Manžel, který štěká, taky kouše

Manžel, který štěká, taky kouše https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121182/bmid_manzel-ktery-steka-taky-kouse-mm7-121182.jpg 4 98 30

Když šestnáctiletá Sonja otěhotní, převrátí jí to život naruby. Rodiče se za její poklesek stydí, takže ji jednak odklidí k tetě do jiného města a jednak ji přinutí, aby dala dítě k adopci. Sonja jim to nikdy neodpustí.

jana-cisarova
jana-cisarova
29.04.2023 5 z 5

Šestnáctiletá Soňa otěhotní, a rodiče ji pošlou k tetě Lucii, kde má porodit a dítě musí dát k adopci.
Ze zoufalství přijme pomoc staršího muže, který jí nabízí, že se o ni postará, pokud se dítěte vzdá a v den její plnoletosti se s ní ožení. Musí mu slíbit, že žádné děti mít spolu nebudou.
Byl velmi bohatý. O Sonju je postaráno, rodiče už nikdy nechce vidět a žije si jako v bavlnce. Do té doby, než se objeví žena, která jí přináší zprávu o její dceři, po které léta tesknila.
Její život se následně změní. Musí se vzdát manžela, kterého milovala, který neúprosně trval na tom, že nikdy žádné děti nebudou.
Hezká kniha, velmi čtivá, hodnotím plným počtem hvězdiček.

alnahu
alnahu
11.10.2022 4 z 5

Jedna ze starších knih autorky-opět na téma šestnáctileté dívky,která ve svém věku otěhotní,ale rodiče ji donutí se dítěte vzdát.Sonja se ve svých osmnácti provdá ,ale na své dítě nikdy nezapoměla a osud jí připravý opětné shledání. Příběh ze života se šťastným koncem-dobře se četla.

Cher
Cher
21.08.2022 5 z 5

Příběh byl čtivý, taková červená knihovna.

Ála1968
Ála1968
01.11.2021 3 z 5

Jedna z lepších od A.Jakoubkové.Hezký příběh,konec trošku přitažený za vlasy,ale nebylo to špatné.

laura
laura
18.12.2020 5 z 5

Jedna z těch lepších. Čtivé, s nepříliš originální zápletkou (podobná byla i v Darovanému manželovi na zuby nekoukej), ale vlastně vám to nevadí. Příběh tak trošku z jiného světa, ale pokud chcete vypnout, je to přesně ono. Nic moc vám to nedá a zřejmě brzy zapomenete, o čem ten příběh vlastně byl, ale pro ukrácení dlouhé chvíle - proč ne ;)

dr.romca
dr.romca
25.09.2020 4 z 5

Příjemné čtení o horních 10 000 v Čechách. Moje první kniha od této spisovatelky.

1alena1
1alena1
15.09.2020 3 z 5

Tak život opravdu neběží, je to jasná červená knihovna, ale moc hezky se to čte.

m.valova
m.valova
14.02.2020 3 z 5

Mám ráda české knihy a i když jsem si tak nějak říkala,že to není nic nového pod sluncem..styl neurazí-nenadchne..konec byl moc hezký..i když asi pohádkový..jako odpočinková četba byla kniha fajn.

Radka1911
Radka1911
12.12.2018 4 z 5

Povětšinou smutný a trochu nepravděpodobný příběh, ale číst se dá.

EvikU.
EvikU.
01.10.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila hodně. Jen nedokážu pochopit rodiče hlavní hrdinky. Pro mě jsou děti na prvním místě. Nade vše. Všechno na světě.

radus
radus
01.12.2017 3 z 5

Nenadchne ani neurazí, je to taková oddechovka, ale dlouho si ji pamatovat nebudu. Plusové body za to, že ubylo receptů a detailních popisů z cest.

Argony
Argony
18.08.2017 3 z 5

Taková rychlovka na večer s happy endem. Všichni prachatí, žádné existenční starosti. Akorát mě neskutečně štvaly neustálé popisy jídel.

mariva
mariva
29.05.2017 3 z 5

Čekala jsem celkem nenáročný románek, ale tentokrát mě autorka docela příjemně překvapila. I když chování některých postav se vymyká zdravému rozumu, hlavně hrdinčini rodiče, příběh byl zajímavý, místy dojemný. Jen mi k němu nesedí název - čekala jsem nějakého násilnického manžela, ale Hynek zas tak hrozný nebyl. Oproti jiným autorčiným knihám trochu ubylo vaření i cestování, o to víc bylo děje a to je plus.

Blaufik
Blaufik
06.05.2017 4 z 5

První setkání s autorkou dopadlo na jedničku. I když jsem od knihy nic neočekávala, byla jsem příjemně překvapena. Na takové to líné odpoledne u kávy je kniha jako dělaná, sama jsem přečetla jedním dechem.

skryvacka
skryvacka
18.04.2017

opět hodně nereálné a povrchní... začátek je nadějný, ale potom??? autorka umí psát čtivě, ale své postavy uvádí do nějakého nereálného světa... problémy přechází zcela povrchně, postavy jsou strašně černobílé... jako když pro ni existuje jen dělení na: zlý-hodný... a přitom se mi některá její jiná starší knížka docela líbila...

R.E.M.
R.E.M.
04.08.2016 2 z 5

Dramatický začátek se pak překlopil do docela fádního vyprávění se spoustou klišé a souborem neuvěřitelných a vyumělkovaných peripetií a příhod. Ke konci jsem se párkrát v duchu pousmála, ale na to, abych měla chuť si knihu ještě jednou přečíst bylo humoru málo a příběh kopíroval děje "nejlepších" telenovel.

martulkat
martulkat
04.08.2016 3 z 5

Hodně oddechové čtení...potřebovala jsem něco lehkého po "silné" knížce, toto bylo ale až příliš...ale budiž.

Šánka
Šánka
31.03.2016 4 z 5

Pěkný příběh, bavilo mě to. Po přededešlých autorčiných knihách, u kterých jsem se i zasmála, tentokrát to bylo čtení spíše na vážnější téma, jednání Sonjiných rodičů jsem vůbec nechápala, ale i tak příjemná oddechovka, která sice nejde do hloubky problému, ale čte se dobře.

Marika Vanova
Marika Vanova
11.11.2015 3 z 5

Takový trochu nereálný příběh pro oddech.

REVE
REVE