Čtyři dohody – Pracovní kniha

Čtyři dohody – Pracovní kniha

Čtyři dohody seznámily čtenáře s jednoduchým, ale mocným kódem chování, které vám pomůže dosáhnout osobní svobodu a opravdové štěstí. Tato další kniha vás dovede ještě dál na cestě k obnovení vědomí a moudrosti vašeho autentického já. Knihu si musí přečíst nejen ti, kterým se líbila Miguelova první kniha, ale také ti, kteří se chtějí zbavit utrpení a kteří chtějí žít v přirozeném lidském stavu: štěstí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26516/ctyri-dohody-pracovni-kniha-26516.jpg 3.929

The Four Agreement - Companion Book (1999)

Duchovní literatura, New Age, Literatura naučná
Vydáno:, Pragma

helkol
02.09.2016

Fajn kniha, pokud za sebou máte 4 dohody a chcete si trochu osvěžit paměť a připomenout si určité věci.

Papik.21
10.01.2016

Popsané čtyři dohody mi přinesly určité po(na)učení. Myslím si, že každý čtenář si z této knihy - buď jen malou či větší část - odnese. Některé pasáže mi však připadaly zbytečně zdlouhavé a v porovnání s jinými autory, kteří se zabývají podobnou tématikou, byla tato kniha pro mne spíš průměrem.

Eldar80
27.12.2014

Ruiz zde dále rozvádí své čtyři dohody a nabízí návod jak s nimi lépe pracovat pomocí pracovního sešitu a předkládá různé úlohy, které pomohou ujasnit si věci v našem životě. Kniha je tak jen pro ty, které Čtyři dohody zaujaly a chápou jejich užitečnost v životě. Komu se Čtyři dohody nelíbily, neosloví ho ani tohle. Je lepší si nejdříve přečíst Čtyří dohody, protože bez jejich hlubší znalosti bude tahle kniha vyznívat poněkud vágně. Přestože kniha nepřináší téměř nic nového, sděluje jak řešit různé životní situace s pomocí čtyř dohod a může tak být užitečná pro ty, kteří se ve čtyřech dohodách poněkud ztrácí. Při čtení též uvidíme jak skutečné přijetí nových dohod může změnit náš život. Uvedené úlohy jsem neprováděl, protože Čtyři dohody nevnímám jako pro mě významnou praxi, ale spíš jako další inspiraci v duchovní oblasti. Je zde ještě více než v základní knize vidět, že tato nauka je velmi jednoduchá, ale to je zároveň její síla i slabost. Teorie čtyřech dohod je velmi prostá, ale jejich uvedení do života značně náročné, protože je nezbytné mít čtyři dohody neustále na mysli. Kvůli absenci metod vědoucích k přítomnému a bdělému vědomí dávám pouze 65%.

Elbereth13
15.10.2014

Na tuhle knihu jsem narazila v antikvariátu omylem, ale jelikož mi Čtyři dohody ovlivnily život, tak jsem ji tam nemohla nechat. Včera jsem měla den volna a tak jsem ji přečetl na jeden nádech. Ještě, že jsem doma měla ze svých studentských let prázdné sešity, abych si hned mohla vypracovat praktická cvíča. Mohu doporučit všem :)

Danafantom
18.09.2013

Název pracovní se mi k této knize nehodí. Myslím si, že nejde sednout ke stolu a sepsat nějaká svá přesvědčení, alespoň mně to nejde. Čtyři dohody je třeba mít na paměti "za pochodu", hlídat si podle nich své myšlenky. Pracovní kniha to za nás neudělá. I tak je to inspirativní čtení.