Střevo není tabu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Střevo bylo dosud černou ovcí mezi orgány, o níž bylo člověku nepříjemné hovořit. Tato image se nyní mění. Nadváha, deprese i alergie souvisí s narušenou rovnováhou střevní flóry. Takže pokud se chceme ve svém těle cítit dobře, žít déle a být šťastní, musíme o své střevo pečovat. Mladá vědkyně Giulia Endersová ve své knize zábavnou formou vysvětluje, jaký je střevo složitý, a přitom báječný orgán. Je klíčem k tělu i duchu a takříkajíc zadními vrátky nám otevírá zcela nový pohled. Světový bestseller v téměř 30 zemích...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257810/big_strevo-neni-tabu-257810.jpg 4.3191
Žánr:
Literatura naučná, Zdraví, Zdravotnictví

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Darm mit Charme. Alles über ein unterschätztes Organ, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (63)

Kniha Střevo není tabu

LuciKo
02.09.2022

Příjemnou formou zpracované informace o střevě ze všech úhlů pohledu, které vás napadnou. Nevím, zda pro mě byla výhoda či spíše nevýhoda, že mám lékařské vzdělání. Některé úryvky jsem měla tendenci přeskočit, že je to vlastně jasné. Ale autorčino čtivé zpracování mi to nakonec nedovolilo, a tak jsem knihu přečetla od začátku až do samotného konce. Navíc mám pocit, že autorka si dala velmi záležet i na hledání různých zajímavostí, takže při vynechání nějaké té stránky by se o ně mohl člověk ochudit, a to by byla škoda. Za mě osobně jsem doufala, že mikrobiomu bude autorka věnovat větší porci knihy, avšak musím uznat, že pak by kvůli rovnoměrnosti informací bylo třeba navýšit i další kapitoly, a to bychom se už dostali na zbytečně vysoký počet stran. Takto jako seznámení ideál. Určitě doporučuji a děkuji za rozšíření obzorů!

elsch
15.04.2022

Třemi slovy: věcné, čtivé a (pro mě osobně) i užitečné. Knížka je dobře strukturována a i naprostý laik má tak šanci pochopit jaké procesy v těle probíhají. Než jsem si knížku přečetla procházela jsem její recenze na internetu, ve kterých je často zmiňováno, že se autorka snaží být vtipná, ale často jí to tak úplně nevychází apod. S tím nemohu souhlasit, nemyslím si, že autorka chtěla primárně napsat "vtipnou" knížku, spíše se jen "odlehčenými" pasážemi snaží trochu rozptýlit čtenáře. Za sebe doporučuji!


zaz
29.12.2021

Základem zdraví je i jídlo a zdravá střeva. Velmi doporučuji.

petrarka72
19.07.2021

Pro mne jako laika a celoživotní bojovnici se zažívacími trably je tato knížka požehnáním. Nejen proto, že mi v lecčems otevřela oči a také zopakovala mnoho informací, jež možno prakticky využít (i s vědomím toho, že jsou šest let staré a nutno je doplnit), ale navíc si nepřipadám divně, když o nich přemýšlím. Navíc - knížka o h..ně - a jak výborně se čte...

Cabiria
10.07.2021

Kniha propojuje velmi různorodé informace o trávicím traktu napříč medicínskými obory, dává je do souvislostí a předkládá čtenáři zábavnou a srozumitelnou formou.
Vzhledem k tomu, že mám v daném oboru vzdělání získané z klasických medicínských knih, mi tato samozřejmě místy připadala příliš banální a některé informace moc povrchní nebo neucelené. Uvědomuji si však, že záměrem autorky bylo seznámit s touto problematikou především laického čtenáře - a zde je tedy zábavná a nenáročnější forma rozhodně ku prospěchu. Myslím, že z tohoto pohledu se autorce dílo vydařilo na jedničku.

karaliene
07.07.2021

Jednoduché, jednoznačné, nabité informacemi i vtipem.
Z každé kapitoly prýští autorčina fascinace tématem a - jako jednu z mála populárně naučných knih - tuto vnímám jako vydanou nikoliv za účelem sebeprezentace autorky, nýbrž s upřímnou snahou o osvětu.

Majkyna
05.07.2021

Mám ráda takový typ knih, které srozumitelnou cestou poučí i laika, tahle to splňuje 100%. Lidské tělo je opravdu fascinující :)

pavel9410
19.06.2021

Precteno v ramci vyzvy. Zabavne psane, pritom poucne.

1

Doporučujeme

Labyrint pohybu
Labyrint pohybu