Dopisy z ostrova Skye

Dopisy z ostrova Skye https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196108/bmid_dopisy-z-ostrova-skye-rwy-196108.jpg 4 327 118

Píše se rok 1912. Čtyřiadvacetiletá Elspeth nikdy neopustila svůj domov na ostrově Skye. Když dostane dopis od studenta Davida Grahama až z daleké Ameriky, začnou si pravidelně dopisova a jejich přátelství přeroste v lásku. Elspeth je ale vdaná a David je vyslán do Evropy jako řidič sanitky na západní frontě. Elspeth nezbývá nic jiného než se modlit, že válku přežije. Druhá rovina příběhu se odehrává roku 1940. Elspethina dcera se zamiluje do válečného pilota.. čeká ji stejný osud jako její matku?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Motto

Letter from Skye , 2013

Elisa.Day
25.08.2015 3 z 5

Četlo se to dobře, ale přiznám se - nějak se mě to úplně nedotklo. Je to sice doják, jak má být, ale celé mě to trochu minulo. Neubráním se srovnání s knížkou Poslední dopis od tvé lásky od Jojo Moyes, kterou jsem četla nedávno a ta se mi líbila mnohem víc. Tenhle příběh mi přišel od začátku trochu nepravděpodobný, některé z dopisů na mě působily až uhozeně, zkrátka to asi úplně nebylo čtení pro mě. Nicméně to není žádný brak, jako čtení na dovolenou klidně, jen vím, že už se k ní nevrátím a známým ke čtení doporučím radši nějaké lepší knížky...

warca
28.07.2015 3 z 5

Kniha byla vážně pěkná a měla i svojí hloubku, ale potom se mi už špatně četlo to, jak byla celá psána v dopisech.

Kočičáci
21.07.2015 3 z 5

Ano, hezký příběh to bezesporu byl, měla jsem díky zdejším vysokým hodnocením velké očekávání, které bohužel nebylo naplněno....moc mě to mrzí, tak jsem se těšila, že mě chytne za srdce jako většinu přítomných čtenářek.
Přidávám se k hodnocení Terry11 níže, také mi to připadlo vše příliš vykalkulované.
Za sebe můžu doporučit například Motýlí ostrov, sice není psaný v dopisech, ale taktéž se prolíná minulost s přítomností, http://www.databazeknih.cz/knihy/motyli-ostrov-182402
nebo také knihu Obuvníkova žena, ta byla nádherná! http://www.databazeknih.cz/knihy/obuvnikova-zena-217679

Terry11
28.05.2015 3 z 5

"Nemůžeš věřit ničemu, co je vysloveno v čase války. City ve válce jsou krátké a prchavé jako letní noc."
Radí Sue své dceři. Což je hned první nelogičnost, která se tohoto příběhu týkala. Protože ani v jednom případě se vyslovená myšlenka nepotvrdila. A takovýchto nelogičností je tam víc. I když jsem se tomu bránila, jelikož jindy dávám romantickým knihám vyloženě přednost, celý příběh mi přišel poměrně vykalkulovaný. A forma dopisů tomu jen napomáhala. Úplně jsem viděla, jak autorka sedí a přehazuje již napsané dopisy tak, aby docílila většího napětí či dramatičnosti. A to že jsou všechny psané stejným stylem, to už tu někdo přede mnou zmínil. Příběh je na můj vkus příliš sladkobolný, monotónní, vypočítaný na efekt, zřejmě proto jsem víc vnímala jeho nedostatky než obsah.

kusma
21.05.2015 5 z 5

Tuto knihu řadím ve svém žebříčku přečtených knih velmi vysoko a ráda se k ní v budoucnu vrátím. Ač souhlasím s komentáři, které vytýkají, že všechny dopisy byly psány stejným stylem bez ohledu na pisatele, pro mě byl ten příběh tak krásný a romantický, že to autorce odpouštím. Některé dopisy mě vyloženě chytly za srdce.

V porovnání s jinou knihou psanou v dopisech - o kousek víc se mi líbila kniha Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů (http://www.databazeknih.cz/knihy/spolek-pratel-krasne-literatury-a-bramborovych-kolacu-41267)

Navíc ještě upozorním na úplně nejsilnější dopisovou knihu, kterou jsem měla tu čest číst:

Ditules
15.04.2015 5 z 5

Mezigenerační román v dopisech, který se odehrává v době obou světových válek. Čte se samo. Doporučuju se ještě naladit nějakým videem o přírodě ostrova Skye.

Šánka
30.03.2015 5 z 5

Kouzelný příběh lásky, která přetrvá desetiletí a je věčná. Jak jsem se do knihy pustila, už se nedalo přestat, je to takové krásné pohlazení pro všechny romantické dušičky. Určitě se k ní někdy vrátím, protože takových příběhů v dnešní době není nikdy dost.

