Prima sezóna

Koupit

Povídky o životě středoškoláka, prožívajícího první lásky, opojení jazzovou hudbou – to vše je zasazeno do dramatických událostí 2. světové války.

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16463/big_prima-sezona-mWd-16463.jpg 4.2729

Kniha Prima sezóna

TheCiko5
22. listopadu

Danny se spíš než jako milovník a znalec žen osvědčil jako výborný pozorovatel a skvělý vypravěč. Prima sezona, tolik typická svým jazykem, je anatomií chlapeckého mozku a detailní analýzou jeho myšlenových pochodů. Z jednání Dannyho a "jeho" dívek cítíme obavy, opatrnost, ale také zvědavost a smyslnost. Nádherné vyprávění určené k detailní studii charakteru postav. :-)

Hobo
15. listopadu

Danny je normální puberťák a je mimo kategorie dobrý/špatný. Hledá své místo ve světě, ve kterém se zatím moc nevyzná, ženou ho hormony a učí se ze svých karambolů. Je životný, připomíná mi mé mládí, a tím je mi sympatický...

Majký_
15. listopadu

Je zvláštní číst příběhy, jejichž hlavní postava vám není příliš sympatická... O to víc se ukáže, jak zručný je autor, protože jsem si četbu moc užila. Vypadá to, že dám Dannymu šanci napravit si reputaci v dalších knihách, tak uvidíme :)

Verunka926

Tak toto mi opravdu nesedlo. Mám velmi ráda romantické příběhy, nicméně Danyho dolejzání za holkami mě fakt nebavilo. Vůbec nechápu, proč tuto knihu dávají někteří učitelé jako povinnou četbu.

baji42

Pěkná kniha, která dost věrně zachycuje svou dobu. Zbabělci se mi ovšem líbili přece jenom víc.

Gracian1964

Dobrodružstvá a príhody Danyho Smiřického v Kostelci a okolí v období Protektorátu. Snaží sa chlapec zbaviť toho otravného panictva, ale nie a nie, skrátka smola, hm....

Karin_Kim55

(+ SPOILER) - - Čteno z povinnosti do školy - -

Nah. Příběh nic moc. Jen 5 povídek o tom, jak se Danny, místní Kostelecký sukničkář, snaží dostat holky do postele, ale pokaždé mu to něco zkazí... (Pak mi ho začalo být i celkem líto.)
Velká výhoda je, že se to hodně rychle čte. Ale ta nespisovnost někdy to čtení zase zpomalí. (Někdy jsem si ty nespisovné výrazy musela říct nahlas, jak to zní.) Jinak mi to celkově nic nedalo. Řekla bych, že je to spíš čtení pro puberťáky. (A měla jsem i pocit, že je to z pera puberťáka.)

Druhá povídka, která by měla být trochu mysteriózní, ale řekla bych, že moderního čtenáře začne za chvíli nudit a otravovat, protože mu dojde, o co tam jde.
Třetí povídka je taková, že jsem se o postavy začala i trochu bát (kvůli době a následkům za chování), co by se jim mohlo stát, ale samozřejmě to dopadlo dobře.

Amneris

Příběh o Dannym Smiřickém a jeho milostných eskapádách. Je hrozně sympatické, jak se Danny u dívek snaží, a přesto se mu nedaří. Tuto knihu mám moc ráda.