MadamC MadamC komentáře u knih

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Tuto knihu jsem četla až po té, co jsem viděla film, takže jsem si ji tak neužila, ale rozhodně mě bavila. Ale ostatní knihy byly pak o to lepší.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Překrásná kniha o tom, jak bychom se měli chovat k ostatním a o pochopení světa. Krásně a jednoduše vše ukazuje a přes to všechno na mnohé stále zapomínáme ač si to stále dokola připomínáme. Proto bychom tuto knihu neměli zapomínat číst pravidelně. Taková výchovná kniha pro dospělé i děti. Každým novým čtením zde nacházím stále nové a nové. A myslím, že mi tato kniha nikdy nezevšední.

04.06.2017 5 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Tento díl se mi líbil víc než předchozí, přišlo mi, že zde bylo více akce. Samozřejmě jsem byla naštvaná, že Jace s Clary spolu nemůžou být ani chvíli bez dalších překážek, ale to by asi nebylo ono...Ale alespoň 3 kapitoly spolu mohli být šťastní bez nějakého ale..:P

04.06.2017 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Je vidět, že tento díl měl být původně zakončení celé ságy. Alespoň jsem si mohla dát pauzu mezi díly. Krásně dopadl a je mi jasné, že ne na dlouho...:D

04.06.2017 3 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Oddechovka, která nikdy nezklame ;).

04.06.2017 3 z 5

Bludy z nudy Bludy z nudy Sacha Sperling

Kniha se mi velmi líbila. Našla jsem tam spoustu hlubokých myšlenek a stále jsem se divila autorovu umu v pouhých 18-ti letech. Je to příběh klasické tématiky, kdy velmi mladí lidé chtějí všechno, ale vzdalují se od svých snů a cílů, protože jsou zaslepeni honbou za volností, při které se tak usilovně snaží dýchat, až se úplně zadusí ve svém vlastní vězení. A vylézt z vězení je jen pro opravdu odvážné a to oni už bohužel nejsou. Museli by se podívat realitě do očí. A na to už nemají, už jsou moc ztracení, už si příliš zvykli na své pohodlí v raušové a alkoholové realitě.
Shrnutí: Kniha stojí za to :).

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Anthony Doerr mě vždy přenese do světa krásné přírody, která mi v posledních uspěchaných dnech tolik chybí, navodí ve mně klid a pomůže mi koncentrovat se a absolutně se přenést do jeho světa, do světa jeho postav. Je to krásný pocit, všichni, kdo touží po podobném, nechť sáhnou po jeho knihách.

04.06.2017 4 z 5

Zpočátku jsem byla znuděná a kniha mě vůbec nebavila. Stále se měnilo místo i čas děje. Ale po prvních 50 stránkách mě kniha začala bavit. Připomněla mi staré dobré časy Harryho Pottera a vrátila mě do světa čar a kouzel. Nakonec jsem byla velmi smutná, jak rychle se čte. Je to něco trošku jiného, ale stále kouzelného. Jsem příjemně překvapená.

15.01.2017 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Čím častěji tuhle knihu čtu, tím větší kouzlo má. Ač trochu jiná láska, stále je krásná a silná.

02.09.2016 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Krasny pohadkovy pribeh. Nejen na Vanoce. Hrozne super knizka na odpocinek a vypnuti.

26.08.2016 5 z 5