MadamC MadamC komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Gabčík s Kubišem jsou pro mě největší hrdinové!
Tato kniha popisuje atentát na Heidricha, co mu předcházelo a co následovalo. Myslím, že je to úžasně napsané jak z historického pohledu, tak z románového. Při čtení této knihy se v každém musí zákonitě ozvat hrdý hlás vlastence. Opravdu srdcovka pro mě.

21.08.2017 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Tato kniha mě bavila asi nejvíc. Byla pro mě nejvíc překvapivá a napínavá. Jsem zvědavá na film...

13.08.2017 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Kniha mě velmi bavila, přečetla jsem ji jedním dechem. Překvapila mě Teresa, ale tím se pro mě stal příběh ještě napínavějším. Doporučuji!

13.08.2017 4 z 5

Dáma s kaméliami Dáma s kaméliami Alexandre Dumas, ml.

Miluji tenhle příběh. Knihu jsem si úplnou náhodou vybrala v antikvariátu. Líbila se mi obálka. Tím spíš, že se ke mně takhle osudově dostala na ni nedám dopustit. Pokud máte chuť na zamilovaný příběh z dob dřívějších, je tato kniha tou správnou volbou.

07.08.2017 5 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Krásné. To je asi hlavní popis knihy. Je především, alespoň já to tak vnímám, postavena na krásném jazyce, který dokáže úžasně popsat nepopsatelné. Čtenář si tak dokáže představovat věci, které by ho v životě nenapadly ani v tom nejmenším koutu mysli. Je opravdu zážitek číst něco takového. Obsah už však tolik krásný není. Pokud nejste milovníky Shakespearovských konců, pak konec vůbec nečtěte (pokud se to dá nedočíst). Ale kniha rozhodně stojí za to!

07.08.2017 5 z 5

Po otřesech Po otřesech Haruki Murakami

Povídky se mi moc líbily. U některých jsem se zamýšlela více u jiných méně. Určitě se ke knize ještě vrátím jako k většině knih od Murakamiho.

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Kniha se četla dobře, bavila mne, i když jsem věděla, jak skončí, kupodivu mi to moc nevadilo (tím myslím, že bylo jasné, že skoro všichni umřou). Těším se na další prequel :-). Akčnost, trochu romantika, napětí, tak nějak splnila mé očekávání.

02.08.2017 5 z 5

Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Robert Fulghum

Skvělé, skvělé, skvělé! Fulghum opět nezklamal. Baví mě jeho styl vyprávění a jak ho poslouchám i čtu docela dokola, tak si na něj dost často v průběhu dne vzpomenu. Vždy mi také připomene, že život musíme brát s nadhledem a že všechny jeho výzvy musíme přijímat s úsměvem. Pokud k tomu ještě přidáme fakt, že nejprve je dobré se zeptat sami sebe, jestli je to, co právě řešíme problém nebo jen naše nepohodlí, pak musíme být na světě o něco víc rádi a o něco lehčeji se nám dýchá, teda alespoň mně. Děkuji, Fulghume!

Roviny života Roviny života Julian Barnes

Pomocník při úmrtí druhých. Zní to děsivě a také to je děsivé. Ale Barnes zde otevírá toto tabu úplně otevřeně a popisuje, jak se cítil po smrti své ženy, jak se postupně proměňoval jeho stav. Co od svých přátel očekával a čemu se mu nedostávalo nebo naopak co slýchal na každém kroku. Pro mě velmi zajímavá a užitečná kniha, ze které jsem si mnohé vzala.
Dále je zajímavá myšlenka, že když se spojí dvě zdánlivě nespojitelné věci, svět se změní.
Barnes vše ozvlášťňuje historií a příběhy lidí, kteří létali balonem.
Rozhodně doporučuji, ale jen pokud nemáte zrovna deprese.

02.08.2017 3 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Další díl, který jsem přečetla jedním dechem. Akční, romantické, nepředvídatelné (pokud nemyslím lásku). Už se nemůžu dočkat, až budu číst poslední díl. Tento díl obsahoval všechno, co od takovéhle knížky očekávám, takze za mě rozhodně 5 hvězdiček.

06.07.2017 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha, která vás vždycky rozesměje a to i když ji čtete již po několikáté. Skvělý humor, který se mi nikdy nepřejí. Skvěle vykreslené postavy na které jen tak nejde zapomenout. Je také skvělá jako audiokniha. Pokud je něco, do čeho se vám moc nechce, tato kniha vám to 100% zpříjemní a možná se pak na danou činnost budete i těšit. Já ji poslouchám při žehlení.

28.06.2017 5 z 5

Pravidla oběti Pravidla oběti John Sandford (p)

Autorův styl psaní mě baví, rozhodně si hodlám přečíst další. Detektiv Davenport je mi sympaatický.

27.06.2017 3 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Asi nejúžasnější kniha, jakou jsem zatím od Murakamiho četla. Jeho knihy jsou jako studna, na jejíž hladině vidíme naše vlastní pochybnosti, radosti, smutky, nejtajnější myšlenky a přání. Jako by nás vedl v našem myšlení a stále posouval dál a dál. A to by knihy měly dělat. Děkuji moc za úžasný zážitek a za spoustu zajímavých myšlenek, nad kterými budu ještě dlouho přemýšlet. Rozhodně se ke knize ještě několikrát vrátím.

11.06.2017 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Silný příběh díky kterému si vždy znovu uvědomím, jak je důležité, vážit si, toho, co mám. Jak snadno se vše může pokazit...
Také se prohloubila má touha jet do Nizozemska ještě o maličko více.
Zatím stále odolávám filmu (již rok asi) a myslím, že mi to vydrží. Nechci si krásný dojem z knihy pokazit dojmem z filmu a už vůbec nechci, aby se 2 dojmy propletly v jeden.

Papírová města Papírová města John Green

Tato kniha mě velmi nadchla. Když jsem ji četla, tak jsem se s ní úplně ztotožnila. Velmi mne bavila.

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Tato kniha mě bavila, ale John Green má lepší :).

05.06.2017 3 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Klasika, plná mouder a rad na celý život :).

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherná kniha s nádhernými postavami, které mají nádherná srdce (hlavní postavy). Bavilo mě, že i když příběh skákal z minulosti do budoucnosti a z budoucnosti do přítomnosti, nikdy jsem se neztratila. Autor čtenáře stoprocentně vtáhne do děje. Samozřejmě jsem se naprosto zamilovala do hlavního hrdiny.

Básně Básně Jiří Wolker

Nádherné! V poezii vždy najdu něco nového, i kdybych to samé četla stále dokola. To je na ní to krásné a nevyzpytatelné.

04.06.2017 5 z 5

Sonety / The Sonnets (dvojjazyčná kniha) Sonety / The Sonnets (dvojjazyčná kniha) William Shakespeare

Vždycky mi zvednou náladu. Nesmrtelné, nádherné, stále aktuální.