Zbabělci

kniha od:


Koupit

Nové, v jednotlivostech částečně přepracované vydání románu, který se při svém prvním vyjití stal terčem ostré kritiky. Vylíčením průběhu květnových dní r. 1945 ve východočeském městě chce být – říká autor sám – analýzou životního pocitu přislušníka zlaté mládeže v době převratných historických událostí. Vydání 2....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13051/danny-smiricky-zbabe-13051.jpg 4.2770
Série

Danny Smiřický 2.

Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

Tomáš Mazal napsal cestopis Zbabělců. Jmenuje se to Putování k Port Arthuru. Pokud jste velcí fanoušci tohoto díla a máte rádi okolí Náchoda, doporučuji knížečku zakoupit. Je tam spoustu zajímavostí nejen o Josefovi Škvoreckém. (MadamC)


Kostelec, ve kterém se děj tohoto románu odehrává, je ve skutečnosti Škvoreckého rodné město Náchod. (Eicherik)


Na jaře či v létě 1968 napsal Josef Škvorecký s Milošem Formanem synopsi scénáře k Zbabělcům. Samotný scénář, natož film ale už nevznikl. Škvorecký po odchodu do exilu přeložil synopsi do angličtiny, ale ani zde podle ní žádný film nevznikl. (chaera)


Scénář Zbabělců napsal také Petr Jarchovský a zfilmovat ho zvažovali v 90. letech 20. století Jiří Menzel či Vladimír Michálek. Prozatím tak prvotina Škvoreckého nemá žádné filmové pojetí. (vhojta)