Láska, vztahy a přátelství

kniha od:

Láska, vztahy a přátelství https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12116/bmid_laska-vztahy-a-pratelstvi-gAU-12116.jpg 4.3 354

Don Miguel Ruiz vysvětluje názory a předpoklady vycházející ze strachu, které podkopávají lásku a vedou k utrpení v našich partnerských vztazích. V několika moudrých příbězích nám ukazuje, jak léčit emoční rány, znovu nabýt svobodu, radost a hravost, na které máme všichni právo.

Žánr:
Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Pragma
Originální název:

The Mastery of Love , 1999


více info...

Komentáře (49)

Komentáře 49 Recenze 0

GaleW
GaleW
30.11.2022 2 z 5

Asi nejsem ten správný typ člověka pro čtení podobných knížek. Ono je to celé myšleno dobře, ale realizace je v dnešním (ale vlastně v jakémkoli) světě obtížná, ne-li nemožná.

Bája89
Bája89
18.10.2022 odpad!

Myslela jsem si, že v rámci poslechu audioknih zdolám úplně všechno. Tato kniha je důkazem mého omylu. Spíš mě iritovala.


brunettlibrary
brunettlibrary
04.09.2022 3 z 5

Knihy od Ruize se mi líbí, jejich myšlenky jsou skvělé a dávají smysl. Ovšem s čím mám velký problém je, že mám pocit, že se celou knihy informace pořád opakují. Na konci konci knihy vím to stejné jako na začátku knihy. Knihu doporučuji, ale zážitek ze četby neočekávejte.

Dámaskloboukem
Dámaskloboukem
16.07.2022 2 z 5

Žádné nadšení z mé strany se nekonalo. Úhel pohledu je zajímavý, ale myšlenky se opakují a taky nějak nemůžu uvěřit, ze podstata vychází z učení Toltéků.

DYRKA98
DYRKA98
26.04.2022 5 z 5

Kniha byla fenomenální!!!

citronekodvedle
citronekodvedle
13.07.2021 5 z 5

Úžasná, netuším jestli je to tím, že jsem ušla už takovou cestu a dává mi to větší smysl. Když jsem četla čtyři dohody chápala jsem to, to ale neznamená že jsem si to prožila, procítila a něco mi to přineslo. Nedávno jsem si sama něco uvědomila, posunula se dál a až pak mi došlo, že ty bylo přesně to co jsem četla ve čtyřech dohodách ale tady už absolutně souzním a chápu a vím že si musím ještě máknout. od toho jsou ale jiné knihy a návody, aby jsme se skrz cvičení zbavili emočního jedu. Jedna věc je o tom číst. Druhá je návod a píle jak takového stavu dosáhnout.

Eliška680
Eliška680
09.05.2021 5 z 5

Opět, jako čtyři dohody, super knížka

Niu
Niu
11.02.2021 5 z 5

Pořád na mne tato kniha někde vyskakovala :o), tak jsem to vzala jako znamení, že mi má přijít do života. Ten rozjezd mě tak nějak minul, ale pak to začalo. Už jsem přečetla celkem dost podobné literatury, ale nic mi nebylo předloženo tímto způsobem - stručným, syrovým, velmi tvrdým a zároveň pravdivým (i když jak najdete, tak definice pravdy je tam taky probírána). I když bývá těžké věci skutečně brát takové, jaké jsou, a ne, jaké bychom je mít chtěli, tak vás to nasměřuje. Bylo tam hodně témat zhuštěných na malém prostoru, ale Ruiz (zdá se) předpokládá, že budete mít aspoň trochu povědomí o jeho tvorbě. Sem tam narazíte na jeho dohody, ale v knížce to není tak dominantní. Myslím, že si přečtu znovu, abych prozřela.

Hobitka
Hobitka
12.01.2021 5 z 5

Knížka velmi hutná na myšlenky.
V některých částech jsem byla spíš zmatená, protože mi přišlo, že si autor protiřečí. Každopádně celkově mi "zapadl další dílek do skládanky".
Budu si ji muset nechat uležet v hlavě a počítám, že se k ní časem vrátím k opětovnému přečtení.

Renncha
Renncha
17.11.2020 5 z 5

Knihu jsem začala číst v době, kdy jsem byla se svými pocity na tom špatně a nevěděla jsem kam dál jít... Po přečtení knihy jsem se opět do partnera zamilovala a musím říct, že jsem si z knihy všechny pozitivní věci vzala k srdci. Děkuji opravdu mě toto pomohlo :)

mythos91
mythos91
20.10.2020 5 z 5

Kniha nahlíží a popisuje lidské myšlení a přístupy k němu ve stejném duchu jako kniha Hlas poznání. Tady se autor zaměřuje na vztahy a lásku. Popisuje zde vnímání a úhel pohledu, jak poznat sebe sama, rozvíjet se a žít šťastně.

