Nebýt sám

Kousek od Závie leží Hokuteple a tam je ráj. Každý si ho představuje podle svého, stačí jen přivřít oči. V řekách teče limonáda, z nebe padá zmrzlina a čokoláda roste holkám a klukům přímo v kapsách. Tuhle nekonečnou pohádku o dětském ráji vyprávěla maminka Konrádovi před spaním a potom oba jeho rodiče zahynuli při autohavárii. Svůj dětský ráj ztratil, ale na Hokuteple nezapomněl. Vyrůstal u strýce a tety na malém městě a teprve v dospělosti si uvědomil, jak byl osamělý, že zatrpklá teta a bezradný strýc mu rodinu nenahradili. Jeho citovou výchovu obstaraly tři dívky. O pět let starší zdravotní sestřička Ema, stejně stará kamarádka ze sousedství Dora, s kterou vyrůstal, chodil do školy a studoval na univerzitě, a o několik let mladší Olivie, sestra Konrádova nejlepšího přítele z fakulty. Jen díky nim ho nepohltilo osamělé dětství, ale přesto i v dospělosti Konráda svazuje podivná nesmělost a nerozhodnost, jako by se chtěl schovat v maminčině Hokuteple. To však nejde, Konrád je muž a přiblížit se k ráji, který v dětství ztratil, pro něj znamená nebýt sám....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310636/nebyt-sam-FJr-310636.jpg 3.8102
Romány, Literatura česká
Vydáno, Šulc - Švarc

Kniha Nebýt sám

JancaMia

Jedna ze slabších, ale i tak hezké počtení .

Annannas
01.12.2020

Příjemné odpočinkové počtení.

josska
01.08.2020

Knihy od autorky mám rada,jsou čtivé,ze života,mám je rada na proložení,,,,

Marcik7
07.06.2020

Knihy Magdy Váňové mám ráda, jsou ze života a v příběhu je vždy nějaké překvapení nakonec. Tahle se mi zdála trochu slabší, ale není špatná.

anitram17
20.05.2020

Moje druhá kniha od této autorky. Kniha mě bavila a zajímalo mě co bude dál, co Konrád zažije. Ano, možná někdy nepravděpodobné, ale kdy jindy popustit fantazii než u knihy. Chvíli jsem si i myslela, že Ema s Olivií mají opravdu něco víc společného. A nakonec, proč by se to přece jen nemohlo všechno stát?!

qwerb
27.03.2020

Nádherná obálka! Příběh taky pěkný.

Mermaida
21.12.2019

Kniha mě nezaujala, ničím neooslovila, přišla mi zdlouhavá, ale nedokázala jsem ji odložit. Některé situace mi přišly až absurdní.

Terina1
03.03.2019

Naprosto nepravděpodobné situace, blbe dialogy, nebyla dobře rozpracována psychologie postav. První polovina knihy byla slibná, ale pak se z Konráda stal nesnesitelný spratek, aniž bych chápala proč (jeho rodinna situace nebo jeho způsob uvažování nebyl dostatečně rozveden, aby to nějak vysvětlovalo jeho chování). To co zažíval, je naprosto pritazene za vlasy a nakonec se z toho stala taková česká telenovela. Docetla jsem to jen kvůli tomu, ze už jsem byla za polovinou, když mě to šílene znechutilo a taky proto, ze to aspoň sedelo do čtenářské vyzvy (kniha od ženské autorky s hlavní mužskou postavou). Za mě první přečtena kniha od autorky a nejspíš také poslední.