Střevo není tabu

Střevo bylo dosud černou ovcí mezi orgány, o níž bylo člověku nepříjemné hovořit. Tato image se nyní mění. Nadváha, deprese i alergie souvisí s narušenou rovnováhou střevní flóry. Takže pokud se chceme ve svém těle cítit dobře, žít déle a být šťastní, musíme o své střevo pečovat. Mladá vědkyně Giulia Endersová ve své knize zábavnou formou vysvětluje, jaký je střevo složitý, a přitom báječný orgán. Je klíčem k tělu i duchu a takříkajíc zadními vrátky nám otevírá zcela nový pohled. Světový bestseller v téměř 30 zemích...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257810/big_strevo-neni-tabu-257810.jpg 4.3163
Literatura naučná, Zdraví, Zdravotnictví

Vydáno: , Ikar (ČR)

Darm mit Charme. Alles über ein unterschätztes Organ, 2014

Kniha Střevo není tabu

petrarka72

Pro mne jako laika a celoživotní bojovnici se zažívacími trably je tato knížka požehnáním. Nejen proto, že mi v lecčems otevřela oči a také zopakovala mnoho informací, jež možno prakticky využít (i s vědomím toho, že jsou šest let staré a nutno je doplnit), ale navíc si nepřipadám divně, když o nich přemýšlím. Navíc - knížka o h..ně - a jak výborně se čte...

Cabiria

Kniha propojuje velmi různorodé informace o trávicím traktu napříč medicínskými obory, dává je do souvislostí a předkládá čtenáři zábavnou a srozumitelnou formou.
Vzhledem k tomu, že mám v daném oboru vzdělání získané z klasických medicínských knih, mi tato samozřejmě místy připadala příliš banální a některé informace moc povrchní nebo neucelené. Uvědomuji si však, že záměrem autorky bylo seznámit s touto problematikou především laického čtenáře - a zde je tedy zábavná a nenáročnější forma rozhodně ku prospěchu. Myslím, že z tohoto pohledu se autorce dílo vydařilo na jedničku.

karaliene

Jednoduché, jednoznačné, nabité informacemi i vtipem.
Z každé kapitoly prýští autorčina fascinace tématem a - jako jednu z mála populárně naučných knih - tuto vnímám jako vydanou nikoliv za účelem sebeprezentace autorky, nýbrž s upřímnou snahou o osvětu.

Majkyna

Mám ráda takový typ knih, které srozumitelnou cestou poučí i laika, tahle to splňuje 100%. Lidské tělo je opravdu fascinující :)

pavel9410

Precteno v ramci vyzvy. Zabavne psane, pritom poucne.

nik077

Není to můj žánr, ale kniha mě pobavila... vtipně napsané a ještě poučné.

Hanjimka

Vtipně a při tom poučně napsaná knížka o tom co máme každý a co máme rádi když dobře funguje.

van0502

velmi dobře a vtipně napsaná kniha, ilustrace jsou také super. Začala jsem pochopit svoje zdravotní problémy, se kterými si nevěděli rady lékaři.