Mise Afghánistán

Pět měsíců s Lékaři bez hranic: „Desetiletý Rahmudin přišel s proraženou lebkou. Nevěřil jsem, že se kdy probudí z kómatu. A po operaci ten malej syčák chodí!“ Tomáš Šebek byl v Afghánistánu dvakrát, v roce 2013 a 2015, pokaždé s Lékaři bez hranic. Mezi zákroky, při nichž operoval těžce zraněné z bojů i léčil docela „běžné“ úrazy, fotil a psal. Výsledkem je soubor záznamů, které zaujmou nejen autentickou a syrovou výpovědí, ale i neotřelým pohledem na život v pusté hornaté krajině. Šebkovo vyprávění je osobité a mnohdy humorné. Je to nepatetické svědectví lékaře a přítele Afghánců, jejichž zemi už několik desetiletí sužují teror a válečné konflikty. Koupí této knihy podpoříte organizaci Lékaři bez hranic....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263911/mise-afghanistan-263911.jpg 4.5289
Literatura faktu, Zdravotnictví
Vydáno:, Paseka

Kniha Mise Afghánistán

verisek93

Šebka prostě žeru, jeho knihy se čtou sami. Úplně vás to láká se k lékařům přidat.

BuchtaMaková

Nejdříve mi trochu vadil styl psaní, ale myslím, že vychází přímo z jádra osobnosti pana autora-lékaře a tudíž jiný být ani nemůže. V místech kde knížka vznikala, prostor pro poetické kudrlinky ani vele-důvtipná synonyma prostě není... Autor má můj hluboký respekt - jako lékař, člověk (a nakonec snad i spisovatel :-D)).

ejwa1937

Rozhodně doporučuji. Není to lehké čtení, i když lehce psané to je. Pana Šebka obdivuji, pro lidi, kteří nejsou z lékařského prostředí, může být kniha psána trochu.. No věcně. Občas to zaráží, ale pokud v takovém světě někdo žije, tak těžko soudit. Bych si nedovolila. Ještě jednou - OBDIVUJI, rozhodně to není pro každého. Jak ten život, tak kniha.

zaneta3009

Od knihy jsem asi čekala víc, ale i tak byla fajn. Pro pana Šebka není žádné téma tabu a mnohdy jsme se i zasmála. Pro čtenáře který není z lékařské prostředí bude knížka obtížná. Nakonec jsem knížku dočetla, ale nijak moc extra mě zaujala. I tak se klaním před p. Šebkem za to co dokázala a že je tak odvážný se sbalit a jet na misi.

Papinka1

Obdiv p Šebkovi za jeho práci a úsilí. Na mě byla kniha trochu silné kafe, přece jen operace válečných zranění nejsou čtivo pro každého. Takže některé pasáže jsem nebyla schopná číst. Nicméně doporučuji a dávám palec nahoru.

Kikušák

Tomáš Šebek je jedním slovem - Superhrdina. Řekne věci tak jaké opravdu jsou a to tahle doba potřebuje. Velký palec nahoru za super knihu!

martin7848

Tohle je fakt síla. Ze začátku jsem si musel zvyknout na autorův břitký styl vyprávění a jakmile se to stalo docela mě dokázal vtáhnout do toho co prožívá. Přiznám se, že spoustě z toho o čem mluví jsem nerozuměl a ani si to neuměl představit(mnoho odborných pojmů). Nicméně je z toho vidět, že on přesně ví o čem mluví a je to doktor expert a maximální odborník a má můj obdiv.
Maximální obdiv mám pro jeho pokoru a nasazení s jakým na mise nastupuje nejen on, ale i ostatní kolegové z branže. A jeho skvělé svědectví o tom, že všude jsou zase a jen obyčejní lidé, kteří jsou nám víc než si myslíme podobní si zaslouží 100 hvězdiček.

Surový popis dvou misi v Afghánistánu, který člověka rychle vtáhne, ten pak hltá jednu kapitolu za druhou. Klobouk dolů před všemi lékaři bez hranic. Palec nahoru a jen tak dál.