Sběratel mušlí

Autor zavádí čtenáře na africké pobřeží i na předměstí Ohia, ukazuje předstíranou pompéznost i boj o přežití v divočině, hojnost přírody i její divokou sílu. Slepý hrdina titulní povídky tráví dny procházkami po plážích Keni s německým ovčákem po boku a probírá se zrnky písku. Mimo něj jsou tu pozorovatelé velryb a rybáři, lovci a mystici, zachycení v určitých okamžicích svých životů. Doerr jako přirozený vypravěč zkoumá lidská dilemata ve všech podobách – touhu, zármutek, nerozhodnost, zlomené srdce i pomalé zotavování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291193/big_sberatel-musli-eS8-291193.jpg 3.8278
Literatura světová, Povídky

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Shell Collector, 2002

Kniha Sběratel mušlí

Odetta889

Strašně krásne příběhy vlastně bez konce, který si musí každý čtenář domyslet. Knihu jsem si dokonce šetřila, nechtěla jsem ji dočíst... Krásná.

Manifest blech
11.11.2020

Velmi odlišný styl psaní. Tyhle povídky se mnou ještě dlouho zůstanou.

Katka2382
08.10.2020

No neříkám že by to byli špatné povídky,ale tak nějak mi u většiny chyběla pointa.Myslím,že autorovi více sedí psaní románu,tam se může pořádně rozjet.

uteklazreality
02.06.2020

... touha, nerozhodnost, zármutek, zlomené srdce, dary přírody, boj o přežití
Osm povídek, osm osudů, osm pohledů na svět. Moment, který žijete celý život. Moment, který důvěrně znáte. Moment, který je vaším osudem. Otevřete svou mysl a nahlédněte do světa jménem život. Pokud se vám něco zalíbí, vemte si to sebou. Pokud vás něco vyděsí, pozvěte to na návštěvu. Pokud chcete zavřít oči a utéct, nedělejte to. Slupněte každé slovo a každý z osmi příběhů a až pak se rozhodněte. Pokud máte odvahu vidět pravdu, čtěte.
*Sběratel mušlí od Antonyho Doerra*

ThePeace135
16.05.2020

Anthony Doerr mě oslovil svým debutem - Jsou světla, která nevidíme - a ano, vím, že se knihy nemají porovnávat, ale tahle mě ze všech jeho titulů nadchla asi nejméně. Asi je to má vina, nejsem povídkový typ, ale tohle mě opravdu nebavilo. Některé povídky jsem četla třeba i dva tři dny, nemohla jsem se pořádně začíst a počítala stránky do konce. Mám ji sice doma, aby "sbírka" byla kompletní, ale jistojistě vím, že se k ní již nikdy více nevrátím.

Kopretina
02.02.2020

Kniha mě nezaujala. Některé povídky byly čtivější, veskrze depresivní a beznadějné příběhy lidí, kteří nežijí svůj život. Chápu, že pro někoho mohou být silné, asi jako mě kdysi zaujal Lustig, teď mi připadají jeho díla moc depresivní. Příběhy mi připadají vytržené z kontextu, moc netušíme začátek a už vůbec není konec, jen úsek určitého života hlavního hrdiny.

tabaluga
29.01.2020

Ráda čtu knihy od tohoto spisovatele, ale tuto knížku jsem měla chuť zavřít a odložit. Asi jsem se nacházela ve špatném rozpoložení, že se mi povídky nelíbily.mozna tím tématem mi to nebylo tak blízké,přeci jenom se tam dost objevovalo muškaření..dvě hvězdičky dávám za větné skladby a za popis fascinující přírody.

Stoklaska
29.12.2019

Knihy od tohoto autora mám ráda, i když povídky obvykle nečtu. Příběhy mě hned vtáhly do děje, nejvíc se mi líbily první dvě povídky. Určitě se ke knize v budoucnu vrátím a některé povídky si ráda znovu přečtu.