MadamC MadamC komentáře u knih

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Skvělé dílko, zatím první od tohoto autora, ale stoprocentně není poslední. Autor umí naprosto vtáhnout čtenáře do děje a pokud si poslechnete audioknihu v podání Ivana Luptáka, bude napjatí od začátku do konce. Občas trošku drsnější, ale pořád to ještě jde. A filmové zpracování je též výborné! Nevím, jestli si dám ještě někdy polévku v restauraci....

31.03.2019 5 z 5

Škola esoteriky Škola esoteriky Lobsang Rampa (p)

Zatím jsem velký začátečník v oblasti esoteriky, ale byla jsem nadšená. Především se mi líbilo zpracování astrálního cestování. Vše vysvětluje jednoduše. Určitě to není poslední kniha, kterou od tohoto autora přečtu.

29.12.2018 5 z 5

Pod kůží Pod kůží Michel Faber

Kniha se mi velmi líbila. Ač normálně moc sci-fi ani horory nečtu, u téhle jsem udělala výjimku, asi kvůli Světové edici odeon a jsem moc ráda.
Příběh vás šokuje, ať už to je kvůli tomu, že autor dává zrcadlo všem, kteří jedí maso, ať už kvůli tomu, že si neumíme vážit toho, co máme, ať už kvůli zvrácenosti celého příběhu, nebo prostě jen z celého dojmu knihy.
Osobně jsem si hlavní hrdinku neoblíbila a nefandila jí, což se u mě nestává. Asi mi vadilo, jak byla krutá, kritická a na to, co se jí stalo, chtěla až příliš bolesti pro ostatní.
Ale rozhodně děkuji autorovi za úplně jiný pohled a za zamyšlení nad knihou a nejen nad ní. Více takovych knih, ktere otevírají oči a nutí se zamyslet trochu jinak.

30.07.2018 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skvělý napínavý příběh, který jsem si zamilovala hned od prvních stránek. Už se nemohu dočkat na Faju.

30.06.2018 4 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Na zlepšení nálady, na ujištění že jsme všichni stejně bláhoví, když si myslíme, že nás povinnosti nedoženou a že nejsme dospělí.
Ale já osobně nikdy nepřiznám ostatním ani sobě, že jsem dospělá, i kdyby to tak náhodou bylo.

25.06.2018 4 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audio knihu. Ač je to Murakami, nějak jsem od této knihy nic nečekala, sama ani nevím proč, možná kvůli tomu dlouhému názvu, nevím. Ale překvapila mě hrozně moc a mile. Byla odrazem toho, co jsem právě potřebovala slyšet. Některé kapitoly byly plné skvělých myšlenkových pochodů. Především se mi líbilo přemýšlení o Heidovi (nevím, jak se to píše) a příběhu jeho otce byl také kouzelný. V této knize je spoustu, ostatně jako ve většině Murakamiho knihách. Jsem příjemně překvapena.
Myslím, že každý by se měl pokusit vyřešit si své nedořešené problémy z minulosti. Možná by byl svět o něco víc čistější.

21.05.2018 4 z 5

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Další kniha od Bacha, která by neměla chybět v žádné knihovně. Pokud se zajímáte o pochopení a ne o materiální věci, je tato kniha právě pro vás. Je opravdu zvláštní, jak je těžké pochopit, že jsme volní. Že si své vězení z konvencí a předsudků vytváříme pouze my sami. Prostě strach...nejhorší, co nás může potkat.

10.05.2018 5 z 5

Odvrácená strana Měsíce Odvrácená strana Měsíce Martin Suter

Knihou jsem nadšená. Přišla v pravou chvíli, kdy jsem si sama procházela jistými přechody mého já a kniha mi ukázala, jak zle to také může skončit. Trošku jsem se ztrácela ve jménech právníků, ale jinak byla překvapivě skvělá. Když už to vypadalo na zdlouhavější a nudnější pasáž, náhle se děj otočil a zase jsem knihu musela hltat.

29.04.2018 4 z 5

Sedmiramenný svícen Sedmiramenný svícen Josef Škvorecký

Líbilo se mi uchopení této knihy, jak příběhy do sebe zapadly. Také jsem byla ráda, že Danny byl opět vypravěčem a dozvěděla jsem se zase o něco víc z jeho života. Kniha je úzká, takže se čte velmi rychle a ač všechny povídky spojuje smrt hlavních hrdinů, tak se mi kniha moc líbila. Danny příběhu někdy dodá vtipný nádech, což není vůbec na škodu.

