Zbabělci

Koupit

Nové, v jednotlivostech částečně přepracované vydání románu, který se při svém prvním vyjití stal terčem ostré kritiky. Vylíčením průběhu květnových dní r. 1945 ve východočeském městě chce být – říká autor sám – analýzou životního pocitu přislušníka zlaté mládeže v době převratných historických událostí. Vydání 2....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13051/danny-smiricky-zbabe-13051.jpg 4.2749

Danny Smiřický (2.)

Romány, Válečné, Literatura česká
Vydáno:, Československý spisovatel

Kniha Zbabělci

asanita

Román Zbabělci nám ukazuje poslední dny 2. světové války z pohledu Dannyho Smiřického, jenž se nijak moc neliší od ostatních mladých lidí. Hlavní hrdina se zajímá především o jazz, lásku a kamarády a do událostí „revoluce“ je vržen spíše náhodou či proto, aby se mohl ukázat před Irenou a kamarády. Danny se i přes tuto skutečnost v některých událostech v knize zachoval mnohem statečněji než jiní zbabělci popisovaní v díle, a proto mi nepřipadal tak povrchní, jak se to o něm často říká/píše. Ano, neměl moc plánů do budoucna a žil spíše přítomným okamžikem, ale kolik mladých lidí to dnes má jinak?

martunka

Rozhodně je to originální pohled na konec války. Asi nejvíc se mi líbí to, s jakým nadhledem se "mladý pán" dívá na vojančení těch starších pánů. A pak taky ten jazz, to je ten život.

Michalka98

Je to dobře a realisticky napsaná kniha, ale po stránce dějové nic moc. Když už mě děj začal bavit, tak opět přišel zlom a dlouhý nudný úsek. Hlavní hrdina mě rozčiloval a jeho neustále myšlenky na Irenu byly dosti únavné. Mám pocit, že kdyby byla kniha o polovinu kratší, o nic bych nepřišla.

stoun25

Skvělá kniha. Má první četba Škvoreckého. těším se na První sezónu.

skořice

Za mě úžasná a geniální knížka z konce druhé světové války. Jsem ráda, že jsem knihu přečetla. Doporučuji...

JoeSurikata

Obdivuhodná kniha. Syrová, otevřená zpověď ze zběsilé doby. Nikdo z nás si nic takového nedovede představit.

KlariN

Skvělý román a jeden z velkých dluhů evropské kinematografie české literatuře. Pořád doufám, že ze Zbabělců jednou bude krásnej film. Těším se na něj!

CleoXandra

Debut jako hrom. Napsat takovouhle věc v tak mladém věku, klobouk dolů. Škvorecký si tím sám nastavil laťku sakra vysoko, leč posléze dokázal, že má kam pokračovat.
Nadchla mě otevřenost a syrovost výpovědi, skvěle vybroušené tempo vyprávění a promyšlená stavba příběhu.

Němci
Němci