Já hlupák

Magda Váňová píše poutavé romány, které nepotřebují okatý děj. Příběh sochaře Vincenta a kostýmní návrhářky Evy začíná tím nejobyčejnějším způsobem — starostí, jak si vybudovat existenci. Nic dodatečného do románu nevstupuje a důsledně zevnitř tohoto začátku autorka rozvíjí úžasné vyprávění, bohaté na postavy, psychologii, nečekané zvraty a zásahy osudu, vtahuje do knihy mnoho zajímavých faktů z profesí obou hlavních hrdinů a vážné lidské situace u ní pokračují v komických peripetiích a vtipných úvahách, kterými směřuje ke klíčovému problému: proč si člověk neudrží, co si v životě vybudoval, čeho dosáhl nebo co dostal. V manželství Vincenta a Evy se to jednomu podaří a pro druhé se život zvrtne v katastrofu. Proč?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351479/big_ja-hlupak-4l7-351479.jpg 3.486

Kniha Já hlupák

knihovniceS

Já hlupák
Právě jsem dočetla další román od jedné z mých oblíbených autorek. Říkáte si zase oblíbená? Ano, mám víc oblíbených ... U paní Váňové se mi líbí popisy lidí a prostředí. Mám pocit, že jsem „přitom“.
Hlavní postavy Eva a Vincent se znají od mládí. Eva chce být kostýmní výtvarnice a Vincent je nadaný výtvarník – sochař, řezbář, malíř, který si hledá práci v uměleckém světě. Oba se postupně vypracují a z ničeho si pomalu budují společnou budoucnost. Dá to práci, ale daří se jim také pracovně. Eva pracuje v televizi jako kostýmní výtvarnice i krejčová. Vincent je na stáži ve Francii, kde vydělá peníze a získá další kontakty. Tentokrát jsem obdivovala navíc vyprávění z oblasti historie odívání, když Eva připravovala mladou dívku na maturitu na UMPRUM. Život ubíhá, mají se oba dobře díky svým schopnostem, ale Vincent má před Evou různá tajemství (prozrazovat nebudu), až jednou se něco provalí ... Vincent je hlupák a dopadne, jak si zasloužil. Dnes dávám 4 hvězdy a doporučuji.

hrabenka
01.08.2021

Trochu moc rozvleklé, ale jinak fajn.

ještěrka38
23.03.2020

Na mě moc dlouhé zbytečně. Ale zajímavé bylo čtení o návrhářství a krejčovství.

m.valova
15.03.2020

Tak nevím..mám ráda české spisovatele..ale tento příběh byl zbytečně roztahaný,něco zase o velký skok děj posunulo..hlavní hrdina byl podle mě neskutečný klikař a neuvěřitelný vyčůránek..a jeho činy byly po zásluze odměněny jeho žena byla skromná a hodná a s ním si moc nepomohla..snad potom došla svého štěstí..

jarmila6295
15.02.2020

Poklidný příběh, jehož děj si člověk tak nějak umí domyslet..., zbytečně dlouhý děj, kdy až na posledních stránkách dojde k dokonání cesty osudu :-), pořád jsem chtěla přestat číst, ale jsem ráda, že mohu zařadit do přečtených knih. Hezká oddechovka.

Allla9
06.08.2019

Opět jsem prožila krásné chvíle s knihou paní spisovatelky Magdy Váňové. Těším se na každou její novou knihu.

regulax
16.05.2019

Ano, její Tereza je nejlepší, i když i další příběhy jsou čtivé, z běžného života, má to děj i napětí, ale jsou psané jednoduchým stylem a příliš popisují a pitvají zbytečnosti. Pak to ztrácí tah a jste nuceni jen honem dojít na konec...

zdenaR
15.04.2019

Knihy od spisovatelky mám moc ráda, četla jsem je všechny a moc se těším na každou novou. Velmi dobře se mi čtou - děj má spád, postavy dobře vykreslené, v každé knize jiné prostředí...
Ne nadarmo se kniha jmenuje Já hlupák - Vincent byl opravdu hlupák a stalo se mu to, co si zasloužil.