DarkNatureHope
DarkNatureHope
22.09.2020 4 z 5

Člověk musí přiznat, že při čtení , se nad psanými slovy zamýšlel. Za mě dám 4****

sweetsymphony
sweetsymphony
22.08.2020 2 z 5

Čtyři dohody zbožňuji a dávají mi smysl. Proto jsem se na tuto knížku těšila, ale bohužel mě moc neoslovila. Hodně věcí se opakovalo, některé myšlenky byly hezké, ale jiné mi přišly naopak úplně hloupé. Neodnesla jsem si skoro žádné poučení.

skacelova109
skacelova109
18.08.2020 2 z 5

Četla jsem Hlas poznání a ten se mi líbil hodně. Dala jsem mu hodnocení 4*. Tady mě celkem oslovilo asi jen prvních 60 stran, pak už jsem se do čtení musela nutit, ale pořád jsem čekala, že přijde něco přínosného. Hodně mi vadilo, že se autor víceméně opakuje a mnohdy jsem měla pocit, že se některá tvrzení vylučují. Za mě velké zklamání. Kdybych knížku četla před Hlasem poznání, třeba by na mě udělala lepší dojem.

Dudek25
Dudek25
09.06.2020 5 z 5

Krásná kniha doporučuji všem...

Andi
Andi
23.05.2020 3 z 5

Tohle se dá přelouskat za pár hodin, protože je to stručné. Jakoby nedodělané, člověk sice čte zajímavé věci, každý tam najde to své, jenže už se nedovíte co dál - rada, měli byste tohle a tohle, ale už neříká jak na to. Jestli je to cíleně napsáno tak, aby si na to každý přišel sám? Uvedu příklad, namátkově teď knížku někde otevřu: "Vaše cena závisí na tom, jak milujete sami sebe, a Život tuto cenu respektuje. Milujete-li se hodně, vaše cena je vysoká." Čtete dále a čekáte, jak vám napíše o tom, jak se tedy milovat, jak milovat sám sebe ... a ono nic. Takhle to bylo mnohokrát, prostě mi to nějak nesedlo. Taková: "Domysli si sám já už musím napsat další věci a pak ještě musím jít vařit polívku" ...

Pemca
Pemca
09.05.2020 3 z 5

Rozhodně zajímavé čtení, s něčím souhlasím, s něčím ne, každopádně je to k zamyšlení a k inspiraci pro ty, co tápou.

michaela.22
michaela.22
06.04.2020 5 z 5

Jedna z knih, kterou by měl mít doma opravdu každý. Jak je jasné již podle názvu, zabývá se otázkou lásky, vztahy a přátelstvím mezi lidmi. Člověk si ani neuvědomí, jak pravdivé informace se v ní dočtete. Od první stránky jsem se nemohla odtrhnout a kniha čtenáře i donutí se v jistých místech pozastavit a trochu zapřemýšlet nad svým vlastním životem a vztahy, které máte k ostatním lidem. Doporučuji zejména těm, kteří ve svém životě nějak tápou a hledají cestu.

Sova15
Sova15
21.01.2020 5 z 5

Nádherná kniha plná moudra. Mnohé jsem si vypsala. Snad si je zapamatuji a budu užívat v životě.

RendyaDav
RendyaDav
12.01.2020 5 z 5

Tuto knihu se opravdu vyplatí číst...Jsou v ní sice obecné pravdy,ale stejně často na ně zapomínáme nebo už jsme úplně zapomněli. Je to o tom zkrátka užívat si život , být šťastný a nesnažit se udělat šťastné lidi okolo sebe...

BabaJaga11
BabaJaga11
09.01.2020 4 z 5

Začala jsem číst už před mnoha měsíci, knihu jsem tenkrát "schroustala" skoro celou, až na posledních pár stránek. K těm jsem se nějak nemohla dostat - až teď, abych knihu mohla poslat dál a udělala si místo v knihovně :-).

Určitě zajímavé myšlenky, občas je fajn si podobnou knihu přečíst, i když dnes už nevěřím, že by mi tato nebo podobná kniha mohla nějak zásadně změnit život. Pro někoho je to inspirace, pro někoho návod, pro někoho kapka naděje, že život je dobrý, i když nám to tak někdy nemusí připadat – vyberte si. Osobně na návody nedám, ale inspirací nepohrdnu – a nadějí už vůbec ne.

Co mě oslovilo? Bylo toho víc, ale na těch posledních pár stránkách se mi nejvíc líbila tato představa (str. 149):

"Existujete v miliardách různých podob, protože jste Život, a ten nemůže nikdy umřít. Jste ve stromech a motýlech, v rybách a ve vzduchu, v měsíci a slunci. Kamkoli jdete, tam jste, tam na sebe čekáte".

