Odvrácená strana Měsíce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtyřicetiletý právník Urs Blank nouzí netrpí: jezdí v černém jaguáru, šije v Londýně, popíjí armagnac. U stánku s vonnými tyčinkami se seznámí s krásnou prodavačkou... Lacině vyhlížející příběh se brzy rozvine v drama hodné Jekylla a Hyda. Urs se s Lucille zúčastní rituálu v indiánské sauně, kde si vezmou magické houbičky. Trip v něm uvolní potlačované pudy, chová se agresivně, zaviní smrt několika lidí. Touha vzdálit se od civilizace je silnější než snaha zůstat ve výnosném zaměstnání: finguje sebevraždu a začne žít sám v lese. Ale utíkat nelze donekonečna. Urs se má stát významnou loveckou trofejí. Tématem románu je ztráta identity, což je pro Suterova díla charakteristické, a boj s vlastními pudy. Autora zajímá společenská morálka a otázka, zda je egoismus a násilí jen nahodilostí či součástí každého z nás. Bravurně využívá prostředků detektivky a thrilleru, aby před námi vykreslil téma mnohem zásadnější, než se na první pohled zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3709/odvracena-strana-mesice-KBZ-3709.jpg 444
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Odeon
Orig. název

Die dunkle Seite des Mondes, 2000

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Odvrácená strana Měsíce

Přidat komentář
petrarka72
26.05.2019

Právnické zvíře na tripu a v divočině, lovecké instinkty na pochodu, odvrácená strana lidské povahy. Od krize středního věku po krizi existenciální. Kombinace detektivního příběhu a iniciačního románu, odtažitý styl, spíš pitva než empatické líčení. Splývání s přírodou "možné, ale neudržitelné" (jak píšou v doslovu). Čtení ne úplně příjemné, ale poutavé.

miuk
24.06.2018

Dobrý příběh, škoda jen konce, mohl být jiný...


MadamC
29.04.2018

Knihou jsem nadšená. Přišla v pravou chvíli, kdy jsem si sama procházela jistými přechody mého já a kniha mi ukázala, jak zle to také může skončit. Trošku jsem se ztrácela ve jménech právníků, ale jinak byla překvapivě skvělá. Když už to vypadalo na zdlouhavější a nudnější pasáž, náhle se děj otočil a zase jsem knihu musela hltat.

playada
31.03.2017

Dobrý to bylo, akorát bych si představovala jiný konec.

peksha
16.07.2015

Vždycky se mi lépe čte kniha na mně blízké téma. Děj má dobrý spád, nechybí napětí, a tak jsem se ke konci prokousal velmi rychle. Nejspíš mám dalšího adepta do své knihovny... Teď nezbývá, než počkat do podzimu a vyrazit do lesa na "dětičky" ;-)

hopla
03.01.2015

Realistický, působivý popis dvou extrémních způsobů života. S vědomím, že se mne ani jedna z těch variant netýká, jsem si čtivý příběh užil. Nechápu jen, jak mohl v Odeonu projít redakční úpravou tak málo kvalitní překlad (např. "expertýzu" tu najdete hned třikrát)...

Adam01
24.11.2014

Velice originální příběh plný nečekaných spádů. :) opravdu nečekaných. THUMBS UP !

audrey
23.05.2013

netradiční pojetí tématu proměny člověka zapříčiněné strachem

1

Štítky

švýcarská literatura

Autor a jeho další knihy

Martin Suter
švýcarská, 1948

Kniha Odvrácená strana Měsíce je v

Přečtených58x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených2x
Knihotéce24x
Chystám se číst23x
Chci si koupit5x