Zapomeň na minulost

Složité rodinné vazby, které nabízí tři manželství jednoho muže, jsou zdrojem hořkých úvah, ale i možností, jak začít život ještě jinak. Hrdinův adoptivní syn z prvního manželství si bere hrdinovu bývalou třetí ženu, za svědka se chystá hrdinova druhá žena, a i první žena dává o sobě vědět... Tento složitý propletenec vztahů je východiskem pro rekapitulaci příběhu života lékaře, který se třikrát snažil o dobré manželství a třikrát musel pokus vzdát, pokaždé z jiného důvodu. Dosud žil plně vytíženým životem, z něhož jej však vyřadil těžký úraz. Komplikované rodinné vztahy mu jeho situaci rozhodně nezjednodušují, v nelehké situaci, v níž se ocitl, však nabídnou nečekaný zdroj nové síly a ve chvíli, kdy má pocit, že jeho život skončil, zjišťuje, že na rezignaci je ještě rozhodně brzy. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19778/zapomen-na-minulost-19778.jpg 4.5128

Kniha Zapomeň na minulost

Ála1968

Jako vždy super.Mám moc ráda tuto autorku a ještě mě nezklamala.

Jiparis

Život Josefa je plný práce, je schopný, čestný, ale nemá štěstí při výběru partnerek. I když, ženy si spíše vybírají jeho. Proplouvá životem, stále řeší problémy a zdá se, že mu ani nebude dopřáno mít vlastní potomky .Závěr mě překvapil, trochu červená knihovna. Přes to vše se příběh čte dobře a je to výborné na deku u vody.

petrulkaa

Má oblíbená autorka mě opět nezklamala, už se těším na její další knihu. Že začátku jsem se sice nemohla začít, ale pak jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Pěkný, napínavý manželský a rodičovský propletenec. Sice smutný, ale to je život. Jsem moc ráda za ten optimistický závěr.

Dataline

Jako vždy u této autorky, nejprve se nejde zacist a po padesáti stránkách nejde knihu odložit. Příběh až neuvěřitelný, fantazie autorky nezná hranic.

knihovniceS
18.10.2020

Zapomeň na minulost
Pěkný a zajímavý příběh inteligentního mladíka Josefa z dobré rodiny – studenta medicíny, kterého vášnivost a nedostatek příležitosti zažene do manželství s primitivní chtivou ženou, která má za svobodna syna a Josef chlapce adoptuje. Ze studenta je výborný lékař, dobrý táta, ale manželství se nepovedlo. Netrvá dlouho a Josef „vleze do chomoutu“ podruhé, tentokrát s méně hezkou, ale s inteligentní a cílevědomou Jolanou. Ani tentokrát manželství nevydrží zase z jiného důvodu. Josef je nenapravitelný a zamiluje se do mladičké dívky svého syna, který na 2 roky odjel do USA, a ožení se potřetí. Osudové propletence Josefovi komplikují život, a když to nejméně čeká, přijde těžký úraz ... Nechci vše prozrazovat, doporučuji k přečtení. 5 hvězd si kniha zaslouží.

i.stefany
25.11.2019

Moc pěkně jsem si početla, až je mi líto, že už je konec. Příběh začíná v době minulého režimu, vracíme se v čase ke složitosti doby, vysokým postům, protekci, podpultovému zboží... Psychologie postav románu je jako vždy dokonale zvládnutá, všechno do sebe zapadá a já bych jen četla a četla. Tuto knihu řadím mezi jednu z nejlepších od paní Váňové a jako slovo na závěr příběhu mě napadá - "paradox". :-)

Aleh
06.10.2019

Tři manželství. Tři životy. A s tím spojený složitý propletenec vztahů. Zdá se, že ten svět je opravdu malý! Bývalé svazky a vztahy provázejí a překvapují našeho hrdinu na jeho cestě životem doslova na každém kroku. A jak dál? Nejen nevydařená manželství a zpackané vztahy, ale i osobní zdravotní komplikace ho přinutí zvolnit, zpomalit a přemýšlet, jak a kam se v životě dál posunout. Kniha o životě, dobře se čte, je zábavná, úsměvná i poučná. A jako vždy má autorka krásně podrobně psychologicky vykreslené všechny hlavní postavy.

FofrNožka
25.01.2019