Dopisy z ostrova Skye

Píše se rok 1912. Čtyřiadvacetiletá Elspeth nikdy neopustila svůj domov na ostrově Skye. Když dostane dopis od studenta Davida Grahama až z daleké Ameriky, začnou si pravidelně dopisova a jejich přátelství přeroste v lásku. Elspeth je ale vdaná a David je vyslán do Evropy jako řidič sanitky na západní frontě. Elspeth nezbývá nic jiného než se modlit, že válku přežije. Druhá rovina příběhu se odehrává roku 1940. Elspethina dcera se zamiluje do válečného pilota.. čeká ji stejný osud jako její matku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196108/big_dopisy-z-ostrova-skye-rwy-196108.jpg 4.2314

Vydáno: , Motto

Letter from Skye, 2013

Kniha Dopisy z ostrova Skye

Katka.zavodska
23.10.2022

Krásný příběh o lásce, která překoná všechny překážky a je věčná. Kniha se mi krásně četla od první stránky. Jakmile jsem se do ní začetla, nedalo se přestat. Je to takové nádherné pohlazení pro všechny romantické duše. Po přečtení knihy ve mně zůstala moc příjemný pocit a naladění.

SumýšIrena
15.08.2022

Sladké letní čtení. Když jsem si zvykla na to, že děj je psán pouze formou dopisů, přečetla jsem to za jeden den.

ladyfromskye
03.08.2022

Byl by to jeden z nejkrásnějších milostných příběhů, jaké znám, kdyby se milenci nechovali občas jako dvě malé děti. Své si bohužel myslím také o umění paní překladatelky. Připadalo mi, že občas opravdu vůbec netušila, co chce originál říct. Co naopak musím vyzdvihnout, to je moc hezká obálka, o kterou se postarala Natálie Pecková. Závěrem: nenáročného čtenáře knížka určitě potěší. Ten, kdo už je zvyklý na nějaký standard, a to i v rámci červené knihovny, bude nejspíš více či méně zklamaný.

3nitka
11.07.2022

Romatika. Nie je zlé prečítať si občas aj niečo takéto. A dojať sa nad milostným príbehom a osudom.

miša63
27.06.2022

Dojemné čtení o lásce, která vznikla z dopisů.

KudrnatáHolka
26.03.2022

Romanťárna jako když vyšije. Občas toho cukru na mě bylo moc, ale není to vlastně špatná kniha. Pokud máte náladu na romantické a sladkobolné příběhy, tak proč ne.

KatarínaK.
21.11.2021

Ráda si přečtu romantický příběh, ale tento se mé duše romantika příliš nedotkl. Jsem málo sentimentální? Davey a Sue prožívají své přátelství, které přeroste v lásku v jednom z nejtěžších období lidských dějin, 1.sv.války. Jaksi jsem nemohla uvěřit, že tomu opravdu tak bylo. S doručováním pošty asi nebyl problém. I dnes,když pošlu pohled z dovolené,přijde na doručovací adresu nejdříve za 2 týdny. Pro Daveyho je válka jen dobrodružstvím, možnost si něco dokázat? Vůbec nebylo z knihy znát, jak opravdu těžká doba to byla. Milostná linka byla tolik předvídatelná a konec přesladký. Opravdu i po více jak 20 letech stále čekám na jedinou opravdovou lásku a nic pro to neudělám? Tedy ano, až po těch 20 letech. Mnoho věcí jsem prostě v tomto příběhu nevěřila. Za námět a první 1/3 knihy, která nebyla špatná, dávám 3 hvězdy.

Nestorkea
26.09.2021

Nečtu slaďáky pro ženy a kdybych se nezúčastnil Výzvy 2021,nikdy bych po téhle knize nesáhla. Ale jsem moc ráda, že jsem ji přečetla... Nyní odložena, tečou mi slzy a srdce se svírá... Asi stárnu...