Maat Maat komentáře u knih

Posel Posel Markus Zusak

Velmi zajímavá kniha s neotřelým námětem, kterou nás provází devatenáctiletý kluk, jehož mluva vyprávění trošku odlehčí, ale příběh sám má hloubku.
Posel se mi moc líbil a jak už tu bylo někde napsáno, kniha je opravdu poselstvím :-)

08.07.2015 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Moje první kniha od Mawera. Nevím, proč jsem se mu tak dlouho cíleně vyhýbala. Úžasný román, který mě pohltil hned od první strany. Styl psaní mi perfektně sedl. Opravdu jsem prožívala osudy rodiny Landauerových, moje představivost, co se vily týče, běžela na plné obrátky. Jedním z plánovaných letošních výletů bude určitě Brno a vila Tugendhat.
Vřele doporučuji k přečtení :-)

23.04.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Před chvílí jsem Vypravěčku dočetla a jsem jí plná. Velmi silný příběh, kde se prolínají 3 roviny. Současnost, život za války v ghettu a Osvětimi a smyšlený příběh Minky. Dvakrát se mi stalo, že jsem zvedla hlavu od knihy a musela si uvědomit, že žiju tady a teď, že se mě ty hrůzy netýkají, tak mě příběh pohltil. I když to nebylo lehké čtení, jsem ráda, že se ke mě kniha dostala. Bude to jedna z těch, na které budu myslet ještě hodně dlouho.

14.05.2015 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tato kniha byla pro mě trefou do černého. Krásně napsaný příběh velmi silné ženy, který se čte jedním dechem. Kniha mě upoutala od první strany a myslím, že mi ještě dlouho zůstane v hlavě.

11.06.2015 5 z 5

Skála Skála Peter May

Čekala jsem něco hrozivého, ale z knihy se vyklubal velmi zajímavý příběh. Spíš psychologický román, než detektivka nebo thriller. Ze začátku jsem měla trošku problém se do knihy úplně ponořit, ale s přibývajícími stránkami to přišlo tak nějak samo. Líbil se mi sugestivní popis ostrova, jeho atmosféry, počasí. Občas jsem měla pocit, že opravdu slyším moře, které se tříští o skály :-)
Rozuzlení pro mě bylo překvapením, ač jsem vraha tipovala správně.
Určitě si přečtu další díly.

29.05.2015 4 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Nádhera :-) Jemný, krásný příběh psaný formou dopisů. Příběh lásky, která vzklíčila náhodou, ale o to byla silnější. Moc jsem si čtení užila.

09.03.2015 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Perfektní! Ač kniha, která vypovídá o ne vždy lehkém osudu 3 generací žen, četla se lehce, sama. Opět jsme zažívala ten pocit, kdy jsem se nemohla dočkat, až budu pokračovat ve čtení, až se dozvím, jak to bylo dál.

11.12.2015 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Asi do poloviny jsem si říkala, co probůh všichni na této knize mají. Pak mě to strhlo a nešlo přestat číst. Sice depresivní, leč brilantně vykreslený milostný příběh. Murakami je výborný.

10.01.2014 5 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Moje první kniha od Vondrušky a líbila se mi. Příjemná historická detektivka, žádné brutality, příběh pěkně plyne, rozuzlení je zajímavé. Určitě si od něj přečtu další knihy.

27.05.2014 4 z 5

Lizucha Lizucha Lenka Juráčková

Krásná práce s jazykem, čtení jsem si užívala, ale....... Kniha je opravdu dost strohá, nerozvitá, konec mi vyloženě vadil. Věřím, že kdyby tento příběh mohl mít 400 stran, bylo by pořád o čem číst.

19.11.2015 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Milá, laskavá kniha. Perfektně mi sedla.

15.04.2015 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velmi čtivá kniha se silným nábojem. Popisuje hrůzy v deportačních táborech a přesto je příběh jemný. Určitě stojí za přečtení.

10.02.2015 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Úžasný román. Ze začátku jsem měla problém se začíst a přemýšlela jsem o odložení knihy. Jsem ráda, že jsem to neudělala. Jakmile se příběh trochu rozběhl, už se nešlo odtrhnout. Těším se na pokračování a knihu vřele doporučuji.

30.01.2015 5 z 5

Strach a chvění Strach a chvění Amélie Nothomb

Ač kniha nemá větší zápletku, je brilantně napsaná. Některé obraty jsem si doslova užívala. Překvapil mě šílený hierarchický systém japonských firem. Určitě stojí za přečtení.

31.03.2014 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Brownovská klasika, ale tato je lehce slabší, než například Inferno. Ale i tak mě Počátek bavil. Děj měl spád, nemohla jsem se dočkat rozuzlení. Rozhodně stojí za přečtení.

08.05.2018 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Úžasná, milá oddychovka. Čtení jsem si opravdu užívala.

11.03.2017 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Měla jsem velkou radost, když na mě konečně přišla řada a já si tuto knihu nesla domů z knihovny. Bohužel mě vůbec nezaujala. Možná jsem po těch převážně kladných recenzích měla velké očekávání. Nakonec jsem knihu ani nedočetla. Vůbec mě nelákalo počkat na rozuzlení. Do čtení jsem se musela nutit a nikdy se mi pořádně nepovedlo se začíst.
Ale autorku určitě nezavrhuji a zkusím jinou její knihu.

28.09.2016 2 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Tuhle knihu jsem strašně dlouho opomíjela, snad pro její název název. Nakonec jsem neodolala a vypůjčila ji v knihovně. Je hodně zvláštní, ale neskutečně poutavá. Ta kniha má atmosféru, ač ponurou, silné emoce a polapí Vás.

07.09.2016 5 z 5

Perfektní. Opět kniha, od které se mi nechtělo odcházet. Zajímavě popsaný život v Českém království počátku 15. století, včetně historických událostí a nálad v zemi.
Co dodat, velmi se těším na další díl.

16.01.2016 5 z 5

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Příjemné, nenáročné čtení, něco takového jsem právě potřebovala. Jen ta krimi zápletka mi přišla trošku přitažená za vlasy. Proto 3 hvězdičky. Určitě si ještě něco od autorky přečtu, protože Heřmánkové údolí se mi líbilo moc a styl psaní mi "sedí".

23.11.2015 3 z 5