Dopisy z ostrova Skye

Dopisy z ostrova Skye https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196108/bmid_dopisy-z-ostrova-skye-rwy-196108.jpg 4 327 118

Píše se rok 1912. Čtyřiadvacetiletá Elspeth nikdy neopustila svůj domov na ostrově Skye. Když dostane dopis od studenta Davida Grahama až z daleké Ameriky, začnou si pravidelně dopisova a jejich přátelství přeroste v lásku. Elspeth je ale vdaná a David je vyslán do Evropy jako řidič sanitky na západní frontě. Elspeth nezbývá nic jiného než se modlit, že válku přežije. Druhá rovina příběhu se odehrává roku 1940. Elspethina dcera se zamiluje do válečného pilota.. čeká ji stejný osud jako její matku?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Motto

Letter from Skye , 2013

aannyy
07.08.2014 4 z 5

Příběh o velké lásce za války. Pěkná kniha psaná v dopisech, ale občas mi to přišlo trochu přeslazené.

Lenka.Vílka
29.06.2014 5 z 5

Sedim na verande, kolem me pada dest a ja ctu, jako kdyby to melo byt naposledy...pravdou je, ze bych nelitovala, kdyby dopisy byla posledni kniha, kterou ve svem zivote prectu...zemru s usmevem na tvari...nemam pred sebou pouze krasne napsanou romantickou knihu...jde o format...forma dopisu je dokonaly...nejak vybizi pisatele k moznym zatajovacim krokum (ty mam rada)...trvalo mi, nez jsem si uvedomila, jak to je s tema casovyma rovinama a potom jsem se zacetla a najednou byl konec...priznani: takhle krasnou knihu jsem jeste nikdy necetla...mam ji pujcenou z knihovny, ale mi jasne, ze jakmile budu mit cestu kolem knihkupectvi, hned si knihu koupim...chci ji cist znuvu, znovu a jeste jednou znovu...chci to a potrebuji...

Brambram
14.06.2014 4 z 5

Příběh lásky zrozené z dopisů, prožívané ve válkách. Příjemné, byť předvídatelné, čtení. Hezky jsem si odpočinula,ale vracet se k ní asi nebudu.

LadyElisa
10.06.2014 5 z 5

Co říci k k této knize.........snad jen, že je to příběh lásky, která překonala strasti války a překlenula se desetiletími aby se pak konečně mohla naplnit. Nádherná kniha :)

stanza
09.06.2014 5 z 5

Co napsat víc krásné, milé, hluboké..) příběh psaný v dopisech o velké lásce a naději, která překoná vzdálenosti, nástrahy osudu i válku. Doporučuji.

jaja10
01.06.2014 5 z 5

Sedím tady u počíteče a přemýšlím jak bych tuto nádhernou knihu psanou formou dopislů měla zhodnotit. Nevím, jak výstižně napsat, jako moc se mi ta knížka líbila a jak mě chytla za srdce. Každý dopis jsem četla s napětím, s přáním ať všechno dopadne dobře k mému obazu. :-) Jsem moc ráda, že jsem si tuto knížku pořídila, že se děj odhrával i v mé milované zemi Skotsku. Tuto knížku si zařazuji do své knihovny a půjčovat ji budu s obavami, aby se mi vrátila. :-) Rozhodně doporučuji k přečtení.

dubakm
30.05.2014 5 z 5

„Až teprve naše společná láska mi ukázala co je v životě důležité. Teď vím, že štěstí je jen poloviční, když se o něj nemáš s kým dělit, a že smutek je dvojnásobný, když Ti z něj nemá kdo pomoci. S Tebou jsem poznal, co to znamená opravdu milovat a jaké to je, když je moje láska opětována...“ William Shakespeare
Úžasná, čtivá kniha s dopisy naplněnými tou nejčistčí lidskou slabostí, láskou klíčíci od malinkého semínka až po několikaletou vytrvalost Elspeth s malou nadějí na šťastný konec a přesto....this is not the end :-) Opravdu doporučuji k přečtení a děkuji svým virtuálním kamarádkam za tip.

