Dopisy z ostrova Skye

Dopisy z ostrova Skye https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196108/bmid_dopisy-z-ostrova-skye-rwy-196108.jpg 4 327 118

Píše se rok 1912. Čtyřiadvacetiletá Elspeth nikdy neopustila svůj domov na ostrově Skye. Když dostane dopis od studenta Davida Grahama až z daleké Ameriky, začnou si pravidelně dopisova a jejich přátelství přeroste v lásku. Elspeth je ale vdaná a David je vyslán do Evropy jako řidič sanitky na západní frontě. Elspeth nezbývá nic jiného než se modlit, že válku přežije. Druhá rovina příběhu se odehrává roku 1940. Elspethina dcera se zamiluje do válečného pilota.. čeká ji stejný osud jako její matku?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Motto

Letter from Skye , 2013

Stellia
08.05.2017 5 z 5

Jedna z kníh, ktorú som dostala od tatina k predminulým Vianociam. Je to už trepaná fráza, ale príbeh ma chytil za srdce. Až tak veľmi, že som to bez kopy vreckoviek nedokázala prečítať. Príbehy podané formou korešpondencie v sebe nesú niečo ojedinelé, totiž možnosť preniknúť do osobných pocitov pisateľa. Jeho myšlienok, pohnútok, ktoré ho viedli k činom a rozhodnutiam. Je v tom skrátka niečo očarujúco neprípustné, čítať korešpondenciu dvoch ľudí, ktorá by mala patriť len im dvom, avšak vždy nás ten prísľub zakázaného ovocia dokáže zlákať na scestie. Dve časové línie navyše dovedú príbeh do fantastického konca...Skvelé :)

KláraHunčarová
16.03.2017 5 z 5

Můžu říct, že tato knížka mě naprosto uchvátila, jelikož jsem milovnice příběhů, do kterých vstoupila válka, tak to byl přesně můj šálek kávy. Věřila jsem každému slovu, které se na stránkách objevilo, takže mi čtení nepříjemně rychle ubíhalo. :)

Chytuš
25.02.2017 4 z 5

Velmi kladně hodnotím především to, jak autorka zvládla celý příběh vykreslit opravdu pouze pomocí dopisů. Tím pádem je ale jasné, že se nelze vyhnout častému ujišťování o vzájemných citech jednoho k druhému. Na mě té romantiky bylo místy už hodně, nicméně romantickým duším opravdu doporučuji. Příběh je krásný, i když smutný (a ne, ten konec to opravdu nevyvážil - měla jsem s tím stejný problém jako u Posledního dopisu od tvé lásky). Nejlepší pasáže tak pro mě zůstanou dopisy hned ze začátku knížky - vzájemné sbližování Daveyho a Sue, na jejich slovní špičkování budu ještě nějakou dobu ráda vzpomínat.

rajen
15.02.2017 4 z 5

Ráda si přečtu pěknou romantiku, která není hloupá a nezavání příliš červenou knihovnou. To tato kniha splňuje a mě se moc líbila. Nadto čtu ráda válečnou tematiku, takže jsem si přišla na své. Formu dopisů autorka zvládla dobře, děj na sebe pěkně navazuje a nechyběla mi tam přímá řeč. U romantického čtení nepředpokládám, že nebude předvídatelné, naopak, ráda sleduji cestu, kterou si dva musejí k sobě prošlapat, přičemž od začátku vím, kdo to bude. Nečtu detektivku, abych měla odhalení na poslední stránce. Takže za mě spokojenost, můžu doporučit jako lehké nenáročné a velmi příjemné čtení.

MagdaFish
14.02.2017 5 z 5

Krásná knížka! Snad jeden z nejlepších milostných příběhů, jaký jsem četla. Přesvědčivé, uvěřitelné, prostě BOŽÍ! :-)

Simonkapv
24.01.2017

Zrovna jsem knihu dočetla a jsem nadšená. Postavy jsou vykresleny krásně a příběh jsem si zamilovala.

