Dopisy z ostrova Skye

Píše se rok 1912. Čtyřiadvacetiletá Elspeth nikdy neopustila svůj domov na ostrově Skye. Když dostane dopis od studenta Davida Grahama až z daleké Ameriky, začnou si pravidelně dopisova a jejich přátelství přeroste v lásku. Elspeth je ale vdaná a David je vyslán do Evropy jako řidič sanitky na západní frontě. Elspeth nezbývá nic jiného než se modlit, že válku přežije. Druhá rovina příběhu se odehrává roku 1940. Elspethina dcera se zamiluje do válečného pilota.. čeká ji stejný osud jako její matku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196108/big_dopisy-z-ostrova-skye-rwy-196108.jpg 4.2298

Vydáno: , Motto

Letter from Skye, 2013

Kniha Dopisy z ostrova Skye

KatarínaK.
21. listopadu

Ráda si přečtu romantický příběh, ale tento se mé duše romantika příliš nedotkl. Jsem málo sentimentální? Davey a Sue prožívají své přátelství, které přeroste v lásku v jednom z nejtěžších období lidských dějin, 1.sv.války. Jaksi jsem nemohla uvěřit, že tomu opravdu tak bylo. S doručováním pošty asi nebyl problém. I dnes,když pošlu pohled z dovolené,přijde na doručovací adresu nejdříve za 2 týdny. Pro Daveyho je válka jen dobrodružstvím, možnost si něco dokázat? Vůbec nebylo z knihy znát, jak opravdu těžká doba to byla. Milostná linka byla tolik předvídatelná a konec přesladký. Opravdu i po více jak 20 letech stále čekám na jedinou opravdovou lásku a nic pro to neudělám? Tedy ano, až po těch 20 letech. Mnoho věcí jsem prostě v tomto příběhu nevěřila. Za námět a první 1/3 knihy, která nebyla špatná, dávám 3 hvězdy.

Nestorkea

Nečtu slaďáky pro ženy a kdybych se nezúčastnil Výzvy 2021,nikdy bych po téhle knize nesáhla. Ale jsem moc ráda, že jsem ji přečetla... Nyní odložena, tečou mi slzy a srdce se svírá... Asi stárnu...

TetaLik

Khina napsana formou dopisu se mi liba a ten konec byl krasny.

Bubo19

Samozřejmě mě nalákal ostrov Skye, před pár lety jsem tam byla, tak jsem si to chtěla aspoň trošku prostřednictvím knihy připomenout. Tento typ literatury sice moc nečtu, ale musím říct, že se mi kniha napsaná formou dopisů opravdu líbila. Má to takový jiných nádech. Při čtení jsem si říkala, že je možná škoda, že tato forma komunikace pomalu mizí. Pár drobností mi tam sice vadilo, ale i tak je to na pět hvězdiček.

Rapeh

Nebýt čtenářské výzvy asi bych po knize nešáhla. Jsem moc ráda , že jsem tak učinila. Příběh psaný pouze v dopisech mně podmanil a nadchnul. Moje fantazie jela naplno, aby doplnila co v knize popsáno nebylo ( vzhled ostrova, trajekt, Londýn)

raty

Krása. Nevím, jestli je to tím, že kniha je úplně jiná než cokoli, co jsem v poslední době četla, ale jsem nadšená.
Román pouze v dopisech, přesto má dvě dějové linky a mě moc bavil.

Vendulik

Příběh samo o sobě překrásný ale nelíbilo se mi, že kniha byla formou dopisů. Přišlo mi to celkově takové zmatené. Ale konec je krásný.

Mateo67

Tohle mi nesedlo. Nebýt již přes měsíc zavřená knihovna, tak jsem skončila po pár stránkách. Takhle jsem knížku nějak “přechroustala” , také díky ziskuchtivé vidině splněného bodu do letošní výzvy. No a třetí důvod, že jsem čtení nevzdala, byl ten, že mě zajímalo, jak lze vystavět román pouze v dopisech. Ale jinak zklamání.