m.valova m.valova komentáře u knih

Noc Noc Bernard Minier

Neuvěřitelné, s každým dílem je laťka zase o něco výš,a ten konec? Nezbývá,než pokračovat dále.Už se těším na Martina a doufám,že třeba dostanou víc prostoru i jiné postavy nebo spíše celý tým.

09.06.2020 5 z 5

Ve tvých snech Ve tvých snech Kristan Higgins

Začala jsem sice posledním dílem v sérii,ale u tohoto příběhu to asi až tak nevadí.Četlo se mi velmi dobře,chvílema jsem byla i dojatá,takové víkendové počtení a klidně uvítám i další knihu v sérii.

02.06.2020 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tento díl byl opravdu neskutečný,místy jsem měla pocit,že snad má přivézt k šílenství i nás čtenáře..trošku mi vadilo,že tentokrát Martin a jeho tým nejsou úplně na první pohled v hlavní roli..nicméně aspoň se můžeme těšit na další díly a jejich další vývoj.A ten konec? prostě další důvod stále v této sérii pokračovat.

28.05.2020 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Detektiv Martin Servaz,můj další oblíbenec..tentokrát je mu příběh ušitý více na tělo a po kouscích autor začíná odkrývat i trochu z detektivovy minulosti.Neuvěřitelný příběh, opět tak trochu z prostředí elitní školy ve Francii a propletenec postav z prvního dílu se mi líbí..s napětím očekávám co nabídne ten další.

19.05.2020 5 z 5

Niky Niky Zuzana Ryšavá

Od téhle oddechové knihy jsem nic neočekávala,dostala se ke mně náhodou a potřebovala jsem změnu na odlehčení..mám velmi ráda české autory a proto jsem jí dala šanci..nezklamala,prostě z holčičího studentského života.

08.05.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Kde začít,série s inspektorkou Kim je skvělá,tento příběh mě úplně nenadchl,připadalo mi že se tak nějak táhne a nějak se nedokáže poskládat..ale na konci jsem uronila i slzy..nějak se s tím nedokážu smířit a snad se dokážu těšit na další díly.

03.05.2020 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Zajímavé téma..nevěděla jsem co od knížky čekat,spíše jsem byla skeptická a mic se mi do toho nechtělo,ale překvapila.Nebylo tam zas až tak moc výrazných postav a něco jsem očekávala už déle,ale takový konec vůbec,hlavní hrdinky mi bylo opravdu líto.Nebylo to úplně top,znám určitě lepší a nebo aspoň lépe propracované knihy,ale jako celek se mi to líbilo.

13.04.2020 5 z 5

Tři vánoční přání Tři vánoční přání Alexander Stainforth (p)

Pokud člověk potřebuje vypnout a nad ničím nepřemýšlet ideální čtení,nenáročné,první a třetí povídka se mi líbila,druhá nebyla to pravé a přišlo mi že do téhle knížky tak nějak nepatřila.

02.04.2020 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Určitě jsem objevila další sérii která stojí za přečtení,jednu hvězdu jsem ubrala spíše z toho důvodu,že mi přišla kniha zbytečně zdlouhavá,a některé pasáže možná nepodstatné.Každopádně Epilog byl velmi zajímavý..Určitě se budu s napětím těšit na další díly.

31.03.2020 4 z 5

Já hlupák Já hlupák Magda Váňová

Tak nevím..mám ráda české spisovatele..ale tento příběh byl zbytečně roztahaný,něco zase o velký skok děj posunulo..hlavní hrdina byl podle mě neskutečný klikař a neuvěřitelný vyčůránek..a jeho činy byly po zásluze odměněny jeho žena byla skromná a hodná a s ním si moc nepomohla..snad potom došla svého štěstí..

15.03.2020 2 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Šelma nebyla špatná,jenom ze začátku se hrozně vlekla,asi do doby než byly vysvětleny všechny odborné vědecké postupy a poznatky..kniha nabrala spád spíše až ke konci..a je fakt,že vraha asi odhadne málokdo..možná kdyby tam byla jeho postava o trochu více rozvinuta bylo by to ještě lepší..

03.03.2020 4 z 5

Rande s tchyní Rande s tchyní Eva Hrašková

Nevím co bych k tomuto tématu napsala,snad jen to,že hlavní hrdinku jsem absolutně nechápala,ale toto se asi děje dnes a denně..zkušenosti jsou prostě nepřenosné.Konec byl tak nějak očekávaný,ale rozhodně si vyhledám i další knihy od této paní spisovatelky.

23.02.2020 4 z 5

Manžel, který štěká, taky kouše Manžel, který štěká, taky kouše Alena Jakoubková

Mám ráda české knihy a i když jsem si tak nějak říkala,že to není nic nového pod sluncem..styl neurazí-nenadchne..konec byl moc hezký..i když asi pohádkový..jako odpočinková četba byla kniha fajn.

14.02.2020 3 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Do téhle knihy jsem se nemohla tak nějak začíst,konec byl napínavější a pořád jsem v tom hledala nějaký smysl,policie dlouho tzv.vařila z vody a rozuzlení,bylo trochu očekávané,ale důvod vší té krutosti mě překvapil..není to zatím úplně top série,nicméně určitě budu ve čtení pokračovat.

04.02.2020 3 z 5

Mluvit o ex… není dobré pro sex Mluvit o ex… není dobré pro sex Alena Jakoubková

Mám ráda české knížky a i když tato neurazí ani nenadchne,na přehození po všech detektivkách byla fajn..život se s nikým úplně nemazlí a i když to bylo místy složité,dokázala se Ella se vším nějak poprat a určitě jí to dodalo plus do dalšího života..co se týče vztahů,tak v podstatě nakonec červená knihovna..

23.01.2020 3 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

S každou další knihou je Kim a její tým lepší.Opravdu obdivuhodná série..snad nám spisovatelka ještě pár dílů nabídne..

21.01.2020 5 z 5

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Ano byla nudnější jak první díl,ale je dobře,že známe všechny úhly pohledu..autorka mohla možná něco vynechat..téma bylo každopádně zajímavé a nemůžu říct,že by mě něco vyloženě zklamalo a je dobře,že konec byl takový.

17.01.2020 4 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Příběh se mi líbil,ze začátku pozvolný rozjezd a pak už to bylo fajn..na toto téma možná moje první kniha a teď vlastně nevím co si přát dál..ihned se pouštím do pokračování,zajímá mě jak vše vlastně bude a to i přes negativnější recenze.

13.01.2020 5 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Na konci téhle knihy pár slz ukáplo..příběh byl na život jednoho člověka neuvěřitelný a možná i překombinovaný,do toho trochu červené knihovny,ale nutilo mě to číst stále dál a i když bych možná pár věcí dokázala vypustit kdybych byla autorkou,tak jako celek se mi kniha opravdu líbila.

06.01.2020 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Určitě jsem zase objevila dvojici,kterou budu sledovat..příběh byl docela zajímavý a určitou jeho část jsem si tak nějak myslela delší dobu.Na konci po odhalení vraha mě jako dodatečné rozuzlení něco překvapilo i když ne co se týče samotného příběhu..ale spíš,že by opravdu toto někdo udělal i v reálném životě a v podstatě bez trestu...i když co je vlastně trest?nosit v sobě křivdy a muset se celý život v podstatě bát pravdy je možná daleko horší.

04.01.2020 4 z 5