Střevo není tabu

Střevo bylo dosud černou ovcí mezi orgány, o níž bylo člověku nepříjemné hovořit. Tato image se nyní mění. Nadváha, deprese i alergie souvisí s narušenou rovnováhou střevní flóry. Takže pokud se chceme ve svém těle cítit dobře, žít déle a být šťastní, musíme o své střevo pečovat. Mladá vědkyně Giulia Endersová ve své knize zábavnou formou vysvětluje, jaký je střevo složitý, a přitom báječný orgán. Je klíčem k tělu i duchu a takříkajíc zadními vrátky nám otevírá zcela nový pohled. Světový bestseller v téměř 30 zemích...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/257810/strevo-neni-tabu-257810.jpg 4.296

Darm mit Charme. Alles über ein unterschätztes Organ (2014)

Literatura naučná, Zdraví, Zdravotnictví
Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Střevo není tabu

makushenka

Dobré, ale mě osobně to přestalo bavit, když autorka začala zabíhat do až moc velkých detailů (alespoň pro mě). :)

dendishek
20.08.2018

Kniha je bránou do světa obyvatel našeho těla - tedy střevního světa, abych byla přesná. U hodně informací jsem seděla s pusou dokořán, u hodně pasáží jsem se legračně chichotala. Autorka je skvělá, ví, o čem píše, a je to velký odborník. Navíc dokáže toto téma pojmout velmi osobitě, což dává knize kouzlo, které vás pohltí. Ke konci jsem se už trochu ztrácela, přece jenom je těch informací v knize opravdu hodně, ale to hlavní nezapomenu - jakmile budu někdy objímat mísu se střevní chřipkou, tak budu vědět přesně, na koho "nadávat" (a také proč se mi to děje).

wooloong
02.08.2018

Výborná knížka. Poučná a zábavná. Doposud jsem byla přesvědčena, že Němci trpí nedostatkem smyslu pro humor a pro nadsázku. Tato mladá paní mě přesvědčila o opaku. Chechtala jsem se jako jako divá a navíc se dozvěděla některé nové zajímavé informace. Navíc přístup autorky k exkrementům a zažívání je nejen odborný , ale téměř láskyplný. Přispívá nejen znalostmi, ale mění i postoj čtenáře k sobě samému.

Red_Fox
20.07.2018

Nalijme si čistého vína... tahle kniha se týká každého. A proč se nedovědět něco víc o tom, jak vlastně vzniká ten "poklad", který několikrát týdně opouští naše tělo? :D
Kniha je plná zajímavých informací od věcí pro někoho již známých, až po nové a odbornější. Je psaná s humorem a to je její obrovské plus. Opravdu jsem si ji užila :).

Uroborus
20.03.2018

Po prečítaní knihy, vnímam svoj tráviaci trakt iným pohľadom! Niektoré veci mi boli známe, veľa vecí bolo pre mňa nových,...

MadamC
30.12.2017

Vtipné, plné zajímavých a potřebných věcí. Občas jsem u toho smála i nahlas. Mohu jen doporučit, rozhodně jsem tuto knihu nečetla naposledy. A navíc obsahuje vtipné ilustrace.

lenkaBajza
12.11.2017

Vyborné. Výborná odborná kniha pro ty,kteří neovládají lékařský slang. Vše je srozumitelně a "lidsky" napsáno, do toho se velmi nlade autorce podarilo vložit množství humoru. Všem doporučuju☺️
Ubírám hvězdu,některé kapitolky pro mne byly dost nezajímavé a přesločila jsem je.

cérka
12.09.2017

Kniha se mi dostala do rukou jen díky DK a skvělému a výstižnému komentáři "Chytuš". Poučné, zábavné a v mnohém nečekané vyprávění o našem zažívání. Nejvíce jsem se zasmála a poučila v první polovině knihy. Můj muž, prohlásil, že si tu knihu snad přečte a to on vůbec nečte !
Snad budu jíst konečně pomaleji a uvážlivěji :-)