Nebýt sám

Kousek od Závie leží Hokuteple a tam je ráj. Každý si ho představuje podle svého, stačí jen přivřít oči. V řekách teče limonáda, z nebe padá zmrzlina a čokoláda roste holkám a klukům přímo v kapsách. Tuhle nekonečnou pohádku o dětském ráji vyprávěla maminka Konrádovi před spaním a potom oba jeho rodiče zahynuli při autohavárii. Svůj dětský ráj ztratil, ale na Hokuteple nezapomněl. Vyrůstal u strýce a tety na malém městě a teprve v dospělosti si uvědomil, jak byl osamělý, že zatrpklá teta a bezradný strýc mu rodinu nenahradili. Jeho citovou výchovu obstaraly tři dívky. O pět let starší zdravotní sestřička Ema, stejně stará kamarádka ze sousedství Dora, s kterou vyrůstal, chodil do školy a studoval na univerzitě, a o několik let mladší Olivie, sestra Konrádova nejlepšího přítele z fakulty. Jen díky nim ho nepohltilo osamělé dětství, ale přesto i v dospělosti Konráda svazuje podivná nesmělost a nerozhodnost, jako by se chtěl schovat v maminčině Hokuteple. To však nejde, Konrád je muž a přiblížit se k ráji, který v dětství ztratil, pro něj znamená nebýt sám....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310636/big_nebyt-sam-FJr-310636.jpg 3.8114

Kniha Nebýt sám

Nermal

Kdo si přečte anotaci této knihy stejně nepořádně jako já, musí si po dvou větách říct, proč bych měl číst takovéhle bláboly? Nakonec mi to ale nedalo, abych se nezačetl, není vždycky dobré dát na komentáře jiných, nebo první dojem, a udělal jsem dobře. Kniha se mi četla velmi dobře, nechával jsem se unášet dějem a čekal jsem, co přijde dál.
Magdu Váňovou jsem si nakonec velmi oblíbil, objevil jsem v ní "svou" novou spisovatelku a sehnal si všechny její romány i povídky (snad kromě prvních detektivek).
Možná svou roli sehrála i obálka knihy, která vyzývala k přečtení.

Babo

Ubírám jednu * a to pro první pětinu . Sledování dětství hlavních hrdinů mě až tak moc nebavilo.
Je to moje druhá kniha od paní Váňové a mám takový pocit,že si vybírá ty nejhorší vlastnosti nás lidí a tak vznikají romány ,kdy hlavními postavami jsou intriky a pletichaření ,
Občas se mi chování hrdinů románu zdá neuvěřitelné , jindy si říkám ,jak přesvědčivé .
U žádného jiného autora jsem se zatím s tímto stylem nesetkala a zatím mě to baví.

Nula.nula.nic
25.11.2021

Neuvěřitelně dlouho se mi do ní nechtělo, neuvěřitelně dlouho jsem se dostávala přes prvních padesát stran.. A pak? Najednou se něco stalo a já se nemohla od knihy odtrhnout. Krásný příběh, krásný vývoj, krásně zachyceno. :-)
Určitě zůstane doma v knihovně. Jsem ráda, že jsem to s ní nevzdala hned ze začátku..

knihovniceS
16.09.2021

Nebýt sám
Dočetla jsem a bylo to hezké. Krásný román jako pohádka o malém sirotkovi, který ke štěstí přišel, i když mu osud házel klacky pod nohy. Knihy Magdy Váňové mám ráda, jsou ze života a ani tato nebyla jiná. Smutná i veselá, dojemná i napínavá, nechyběla ani romantika. Doporučuji.

Pechule
09.03.2021

A mně se líbila. Četla se dobře, bavilo mě sledovat osud Konráda od dětství do dospělosti.

JancaMia
12.01.2021

Jedna ze slabších, ale i tak hezké počtení .

Annannas
01.12.2020

Příjemné odpočinkové počtení.

josska
01.08.2020

Knihy od autorky mám rada,jsou čtivé,ze života,mám je rada na proložení,,,,