09.04.2018 5 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Designově velmi krásný komiks s velmi silným příběhem, který vás dostane a rozloží. Já jsem to tedy opravdu nečekala.

26.03.2018 5 z 5

Běhejte rychle, jezte pomalu Běhejte rychle, jezte pomalu Elyse Kopecky

S knihou jsem velmi spokojená. Recepty jsou velmi chutné a hlavně vám dají to, co od nich očekáváte. Možná bych ocenila i některé rychlejší recepty, ale např. smoothie jsou skvělé! Dále jsem byla velmi mile překvapená z kapitoly: Potraviny, které uzdravují, kde je vždy problém a následně odkazy na jednotlivé recepty v knize a další suroviny, které od těchto problémů pomáhají. Pokud chcete jíst tak, aby to mělo smysl, sáhněte po této kuchařce ;).
P. S. : dávejte si však pozor na některé suroviny, které nejsou úplně dobře přeložené.

22.03.2018 5 z 5

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Tato kniha je moje srdcová záležitost. Danny, který je za všech okolností okouzlující a zároveň krásně naivní "lovec" dívčích srdcí, tomuto příběhu dodává jiskru. Příběh z konce války je velmi poutavý a každý si ho zamiluje. Navíc Dannyho vyprávění o holkách a jiných "blbostech" tíhu příběhu zlehčí a je tím stravitelnější. Tuto knihu by měl mít každý doma v knihovně a povinně ji číst alespoň jednou za pár let. Stejně tak, jako ostatní Škvoreckého knihy.

06.03.2018 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Vůbec jsem to nečekala, ale zamilovala jsem si ji hned po pár stránkách. Velmi vtipně napsané. Občas se cítím podobně jako Betty a to nežiji na samotě. Rozhodně se k ní ještě vrátím. Až budu mít pocit, že všechno a všichni jsou proti mmě...

07.02.2018 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Kniha mne velmi bavila. Asi je to také tím, že miluji jógu a zajímám se o podobný styl života jako hlavní hrdinka. Také mi mnohé dala a utvrdila jsem se v názoru, že dělat něco proto, že je to tak podle společenského hlediska správné, je opravdu nesmysl a nic dobrého to člověku nepřinese. Rozhodně se k ní ještě někdy vrátím.

24.01.2018 4 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Vtipné, plné zajímavých a potřebných věcí. Občas jsem u toho smála i nahlas. Mohu jen doporučit, rozhodně jsem tuto knihu nečetla naposledy. A navíc obsahuje vtipné ilustrace.

30.12.2017 5 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Knihu mám jako audioknihu a velmi mne baví. Věřím, že není pro každého, ale dokáže zpříjemnit den díky občasným vtípkům a čtenář si občas i uvědomí, jaké má štěstí, že žije v zemi, kde není válka.

16.12.2017 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Knihu mám už dlouho doma, ale dostala jsem se k ní až díky čtenářské výzvě a Vánocům. Milé počtení. Moc se mi líbily všechny příběhy. A jako milovnice HP jsem se zase dozvěděla trošičku víc. Doporučuji všem, kteří si potřebují odpočinout od předvánočního shonu a všem milovníkům HP.

13.12.2017 5 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Skvělá kniha! Znovu mi připomněla, proč vždy všechno jídlo na talíři dojídám a snažím se jídlo obecne nevyhazovat...ne vždy, je to to nejlepší sice..
O toto téma se zajímám a i zde jsem se dozvěděla něco nového a ještě jsem si to i užila díky krásným obrázkům. Opravdu vydařené dílo. Myslím že toto je základ.

26.11.2017 5 z 5

Iluze Iluze Richard David Bach

Myslím, že kniha se nedá číst úplně jako beletrie. Nad každou kapitolou je dobré se zamyslet nebo si alespoň vypsat některé zajímavé myšlenky.
Pro mě je tato kniha jednou z nejlepších z hlediska poznání fungování světa. Asi je dobré mít již nějaké základy ze světa esoteriky, aby se v tom člověk našel. Ne každý je již připraven. Ale určitě to nevzdávejte a ke knize se za pár let znovu vraťte, stojí to za to.
"Rozhodujeme se sami, jestli nám něco ublíží nebo ne, ať už je to cokoli. My rozhodujeme. Nikdo jiný."

18.10.2017 5 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Asi jsem čekala trošku víc akce, ale bylo to fajn počteníčko. Konec mi to trochu vynahradil :-).

05.10.2017 4 z 5