m.valova m.valova komentáře u knih

Náročná na orientaci ve jménech a pokud čtete díly s větším odstupem,tak je to i o paměti..ale stálo to za to..úžasný spisovatel,kterému byl bohužel vyměřen krátký čas.Nyní přemýšlím,zda s tím skončit tímto zbůsobem a nebo pokračovat,ale příběh hlavních hrdinů a pokračování mě asi zláká..za mě prostě super..

20.12.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Co dodat...prostě čím dál lepší..téma tohoto dílu zajímavé a odporné,postavy a jejich vývoj super,jen tak dále..

01.12.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Možná to nemělo až tolik šťávy jako předchozí díly,ale Erika mi prostě čím dál více přirůstá k srdci..je mi smutno z jejího osobního života,ale těším se na další vývoj,pan spisovatel určitě ví proč nám to dělá.Hodně mi vyhovuje,že kapitoly jsou kratší a tím pádem je vše,alespoň pro mě přehlednější.

20.11.2019 5 z 5

Okno do nebe Okno do nebe Nora Roberts

Nic náročného...odpočinkové čtení,nenáročné,neurazí a nijak zvlášť nenadchne..

18.11.2019 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nádherný,smutný a dojemný příběh..snad se šťastným koncem,kdybych mohla dám i více hvězd..nadchl mě a zaujal ještě o level více jako Hana.Život se s nikým nemazlí,jednou jsi dole a jednou nahoře,těžkou soudit a odsuzovat...Běla i Bohdana mi svým chováním a vzájemnou láskou a porozumněním i oddaností přirostly k srdci a zanechaly v něm hlubokou stopu.A Svatopluk..vlastně také..Doporučuji.

02.11.2019 5 z 5

Mama Mama Táňa Keleová-Vasilková

Tyhle její knihy ze života mě baví i když jsou všechny vedeny zhruba stejným směrem,čtu je jedním dechem a zatím se mi neomrzely..

30.10.2019 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha pro chvíle rozveselení a ač se to u mne nestává často,musím konstatovat,že i seriál v tv se mi líbil a pobavil.

27.10.2019 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Je to sice pro mládež,ale jako oddechovka fajn..co bychom my dospělí za to dali,kdybychom byli opět v takovém věku a řešili jen první lásky..určitě se těším na pokračování.

25.10.2019 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Opět skvělá Kim..skvělý tým a super příběh,inspektorka čím dál více ukazuje svoji přívětivou tvář a její příběh je čím dál lepší..doufám,že se v dalších dílech něco nezvrtne..zároveň je super,že došlo k propojení se starším dílem..jen mi trochu chyběla novinářka Tracy..

17.10.2019 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Objevila jsem konečne zase českou autorku,která mě baví..pomalejší rozjezd,ale pak mě to chytlo a určitě budu číst další knihy.Postavy v knížce mi přišly zvláštní,ale vraha jsem neodhadla až do konce..měla jsem úplně jiný tip.Určitě se kniha nedá srovnávat se zahraničními autory co do propracovanosti,ale zase byla jednoduchá na orientaci a hlavně ze známého prostředí což velmi oceňuji,české spisovatele a knihy mám nejraději..

08.10.2019 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Opět skvělá..čím dál lepší,líbí se mi výboj postav a i když bych nechtěla absolvovat to co ony,už se těším na další jejich případy..hlavně na Kim a Tracy.

25.09.2019 5 z 5

Dotkni se mě, lásko Dotkni se mě, lásko Katarína Gillerová

Moc hezká knížka..i když příběh byl víceméně ze života..bylo toho až moc na jednu hrdinku,místy tekly slzy,ale na konci jsem byla šťastná.

16.09.2019 5 z 5

Dívčí parta Dívčí parta Lisi Harrison

Těžko hodnotit knihu pro náctileté,ale sáhla jsem po ní na odlehčení po náročnějších knihách..ráda se vracím do bezstarosných let a období dospívání,Dívčí parta je spíše pohádka o vyšší vrstvě společnosti ,ale účel o lehké četbě splnila.

14.09.2019 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Nebyla to špatná kniha..možná,že není na tolik hvěz co se týče stylu a propracovanosti,ale zase se dobře čte díky menšímu množství jmen a kratším kapitolám,zkrátka odpočinková detektivka s překvapivým koncem.

08.09.2019 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Opět skvělé čtení,místy mi brutalita lidí ať už k lidem samotným a nebo zvířatům dělala opravdu špatně....nevím zda má autor takovou fantazii či čerpá z nějakých skutečných zdrojů,ale je to síla a film určitě vidět ani nechci..těším se na vývoj postav v dalších dílech..

05.09.2019 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tak mám dalšího inspektora,kterého budu bedlivě sledovat...příběh byl zajímavý a místy jsem si radši ani nepředstavovala co musela oběť únosu vytrpět a je s podivem,že se z toho nezbláznila a vydržela.Menší počet hvěz je spíše z důvodu toho,že se mi místy zdál příběh zdlouhavý a bylo v něm na můj vkus moc jmen a postav,ale to je spíše detail a můj problém..těším se další díl.

25.08.2019 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Tahle Nesbova kniha se mi četla dobře,byla ovšem pro mě složitější na orientaci,ale na to už jsem zvyklá ze série Harryho Hola.Závěr byl pro mne překvapivý až neskutečný..film jsem neviděla a radši snad ani nechci i když má vynikající recenze..

15.08.2019 4 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Trocha romantiky,trocha detektivní zápletky,ale byla napínavá,oddechová a četla se tak nějak sama..

11.08.2019 4 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

I po přestávce ve psaní,typická Lanczová..oddechovka,konec byl pro mne dojemný a můžu jen říct..už se těším na další.

04.08.2019 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Za mě hezky napsaný příběh na motivy vily Tugendhat..ze začátku se mi zdál zdlouhavý a nudný,ale pak události dostaly spád a musela jsem číst dále a dále až do konce.Nyní mám alespoň v kostce představu o vile a i když zdaleka nedokážu posoudit na kolik byl příběh skleněného pokoje reálný..určitě vilu navštívím a co jsem nenastudovala na wikipedii budu hledat v odbornější literatuře..

17.07.2019 5 z 5