Pravidla oběti

Pravidla oběti

Řídí se vrah pravidly? Poruš ta svá! Louis Vullion je sice právník, ale je šílený. Ví to o sobě a ví také, že léky, které mu doktoři předepisují, mohou jeho stavy vylepšit, ale nevyléčí ho. Naučil se s tím žít. Otec mu vštípil jedno pravidlo: musíš hrát s takovými kartami, jaké ti rozdali. A Louis Vullion tedy hraje. Jen si k tomu vymyslel ještě další pravidla, aby ta hra byla o něco zábavnější. Když zabil první tmavovlásku, kterou nikdy předtím neviděl, napadlo ho první pravidlo z řady, která vznikala při dalších vraždách: Zabíjej vždy bez motivu. Jak přibývalo mrtvých tmavovlásek, přibývalo i pravidel. Nenechávej si zbraň, kterou jsi použil. Nepoužívej ustálené postupy. Nezanechávej po sobě hmatatelné důkazy. Byla to pravidla, která byla pro vyhlédnuté ženy podstatná jen do té míry, že z nich dělala oběti. Pro vraha však byla životně důležitá, základní pravidla vraždy. Aby ta hra byla ještě zábavnější a aby svým protivníkům naznačil, že nestojí proti diletantovi, začal svá pravidla nechávat na lístečcích u mrtvých těl. Nikdy nezabíjej někoho, koho znáš, bylo další v řadě... Lucas Davenport musí dodržovat pravidla jako málokdo druhý. Je členem oddělení vražd minneapoliského policejního sboru. Jenže žen, vražděných bez motivu, beze stopy po pachateli, bez důkazu, střídanými metodami, přibývá. Lucas Davenport začíná chápat, že má co dělat se šílencem a, o to hůř, se šílencem inteligentním a vynalézavým. A dochází stále blíž k přesvědčení, že když protivník dodržuje pravidla vražedné hry, jediný způsob, jak jej dostat, je začít porušovat svá vlastní, vnést do řádu hry chaos. Od té chvíle se začíná smyčka kolem nebezpečného vraha podle pravidel lovu na dravce zvolna stahovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29723/pravidla-obeti-29723.jpg 4.254

Lucas Davenport (1.)

Rules of Prey (1989)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, BB art

1amu

Měl jsem kliku ! Tato kniha mi byla doporučena jako první ze série "Obětí" . A tak jsem šel v další četbě po vytrasované cestě. Kouzlo příběhů Lucase Davenporta je v pečlivém vyšetřování smrti oběti, kdy autor vede čtenáře jako nováčka k cíli. A Lucas D. má ještě bonus, vlastní za své poctivě vydělané peníze automobil Porsche, auťák přivádí v úžas policisty zejména na venkově mrazivého státu Minnesota . A také "je na ženské" , což se změní po sňatku s lékařkou Weather. Jak to tak bývá pak začne žárlit na nového kolegu v práci V.F.
Jde o poctivou a dobrou knihu, která autorovi vytvořila něco jako dálnici k dalším "Obětem". A že jich je ! A čtou se fajn .

Merlinit

Dalo se.

veveronka

Výborné jako vždy

MadamC
27.06.2017

Autorův styl psaní mě baví, rozhodně si hodlám přečíst další. Detektiv Davenport je mi sympaatický.

Kerberos
26.06.2017

Dobrá detektivka,Davenport se mi líbí,přečtu si i další.

Peršanka
25.06.2017

Klasický Sandford, či spíš Davenport :)

witko
02.05.2017

Poměrně slušná krimi se zajímavým detektivem.

hana4834
25.01.2017

zase skvělá kniha a dobře na sebe navazují

kikina28
07.01.2017

Po přečtení asi různých 5ti knih od tohoto autora s Lucasem Davenportem jsem se rozhodla si tyto knihy přečíst od prvního dílu. Chci vědět vše o Lucasovi, ne jen útržky.
Začala jsem tedy Pravidly oběti, kdy je Lucas floutek, který má dva mozky. Ten chytřejší má na správném místě, je inteligentní, předvídá a dokáže se pachateli dostat tzv. na kobylku. Ovšem ten druhý mozek má trochu níž, je to holkař, kterého nezastaví nic, ani těhotenství své přítelkyně. Měla bych ho asi za to trošičku nesnášet, ale to se nedá, je to sympaťák každým coulem, byť jsem někdy nechápala jeho metody vyšetřování.
Nicméně si chci přečíst všechny díly, Johna Standforda jako spisovatele jsem si strašně oblíbila, už ho čte i moje maminka.

martina.tim
10.09.2016

Mé první setkání s tímto autorem a s Lucasem Davenportem. Knihu jsem četla s nadšením a s velkou dychtivostí.
Děj mě velice rychle vtáhl do centra dění. Hlavní vyšetřovatel Lucas na mě působí trošku jako Playboy, ale i on má své mouchy. Působí jako velice inteligentní chlap, ale zároveň je lehce naivní ve vztazích k ženám. Nechá se lehce z jejich strany ošálit. Občas jsem si při čtení říkala: "Lucasi, Lucasi, ty jseš tak blbej, že to není možný" Ale každopádně v detektivních schopnostech je bystrý a velice intuitivní. Co se týče vraha, tak ten na mě působil jako velice hloupý člověk ale s neuvěřitelným štěstím. Líbilo se mi i to, že na rozdíl od jiných thrillerů, tak zde nebyly popsány vraždy do poslední kapičky krve, ale přesto byla kniha napínavá a byla to příjemná změna.
Televizní stanice mi připadali jako bezpáteřní dravci, kteří se honí za sledovaností a nedochází jim, že tím můžou způsobit spoustu nepříjemností. Jde jim jen o sledovanost o nic víc.
Autor si mě získal a vřele doporučuji. Já se vrhám na další díly.

kalache
27.03.2016

..."Víte,jaký je rozdíl mezi mrtvým skunkem na dálnici a mrtvým právníkem na dálnici?"
"Ne,jaký?"
McCarthy se otočil.
"Před skunkem je znatelná brzdná dráha," řekl policista.Lucas se usmál a McCarthy opět
vycenil zuby...

čef
05.07.2013

Další díl série o Davenportovi je opět na výborné úrovni. Nekonformní metody detektiva směrem k médiím, podezřelým, práskačům, svědkům a vrahovi jsou dosti originální, Příběh má patřičnou dávku napětí a na tento žánr velmi živě probarvené scény. Jen na tom šíleném sériovém vrahovi se asi nedá nic moc nového vymyslet.

guru
04.05.2013

Dobre napísané, žiadne hluché miesta.

lanusinka
21.01.2013

Moc pěkné, líbí se mi, že je Davenport tak trochu záporák a jeho účel světí prostředky je zajímavý a celkem ojedinělý přístup mezi knižními policajty...

Aliii
14.09.2012

Sandforda mám moc ráda a jeho cylus obětí obzvlášť. Tento autor má dar psát neuvěřitelně čtivě a napínavě.

thrillery sérioví vrazi

John Camp