Martinka 135
13.03.2015 4 z 5

Musím přiznat, že se trochu stydím, že se mi tolik líbila tak prvoplánová romantická četba. Nejradši bych napsala, že to byl hrozný kýč, abych neztratila hrdost, ale to bych lhala. Nenávidím ufňukané romány, nenávidím vyšponované happy endy a přesto. Nevím proč, ale mně se to i přes to líbilo.
Líbily se mi dvě dějové linie zachycené formou dopisů, líbilo se mi, že je spojovala válka (a nakonec i příbuzenský vztah), líbilo se mi, že museli být nešťastní, aby mohli být nakonec šťastní.
Přiznávám, že jazyk hlavních hrdinů byl na můj vkus (a na příšlušnou dobu) nepříznačně moderní, ale to je vždy těžké soudit poté, co kniha projde rukama překladatele.
Jinak byla ale kniha moc hezká a vůbec nelituji, že jsem ji přečetla. (A co víc, dokonce mě přiměla napsat dopis! :))

Maat
09.03.2015 5 z 5

Nádhera :-) Jemný, krásný příběh psaný formou dopisů. Příběh lásky, která vzklíčila náhodou, ale o to byla silnější. Moc jsem si čtení užila.

pocketka
01.01.2015 5 z 5

Ach, to byla krása. Zrovna jsem knihu dočetla, jsem plná dojmů. Jak ji jen popsat? První, co mě napadá je slovo "čistá". Určitě jedna z nej knih, co jsem kdy četla. Tak krásně a poutavě napsaná, velmi romantická (a to opravdu romantiku ráda nemám), je v ní zachyceno spoustu pocitů, nenásilným způsobem se v ní popisuje i tragédie války... Posledních pár stránek už jsem četla se slzami v očích. Určitě knihu doporučuji a patří mezi mé "top".

aliali
29.12.2014 5 z 5

Nádherné čtení, bylo to pohlazení po duši.

rose
16.12.2014 4 z 5

Krásná knížka. V dopisech se rodí láska, postupně, krok za krokem... a historické události do ní vstoupí krutě a nemilosrdně. Obě postavy jsou napsány tak reálně, tak uvěřitelně, že mám pocit, jako bych oba znala od nepaměti. Příjemné, milé a dojemné čtení.

Antoaneta
30.09.2014 4 z 5

Moc pěkná kniha zvláštní tím že je psaná formou dopisů.Velmi příjemné romantické čtení takové pohlazení pro duši čtenáře.Přečetla jsem jedním dechem ale nevím zda se k ní ještě někdy vrátím neupoutala mne natolik že bych si ji chtěla pořídit do své domácí knihovny.

Ranuncul
22.09.2014 3 z 5

Taková lepší trojka.Kniha se mi líbila,hlavně to jakým stylem napsaná.Bohužel celkem brzo jsem odhadla jak dopadne.

Jodie
03.09.2014 4 z 5

Mně se kniha líbila více než zmiňovaný Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů, kterým jsem se nějak nemohla moc dobře prokousat, byla pro mě čtivější a napínavější.

magnolia
26.08.2014 4 z 5

Do knihy v dopisech se mi moc nechtělo, ale na základě komentářů jsem se do ní pustila a nelituji. První třetina byla kouzelná, jako každý začínající vztah, navíc uvěřitelná. Další vývoj příběhu byl romantický, dramatický a na čtení jsem se opravdu těšila. Snad jen závěrem jsem si říkala, jak moc dokáží obětovat pro lásku ženy, na rozdíl od mužů ... Je to takový krásný příběh a tento způsob vyprávění je velmi působivý. (Jenom jak to čtení člověk prožívá, nechápala jsem, z čeho vlastně básnířka žila, že si mohla nechat postavit nový dům, když před tím žila ve staré chatrči - potom cestovat a bydlet v hotelu...Pokud to někdo ví, nechám se poučit:). Knížku doporučuji všem romantickým duším, které baví psát.

Kattie4
22.08.2014

To bylo opravdové pohlazení po duši! Naprosto krásná kniha, která byla psána neskutečně půvabně! :) 5 hvězdiček z 5! :)

LenZa28
19.08.2014 5 z 5

Pro mě jsou Dopisy z ostrova Skye láskou na první přečtení. Přečetla jsem ji jedním dechem a četla ještě 2 týdny pořád dokola a i měsíc po přečtení na ni denně myslím :-) Je pravda, že kdyby nebylo podpisů tak by to patrně splývalo, ale mně to nevadilo. Líbilo se mi, jak se Dave vyvinul, vyzrál.. Kupuji ji všem kamarádkám k narozeninám, jsem okouzlena! za mě 5 *

Jitaku
11.08.2014 5 z 5

Moc se mi líbilo, jak se příběh postupně odkrývá, formou dopisů se střípky skládají do sebe. Hezké čtení, třeba na dovolenou.

MichelleS
08.08.2014 3 z 5

Neubráním se srovnání s jiným románem v dopisech (Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů) a tady je to prostě jen slabý odvar. Jako když kuchařka vezme ty správné suroviny, ale pak jídlo přesolí (tady spíš přesladí), připálí a nakonec se to snaží přebít kdejakým kořením, aby to zachránila.
Ano je tady láska, tajemství, válka, která míchá lidskými osudy a přesto hrdinům nevěřím. Plno velkých slov, ale postavy mi splývají. Nebýt podpisu na konci dopisu, nepoznám zda ho psala matka, dcera nebo babička. Dobová atmosféra nikde. Prvních sto stran velmi pomalý uvzdychaný rozjezd, v závěru zase pro změnu smršť zvratů, že skoro ztrácím nit, kdo koho miluje, kdo za lásku bojuje, kdo se vzdal a kdo udělal velké gesto, který z klíčových dopisů zůstal nedoručen nebo nepřečten.