Slon

Napínavý thriller a vynikající román o světě, ve kterém žijeme, o lidech na okraji společnosti i těch, co spekulují s velkými penězi. Bytost, která lidi překvapuje a okouzluje: malý, růžový slon, který ve tmě svítí jako mimozemšťan. Genový inženýr Roux z něj chce udělat globální senzaci. Slona mu však ukradnou. Barmský zaříkávač slonů Kaung, který asistoval při jeho narození, je stále přesvědčen, že něco tak posvátného je nutno ukrýt a chránit. Rozkošná, zázračná bytost – a pro toho, kdo zná kouzelnou genetickou formulku, i zdroj bohatství – malý, růžový slon, který ve tmě svítí. Najednou stojí v jeskyni, kde přespává bezdomovec Schoch, jenž nevěří vlastním očím. Odkud tahle zvláštní bytůstka pochází a jak vznikla? To ví jen několik málo lidí a každý z nich má přitom s miniaturním slonem jiné úmysly a sleduje svůj vlastní cíl: Kaung, barmský zaříkávač slonů, který provázel jeho zrození, věří, že musí být chráněný. Chráněný, to ano, ale patentem, myslí si naproti tomu genový inženýr Roux. Dějiště úchvatného románu rychlým tempem přechází z genové výzkumné laboratoře přes cirkus na Curyšské vysočině do prostředí městských bezdomovců, odtud do úkrytu ve vile na curyšské hoře Uetliberg a nakonec do země v jihovýchodní Asii, kde slony obzvláště uctívají....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/353625/slon-LfX-353625.jpg 3.926
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Metafora

Elefant, 2017

Kniha Slon

alibaba72

Zajímavý nápad, svižné čtení a asi bych chtěl potkat malého růžového slona :-) trošku, ale jen trošku mě nudil konec.

Manifest blech

Do poloviny mě to dost bavilo. Druhá polovina slabší, i tak dobré. Nápad s reálným mini růžovým svítícím slonem je skvělý. Mohl by z toho být film.

Lenka8418
15.10.2018

Nevěděla jsem,co od knihy čekat a moc mile mě překvapila.Zajimavy,i když trochu děsivý příběh.Urcite stojí za přečtení.

a.k
29.08.2018

Poutavé vyprávění o malém růžovém slůněti, které je produktem genetické laboratoře.
Detaily vztahující se k tomuto oblíbenému chobotnatci mě moc bavily. Samotné téma přitom vede k zamyšlení nad etickou stránkou experimentu a obecně nad genovými pokusy a výzkumem.
Zajímavý příběh s akčními prvky, který nenudí. A ten závěr, ten jsem nečekala.

dagmar.rub
09.06.2018

S lehkostí napsaná knížka o jednom genetickém experimentu. Na několika málo stranách se dostanete do prostředí bezdomovců, veterinářů, cirkusáků, genetiků....a při tom všem si zamilujete Sabu. Krásné a milé to je.

bagel
19.03.2018

Nečekaně dobrá a zajímavá kniha, která se dotkla několika závažných témat a přesto měla krásné poetické momenty.

pramatinka
25.02.2018

Kniha byla do 2/3 celkem napinava. Ale konec uz se mi upne nezdal.

Alushka07
24.12.2017