Láska, vztahy a přátelství

Don Miguel Ruiz vysvětluje názory a předpoklady vycházející ze strachu, které podkopávají lásku a vedou k utrpení v našich partnerských vztazích. V několika moudrých příbězích nám ukazuje, jak léčit emoční rány, znovu nabýt svobodu, radost a hravost, na které máme všichni právo.

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12116/laska-vztahy-a-pratelstvi-gAU-12116.jpg 4.3302
Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno, Pragma

Kniha Láska, vztahy a přátelství

Eliška680

Opět, jako čtyři dohody, super knížka

Niu

Pořád na mne tato kniha někde vyskakovala :o), tak jsem to vzala jako znamení, že mi má přijít do života. Ten rozjezd mě tak nějak minul, ale pak to začalo. Už jsem přečetla celkem dost podobné literatury, ale nic mi nebylo předloženo tímto způsobem - stručným, syrovým, velmi tvrdým a zároveň pravdivým (i když jak najdete, tak definice pravdy je tam taky probírána). I když bývá těžké věci skutečně brát takové, jaké jsou, a ne, jaké bychom je mít chtěli, tak vás to nasměřuje. Bylo tam hodně témat zhuštěných na malém prostoru, ale Ruiz (zdá se) předpokládá, že budete mít aspoň trochu povědomí o jeho tvorbě. Sem tam narazíte na jeho dohody, ale v knížce to není tak dominantní. Myslím, že si přečtu znovu, abych prozřela.

Hobitka

Knížka velmi hutná na myšlenky.
V některých částech jsem byla spíš zmatená, protože mi přišlo, že si autor protiřečí. Každopádně celkově mi "zapadl další dílek do skládanky".
Budu si ji muset nechat uležet v hlavě a počítám, že se k ní časem vrátím k opětovnému přečtení.

Renncha
17.11.2020

Knihu jsem začala číst v době, kdy jsem byla se svými pocity na tom špatně a nevěděla jsem kam dál jít... Po přečtení knihy jsem se opět do partnera zamilovala a musím říct, že jsem si z knihy všechny pozitivní věci vzala k srdci. Děkuji opravdu mě toto pomohlo :)

mythos91
20.10.2020

Kniha nahlíží a popisuje lidské myšlení a přístupy k němu ve stejném duchu jako kniha Hlas poznání. Tady se autor zaměřuje na vztahy a lásku. Popisuje zde vnímání a úhel pohledu, jak poznat sebe sama, rozvíjet se a žít šťastně.

DarkNatureHope
22.09.2020

Člověk musí přiznat, že při čtení , se nad psanými slovy zamýšlel. Za mě dám 4****

sweetsymphony
22.08.2020

Čtyři dohody zbožňuji a dávají mi smysl. Proto jsem se na tuto knížku těšila, ale bohužel mě moc neoslovila. Hodně věcí se opakovalo, některé myšlenky byly hezké, ale jiné mi přišly naopak úplně hloupé. Neodnesla jsem si skoro žádné poučení.

skacelova109
18.08.2020

Četla jsem Hlas poznání a ten se mi líbil hodně. Dala jsem mu hodnocení 4*. Tady mě celkem oslovilo asi jen prvních 60 stran, pak už jsem se do čtení musela nutit, ale pořád jsem čekala, že přijde něco přínosného. Hodně mi vadilo, že se autor víceméně opakuje a mnohdy jsem měla pocit, že se některá tvrzení vylučují. Za mě velké zklamání. Kdybych knížku četla před Hlasem poznání, třeba by na mě udělala lepší dojem.

Bible Svatá
Bible Svatá