MadamC
MadamC
29.09.2019 5 z 5

Tato kniha byla mou první knihou od Ruize a rozhodně nebyla poslední. Jeho 4 dohody jsou legendární, ale bez Duškovo podání by nikdy nebyly tak vtipné a nezasáhly by nás tolik. Tuhle knihu jsem si zamilovala, je to typ knihy, který byste mohli číst stále dokola. Určitě je lepší ji číst po kapitolách a ty si promyslet nebo si z nich udělat i výpisky, aby to člověku došlo. Úplně nejlepší je o tom s někým debatovat, pak se vám dostane pod kůži. Pro mě je v téhle knize mnoho pravdy a i když máte pocit, že se tam některé pasáže opakují, alespoň se s tím více ztotožníte. Možná budou jeho knihy vesměs stejné, ale to hodlám zjistit. Prozatím jsem velmi spokojena.

Red_Fox
Red_Fox
06.09.2019 4 z 5

Čím více čtu knihy tohoto typu, tím více mi dochází, jak jsou si navzájem podobné. A to i přes to, že jsou některé pojaty spíše z duchovního hlediska, jiné pak naopak z čistě lidského, případně se zaměřují jen na určitou sféru života. Základní myšlenky jsou stejné.

Během četby ve mě kniha probouzela různorodé pocity. Našly se v ní názory, se kterými jsem nesouhlasila. Možná proto, že neznám žádný dokonalý pár a tak nějak jsem to Ruizovi nevěřila. Určité pasáže ve mně dokonce zanechávaly nepříjemné až negativní pocity, což mě celkem překvapilo. Na druhou stranu mě kniha nutila se nad jednotlivými tématy zamýšlet a některé zajímavé myšlenky si označovat k pozdějšímu pročtení. Četla jsem lepší, ale i horší počiny.

Kája95
Kája95
31.08.2019

Kniha mne neoslovila.

Alisce
Alisce
31.08.2018 3 z 5

Už jsem pár takových knížek přečetla. Některé jsou opravdu obohacující, některé zase vůbec. Don Miguel Ruiz patří k těm lepším autorům, kniha se mi celkem líbila, ale nebylo to něco úplně převratného. Pár moc pěkných myšlenek se, ale určitě našlo. Jako největší mínus mi přišlo neustálé opakování toho stejného, což se v podobných knihách stává právě často.

Ennie
Ennie
10.08.2018 2 z 5

Kniha nabízí pár myšlenek k zamyšlení. V porovnání s knihami se stejnou tématikou je to ale podprůměr (alespoň pro mě).

ivanaa
ivanaa
16.07.2018 2 z 5

četla jsem lepší

PetraFrenz
PetraFrenz
24.10.2017 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Četla jsem ji už dvakrát a vždy tam najdu něco nového.

Damato
Damato
03.10.2017 4 z 5

Začala jsem číst v noci a protože jsem knihu nedočetla, vzala jsem si ji na cestu- do vlaku a na polední pauzu, kdy jsem knihu dočetla. Pak jsem začala číst komentáře a nějak nevím co k tomu dodat. Každý v knize najde něco, co ho dostane na kolena, co mu připomene nějakou zažitou událost, nebo zkušenost, ale každý přeci žijeme svůj vlastní život, podle svého vlastního vědomí a svědomí. A tím, že jsem si ve svém životě - třeba zrovna při rozvodu a pak i při dalších výstupech a sestupech - pár emočních lavin prožila - moje rada , jak všechny ty emoce přežít ve zdraví je dost jednoduchá - věřte vždycky jen a jen svoji intuici , co vám napovídá , ta jediná vám totiž radí dobře - a pak nebudete mít výčitky ani k sobě, ani k ostatním kolem (nebudete totiž moct soudit ostatní za své omyly) a tím pak každý následující vzestup i pád v životě bude to, co vás posílí. Ale čtení bylo na pohodu, občas jsem se zasnila, občas jsem se ironicky pousmála, ale ve finále - spokojenost, četlo se to všechno do kupy docela příjemně.

Zlajda95
Zlajda95
27.08.2017 2 z 5

Stejně jako Čtyři dohody, kniha obsahuje nějaké přínosné myšlenky. A stejně jako u Čtyř dohod je kniha zbytečně natahovaná a některé myšlenky mi naopak připadají nesmyslné, vzájemně se vylučující :(

Autorovy další knížky

Don Miguel Ruiz (p)
mexická, 1952
2001  78%Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků
2010  81%Pátá dohoda
2003  85%Láska, vztahy a přátelství
2004  80%Hlas poznání
2002  82%Čtyři dohody – Pracovní kniha

Kniha Láska, vztahy a přátelství je v

Právě čtených7x
Přečtených646x
Čtenářské výzvě31x
Doporučených46x
Knihotéce239x
Chystám se číst157x
Chci si koupit59x
dalších seznamech4x