Hlas poznání

Než se naučíme mluvit, naší přirozeností je milovat a být šťastní, poznávat a radovat se ze života. Jako malé děti jsme naprosto autentičtí. Naše činnost je řízena instinktem a emocemi nasloucháme tichému hlasu svého pravého já. Jakmile se naučíme jazyk, lidé kolem nás upoutají naši pozornost a naprogramují nás vědomostmi. Ruiz nám ukazuje, jak se skrze tyto nepravdivé a nesprávné vědomosti dostat k autentickému tichému hlasu pravého já a integrity, a najít tak vnitřní klid....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12117/hlas-poznani-12117.jpg 4.169

Voice of knowledge

Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Pragma

apostol

"""Myšlenky z knihy lze číst ve skoro každé duchovní, psychologické knize či knize o osobním rozvoji. To jen dokazuje, že na nich něco je, a je dobré si je stále připomínat z více zdrojů. """
To jen dokazuje, že každá ("duchovní" i "neduchovní") filozofie své myšlenky krade z jediného Zdroje, který by ráda přizpůspbila svému obrazu, místo aby sebe přizpůsobila Jeho obrazu. Stačilo by znát osobně autora Bible, kterému se stejně nikdo nevyhne a Jemu je zodpovědný za svlůj život. Ale to není tak atraktivní, jako jednotlivé okrášlené myšlenky, které se přejímají bez uvedení skutečného autora a ve snaze vyhnout se Mu.

Mi-šu-le
20.11.2017

Trochu zdlouhavé, ale pravdivé a skvělé. Na čtyři dohody to nemá, ale stojí za přečtení. :)

Lucif
07.09.2017

Moc pěkně napsaná kniha. Trochu jiný pohled na to co znám a používám. Líbila se mi. Četla se velmi dobře. 1 den. Doporučuji

Gabba99
21.08.2017

Pěkná kniha, ale vychází v podstatě ze čtyř dohod, které mě zaujaly více.

Jekysek
05.05.2016

Myšlenky by šly shrnout jen do těch krátkých odstavečků, které jsou na konci každé kapitoly, zdálo se mi, že Miguel jen potřeboval mít odpracovaných víc stran.
I když se spoustou názorů souhlasím a pokouším se jimi řídit.
Upřímně, Dohody se mi líbily o mnoho víc. Nebo jsem možná měla vysoká očekávání.

Sarri
06.04.2015

Co víc dodat? Tady je to všechno do poslední kapky =) =o*

petaSk
17.08.2014

Myšlenky z knihy lze číst ve skoro každé duchovní, psychologické knize či knize o osobním rozvoji. To jen dokazuje, že na nich něco je, a je dobré si je stále připomínat z více zdrojů. Hlas poznání je čtivá publikace jako všechny Ruizovy knihy.