Kafka na pobřeží

Patnáctiletý Kafka Tamura žije s otcem v centru Tokia; rozhodne se najít matku a sestru, které před mnoha lety zmizely, a uteče z domova. Skrývá se v knihovně v malém městečku, kde pozná stejně "podivné" kolegy...

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/1751/kafka-na-pobrezi-OIk-1751.jpg 4.51774

Umibe no Kafuka / 海辺のカフカ (2002)

Vydáno:, Odeon

Kniha Kafka na pobřeží

Drgajda

Docela dobre se to cetlo, ale jinak to byl obsahove dost blabol. Ja na tyhle veci, kde se jedna o nadprirozeno s jinotajem a prolinanim paralelnich svetu, fakt nejsem. Urcite jsem si z toho ani zadny poselstvi neodnesla, na knizky tohoto typu nemam vystudovanou tu spravnou vysokou skolu :-D

Nika320

Hmm... snažím se vymyslet, co říct. Murakami je prostě zajímavý, ale zároveň divný autor.

Stani95

Knížka se sama o sobě četla dobře, ale ja prostě nejsem fanda Murakamiho. Na mě je to dost symbolické, pouze náznaky, ale nelogické. Asi potřebuji do jeho knih ještě "dorůst". Chtěla bych pochopit, proč zrovna tato kniha vzbudila takové ohlasy. Trochu podezřívám některé lidi, že hodnotí pozitivně, protože ostatní tak dělají.
A nemám ráda/nečtu fantasy knihy, tak asi proto.

Wrent

Každý někdy zatouží být jako Kafka Tamura, kdy pouhé odhodlání stát se tím nejdrsnějším patnáctiletým klukem na světě může být tou hlavní ochranou před prokletým světem.
Každý někdy zatouží být jako pan Nakata, protože člověk nepotřebuje umět číst, aby porozumněl vesmíru a lidem (i zvířatům (a věcem)).
Každý někdy zatouží být jako pan Óšima, protože nezáleží, jak se člověk narodil, ale kým se stal.
Každý někdy zatouží být jako pan Hošino, protože setkání s podivným dědečkem, plukovníkem Sandersem a Beethovenovou hudbou může změnit život každému.

Perfektní kniha plná referencí na vše možné s velmi realistickým popisem každé situace. Dovedl jsem si při čtení podrobně představit každou reálii, se kterou se hrdinové setkali. Doporučuji.

freejazz

asi jedna z najlepších, čo som od Muurakamiho čítal. ľúto mi bolo jedine to, že kniha skončila.

jfialova

Popravdě nevím, jak tuto knihu hodnotit. Čte se dobře. Děj je víceméně srozumitelný, sice je tam určitá dávka nadpřirozena, takže nelze úplně předvídat co se bude dít dál, ale to mi nevadilo. Některé momenty jsou poněkud praštěné, ale zas člověk musí ocenit originalitu. Pro čtenáře prahnoucí po hlubokých myšlenkách a filozofických moudrech se tam taky něco najde. Celkově čtyři hvězdy, ale neptejte se proč :-)

Abia

Trochu švihlé, hodně filozofické, bez ukončených a vysvětlených dějů, prostě skvělé. Různé postavy, možná ne přímo uvěřitelné, ale svérázné, se setkávájí díky osudu, který je svede dohromady. Bavilo mě to, zasmála jsem se a četlo se to skvěle. Díky za Nakatu, to je přímo postava, ze které je si třeba vzít příklad, dokonalá jednoduchost.

jolii

Asi před půl rokem jsem si dala takovou Murakamiho jízdu. Čtyři knihy za sebou. A řekla si už dost! Ale teď, když tu vidím Kafku, právě díky ní, se mi doprčic stýská.