejen tahle kniha, ale všechny knihy od Miguela mi postupně otevírají oči. Jsem rád, že se mi dostaly do rukou.
Vřele doporučuji.

Jíťa
02.01.2014

Jednoduché a přece tak složité. Přečteno za jedno odpoledne, ale určitě se k ní zase vrátím.

Danafantom
26.07.2013

Tématu lásky jsem se tak nějak vyhýbala. Kapitola Kouzelná kuchyň mě ale absolutně dostala. Její poselství zní - lásky je dost. Je jí tolik, že klidně můžu být marnotratná a rozdávat jí lehkovážně a to se mi líbí. Četla už jsem dost "keců" o bezpodmínečné lásce, ale vždy jsem si říkala, že tak dokonalá nikdy nebudu, že se mě to netýká, že jsou to takové mravokárné řeči. A teď jsem zjistila, že mi nedělá žádný problém představa, že moje srdce je taková kouzelná kuchyň, a že nemusím bádat nad tím, kdo si lásku zaslouží a kdo ne. A také mi teď jde mnohem snadněji nesoudit a nebrat si věci osobně. Zajímavé :-) A osvobozující.

Luis
22.05.2013

Na to, jak dnešní autoři literatury o osobním rozvoji dokážou skvěle napsat knihu o pár babských radách, tak tuhle bych rozhodně doporučil ať už máte lásku, nebo ne :)

Targa Dall
20.03.2013

Famózní - otevřte oči a dívejte se na svět takový, jaký je! Famózní čtení, vřele doporučuji.

psavec
22.01.2013

Krásné a nesmírně naivní čtení. Snová realita vytržená z kontextu brutálního všedního života. Přesto jsem knihu četl už třikrát. Po návratu od snění zpět do reality ve vás totiž zůstane příjemný pocit, iluze spasení a zklidnění.

soltera
22.10.2012

pri čítaní tejto knihy si človek uvedomí, aké je vsetko jednoduché, len my ludia všetko zbytočne komplikujeme...

Selekcaje
07.04.2012

Všechno v té knize pravda...věřte mi:) A nebo ne...věřte sobě:) Protože až si to přečtete dáte mu za pravdu tak jako já:) Moc mi tato kniha pomohla...uvědomila jsem si spoustu věcí.

Finvarra
10.07.2011

Během čtení této knihy jsem měla pocit probuzení. Ani se nemusím hlouběji zamýšlet nad názory autora, prostě mu dávám za pravdu. Kniha je čtivá a velmi hezky napsaná.