Ankavi
29.05.2014 5 z 5

Dočetla jsem nádherný příběh plný veliké lásky. Tak velké, že přetéká přes stránky a zaplaví srdce čtenáře. Pro mou romantickou duši byla tahle kniha skutečně balzámem, má čestné místo v mé knihovničce a jsem si jista, že se k ní budu často vracet. Tolik emocí, tolik tužeb, tolik čekání a naprosto neuvěřitelné osudy. Knihu hodnotím nejvyšším hodnocením (resp. dávám jí šest hvězdiček z pěti :-) ) a řadím ji k nejlepším romantickým příběhům, které jsem kdy přečetla. Vřele doporučuji :-)

gossipavlina
24.05.2014 5 z 5

Četla jsem na doporučení. Samotnou by mě to asi nenapadlo po ní sáhnout. A děkuji za doporučení. Nádherná kniha plná krásných vyznání. Při čtení mi před očima vybíhaly dopisy mého dědy, který psal babičce dopisy v podobném duchu. Njn, telefony nebyly, SMSky se nepsaly, tak tyto důkazy začínající lásky si můžeme v rodině číst dodnes.
Ale zpátky ke knize. Brala jsem ji do ruky a moc jsem od ní neočekávala. Jak jsem byla překvapená, jak mě vtáhla do děje. Já osobně jsem byla napnutá až do konce, jak to dopadne. Zadržovala jsem při čtení dech. Fascinoval mě sloh, jakým byly dopisy napsané. Je to moc milé čtení, doporučuji dalším.

Aniga
17.05.2014 4 z 5

Jak už psala Neri, dojem mi trochu zkazil fakt, že korespondence byla psaná v jednotném tónu. Kdyby autorka zkusila každou postavu rozlišit i způsobem psaní, bylo by knížka naprosto dokonalá.
Příběh se mi moc líbil, dokonce jsem si hned našla na mapách ostrov Skye a zkoumala, jak daleko je to do Edinburghemu a do Londýna :)
(Na začátku knihy je uveden chybně datum - str. 16 - 8.června 1949 - mělo tam být dle mého úsudku rok 1940)
Pokud máte romantickou duši a rádi čtete dopisy, tak si knížku určitě nenechte ujít.

bookcase
12.05.2014 5 z 5

Aaaach :). Na tuhle knihu jsem čekala dlouho. Román v dopisech /to můžu/, sever Anglie /to můžu ještě víc/. Při čtení jsem si lebedila, užívala si celkovou atmosféru knížky. Můžu doporučit.

Kopretina_aku
05.05.2014 4 z 5

Pořádná dávka romantiky, kdy je sice od začátku jasné, jaká je pointa a jak to celé musí dopadnout, ale přesto čtete a čtete a čtete až jste u konce a je vám líto, že tak krásné dopisy nebudete moci číst dál.

BUBINA1971
27.04.2014 5 z 5

Opravdu krásné čtení.O velké lásce zrozené v dopisech.Pohlazení na duši.

Hanin
21.04.2014 5 z 5

Milá knížka, která je úplným pohlazením v dnešní uspěchané době.

Neri
17.04.2014 3 z 5

Dopisy ze Skye jsou milá, příjemně plynoucí, rychle a dobře se čtoucí kniha. Čekala jsem od ní ale asi víc, silnou milostnou romanci, která mě uzemní, zanechá ve mně hluboký dojem. To se bohužel nestalo. Dopisy mě nijak nevtáhly do dané doby, tehdy by přece žena nikdy takto otevřeně nevtipkovala nebo nepsala o svých pocitech, vše by probíhalo mnohem jemněji, výrazy by byly daleko opisnější. Celá korespondence probíhala v jednotném tónu, stejně psala skotská básnířka i americký student , stejně mladá žena i mladý muž, chvílemi jsem měla pocit, že čtu maily dnešní doby. Myšlenka byla určitě skvělá, ale zpracování pro mě nebylo to pravé.

amysa
05.04.2014 5 z 5

Uf, to je tak nádherný, láskyplný příběh, až jsem jim malinko záviděla:-) Jednotlivá písmenka doslova hltáte, aby jste se dobrali konce, jak to asi dopadne a i když si přejete happyend, jistého není vůbec nic, protože je prostě válka... A ne vše je tak jasné, jak se zdá... JanceDor moc děkuji za doporučení, jsem šťastná, že jsem si knížku koupila a určitě se k ní moc ráda vrátím! A ty dopisy, to je něco tak hezkého, škoda, že se v dnešní době píší čím dál méně... Dávám plný počet hvězdiček a doporučuji s nadšením dál, protože krásných příběhů není nikdy dost...Neváhejte a zkuste, nebudete litovat!

JanaDor
31.03.2014 5 z 5

To byla taková nádhera, ty dopisy, jak byly napsány, osud velké lásky, pocity co ve mě zanechaly.... Pro mě je to kniha, ke které se budu vracet. Vřele doporučuji, opravdu to stojí za to si tento příběh přečíst.

monushka
31.03.2014 4 z 5

Nádherný, romantický příběh. Při čtení se dostáváme do příběhu díky dopisům. Vše začalo jedním dopisem a vše i dopisem končí. Moc se mi líbila ta promyšlenost, z dopisů se zrodí láska, která má však před sebou nelehkou cestu. Kniha pro mě byla jednohubkou, u které jsem se mohla zasnít a odpočinout si.