Toffee
30.12.2016 5 z 5

Nevěřila jsem, že může být čtivý román, který je od začátku až do konce psaný jen v dopisech. Teď už vím, že ano. Tahle knížka je hrozně příjemné překvapení. Příběh o osudovém přátelství na dálku, které se změní v lásku překonávající všechno. I když je to milostný příběh, není přeslazený a sentimentální. Je dokonce vtipný a zábavný.

veronika0382
25.10.2016 4 z 5

Krásná kniha plná lásky, která přežila obě světové války. Plná odhodlání, touhy a chuti nevzdávat se ani když jste desítky let odloučení. Doporučuji :)

Alienn
17.09.2016 5 z 5

Ač nejsem příliš romantická duše, tato kniha byla jako pohlazení. Moc se mi líbilo vykreslení celého životního příběhu formou dopisů, Je to kniha, která nepoputuje dál, určitě budou ještě chvíle, kdy jí ráda otevřu.

Tesset
12.08.2016 3 z 5

Kniha se četla báječně a velmi mě bavila dopisová forma. Místy trošku nepravděpodobné a přeslazené a konec mi přišel trochu osekaný, ale jinak dobrá kniha. Při sentimentální náladě si ji jistě přečtu znova.

JanaT.
29.07.2016 4 z 5

Líbí se mi komentář Martinky 135. Ano, i já se stydím za všechny přečtené young-adultky, které jsem si koupila místo toho, abych se utápěla v nějaké hodnotné, ale náročné klasice. Připomíná mi to pohádky na dobrou noc, které čtu svým dětem. Nemusíte moc přemýšlet, jen se necháte nést příběhem. Rychlé a líbivé čtení, v případě dopisů ze Skye navíc v neobvyklé formě dopisů psaných za 1. i 2. světové války. Hlavním účelem takové četby je pohladit na duši, aby se dobře spalo... a to tato kniha dokáže. A přitom způsobem pochopitelným, přirozeným pro současného čtenáře: protože napsaným (a vracím se ke komentáři Martinky 135) moderním, současným jazykem, nebo spíše soudobým stylem, jak vyjadřovat myšlenky, způsobem uvažování. Proto mě zaujaly asi nejvíce Elspethiny a Davidovy dopisy hned z první části knihy, to jejich veselé špičkování, dvojsmysly, náznaky, humor, flirtování... a naskočila mi asociace: "Vždyť zrovna tohle se mi vlastně nejvíc líbilo třeba na greenovkách..."

MayaBu
25.07.2016 5 z 5

Je to jedna z knih, které si mě naprosto získaly už po několika stránkách. Postavy Elpseth i Davida v dopisech ožívaly a jejich příběh byl kouzelný. Krásný romantický příběh ve kterém má své místo jak první, tak druhá světová válka. Ráda se k této knize někdy vrátím.

Izu
06.07.2016 5 z 5

Jak na romantickou cetbu nejsem, tak tady dam plny pocet hvezd.Krasny pribeh o lasce v tezkych casech valky me chytl za srdce.Vubec neni na skodu, ze je psan formou dopisu.Opravdu pohladi na dusi a dojme.

michaela3913
04.07.2016 5 z 5

Čtu průběžně..tak moc mně emočně vyčerpává,že nelze číst na jeden zátah..Za mně 100% předčilo očekávání

Jido
27.06.2016 4 z 5

Přiznám se, že jsem se do knihy nemohla začíst. Nakonec se podařilo, je to hezký příběh psaný formou dopisů, ale bohužel jsem příliš brzy odhadla, jak to celé asi dopadne.

anibeni
19.06.2016 5 z 5

Výborná knížka, která je celá psaná formou dopisů ve dvou časových rovinách... Paráda, byla jsem napnutá, jak se celý příběh bude vyvíjet , nedokázala jsem knihu odložit a četla jsem až na úplný konec, který jsem přes slzy téměř neviděla...

Pavla111
13.06.2016 5 z 5

Moc pekna knizka, dopurucuji.

Knihomlok2015
06.04.2016 4 z 5

Tohle mi chybí dneska v době SMS, smajlíků, telefonů a bůhvíčeho dalšího nejvíc - obyčejný dopis, ve kterém vám někdo otevře svou duši a daruje svoje srdce. Prostě nádherná kniha.

KydlochMoris
28.02.2016 5 z 5

Mě se to strašně moc líbilo.

buschka
25.09.2015 5 z 5

Moc jsem od knihy neočekávala, ale právě naopak jsem byla moc mile překvapená.
Krásný příběh psaný formou dopisů. Jsem opravdu ráda, že jsem si ji koupila.