Zapomeň na minulost

Složité rodinné vazby, které nabízí tři manželství jednoho muže, jsou zdrojem hořkých úvah, ale i možností, jak začít život ještě jinak. Hrdinův adoptivní syn z prvního manželství si bere hrdinovu bývalou třetí ženu, za svědka se chystá hrdinova druhá žena, a i první žena dává o sobě vědět... Tento složitý propletenec vztahů je východiskem pro rekapitulaci příběhu života lékaře, který se třikrát snažil o dobré manželství a třikrát musel pokus vzdát, pokaždé z jiného důvodu. Dosud žil plně vytíženým životem, z něhož jej však vyřadil těžký úraz. Komplikované rodinné vztahy mu jeho situaci rozhodně nezjednodušují, v nelehké situaci, v níž se ocitl, však nabídnou nečekaný zdroj nové síly a ve chvíli, kdy má pocit, že jeho život skončil, zjišťuje, že na rezignaci je ještě rozhodně brzy. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19778/zapomen-na-minulost-19778.jpg 4.5122
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Šulc - Švarc

Kniha Zapomeň na minulost

knihovniceS

Zapomeň na minulost
Pěkný a zajímavý příběh inteligentního mladíka Josefa z dobré rodiny – studenta medicíny, kterého vášnivost a nedostatek příležitosti zažene do manželství s primitivní chtivou ženou, která má za svobodna syna a Josef chlapce adoptuje. Ze studenta je výborný lékař, dobrý táta, ale manželství se nepovedlo. Netrvá dlouho a Josef „vleze do chomoutu“ podruhé, tentokrát s méně hezkou, ale s inteligentní a cílevědomou Jolanou. Ani tentokrát manželství nevydrží zase z jiného důvodu. Josef je nenapravitelný a zamiluje se do mladičké dívky svého syna, který na 2 roky odjel do USA, a ožení se potřetí. Osudové propletence Josefovi komplikují život, a když to nejméně čeká, přijde těžký úraz ... Nechci vše prozrazovat, doporučuji k přečtení. 5 hvězd si kniha zaslouží.

i.stefany
25.11.2019

Moc pěkně jsem si početla, až je mi líto, že už je konec. Příběh začíná v době minulého režimu, vracíme se v čase ke složitosti doby, vysokým postům, protekci, podpultovému zboží... Psychologie postav románu je jako vždy dokonale zvládnutá, všechno do sebe zapadá a já bych jen četla a četla. Tuto knihu řadím mezi jednu z nejlepších od paní Váňové a jako slovo na závěr příběhu mě napadá - "paradox". :-)

Aleh
06.10.2019

Tři manželství. Tři životy. A s tím spojený složitý propletenec vztahů. Zdá se, že ten svět je opravdu malý! Bývalé svazky a vztahy provázejí a překvapují našeho hrdinu na jeho cestě životem doslova na každém kroku. A jak dál? Nejen nevydařená manželství a zpackané vztahy, ale i osobní zdravotní komplikace ho přinutí zvolnit, zpomalit a přemýšlet, jak a kam se v životě dál posunout. Kniha o životě, dobře se čte, je zábavná, úsměvná i poučná. A jako vždy má autorka krásně podrobně psychologicky vykreslené všechny hlavní postavy.

FofrNožka
25.01.2019

Příjemné počtení. :-)

zdenaR
11.01.2019

Opět skvělá kniha od mé oblíbené autorky, která opravdu nezklame :-)))

jahlina
30.12.2017

Četla se výborně.

Allla9
20.10.2017

Jako vždy u této autorky - plný počet hvězdiček.

elaine
11.08.2017

Pribeh me velmi zaujal.Radim mezi jednu z nejlepsich knih teto autorky.

Milenky a hříšníci
Poslední extáze

Magda Váňová
česká, 1954

všech 23 knih autora

Kniha Zapomeň na minulost je v

Právě čtených1x