Zapomeň na minulost

Zapomeň na minulost https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19778/zapomen-na-minulost-19778.jpg 4 156 36

Složité rodinné vazby, které nabízí tři manželství jednoho muže, jsou zdrojem hořkých úvah, ale i možností, jak začít život ještě jinak. Hrdinův adoptivní syn z prvního manželství si bere hrdinovu bývalou třetí ženu, za svědka se chystá hrdinova druhá žena, a i první žena dává o sobě vědět... Tento složitý propletenec vztahů je východiskem pro rekapitulaci příběhu života lékaře, který se třikrát snažil o dobré manželství a třikrát musel pokus vzdát, pokaždé z jiného důvodu. Dosud žil plně vytíženým životem, z něhož jej však vyřadil těžký úraz. Komplikované rodinné vztahy mu jeho situaci rozhodně nezjednodušují, v nelehké situaci, v níž se ocitl, však nabídnou nečekaný zdroj nové síly a ve chvíli, kdy má pocit, že jeho život skončil, zjišťuje, že na rezignaci je ještě rozhodně brzy. ... celý text

Jirinamac
06.08.2023 5 z 5

Pan doktor Josef Prokop, by rád žil poklidný rodinný život a rád se věnoval své práci na gynekologii, ale vždycky mu ho zkomplikuje nějaká žena a tak nás děj knížky provede jeho životem se třemi manželkami, vážným úrazem, který ho upoutá na vozík a na závěr je napětí, jak naloží se svou budoucností. Hezké čtení.

ivusse
08.11.2022 4 z 5

Takový je život.

Radka1911
16.08.2022 5 z 5

Pěkný a napínavý román.

Nermal
07.07.2022 5 z 5

Krásně vystavěná a čtivá kniha o životních peripetiích jednoho muže a ženách jeho života. Nádhera!

Zuzulinka
31.10.2021 5 z 5

Překrásná kniha. Líbila se mi realita života hlavního hrdiny. Jednou jsi nahoře a pak hned dole..

Ála1968
25.08.2021 4 z 5

Jako vždy super.Mám moc ráda tuto autorku a ještě mě nezklamala.

Jiparis
19.07.2021 4 z 5

Život Josefa je plný práce, je schopný, čestný, ale nemá štěstí při výběru partnerek. I když, ženy si spíše vybírají jeho. Proplouvá životem, stále řeší problémy a zdá se, že mu ani nebude dopřáno mít vlastní potomky .Závěr mě překvapil, trochu červená knihovna. Přes to vše se příběh čte dobře a je to výborné na deku u vody.

petrulkaa
10.04.2021 5 z 5

Má oblíbená autorka mě opět nezklamala, už se těším na její další knihu. Že začátku jsem se sice nemohla začít, ale pak jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Pěkný, napínavý manželský a rodičovský propletenec. Sice smutný, ale to je život. Jsem moc ráda za ten optimistický závěr.

Dataline
04.04.2021

Jako vždy u této autorky, nejprve se nejde zacist a po padesáti stránkách nejde knihu odložit. Příběh až neuvěřitelný, fantazie autorky nezná hranic.

knihovniceS
18.10.2020 5 z 5

Zapomeň na minulost
Pěkný a zajímavý příběh inteligentního mladíka Josefa z dobré rodiny – studenta medicíny, kterého vášnivost a nedostatek příležitosti zažene do manželství s primitivní chtivou ženou, která má za svobodna syna a Josef chlapce adoptuje. Ze studenta je výborný lékař, dobrý táta, ale manželství se nepovedlo. Netrvá dlouho a Josef „vleze do chomoutu“ podruhé, tentokrát s méně hezkou, ale s inteligentní a cílevědomou Jolanou. Ani tentokrát manželství nevydrží zase z jiného důvodu. Josef je nenapravitelný a zamiluje se do mladičké dívky svého syna, který na 2 roky odjel do USA, a ožení se potřetí. Osudové propletence Josefovi komplikují život, a když to nejméně čeká, přijde těžký úraz ... Nechci vše prozrazovat, doporučuji k přečtení. 5 hvězd si kniha zaslouží.

i.stefany
25.11.2019 5 z 5

Moc pěkně jsem si početla, až je mi líto, že už je konec. Příběh začíná v době minulého režimu, vracíme se v čase ke složitosti doby, vysokým postům, protekci, podpultovému zboží... Psychologie postav románu je jako vždy dokonale zvládnutá, všechno do sebe zapadá a já bych jen četla a četla. Tuto knihu řadím mezi jednu z nejlepších od paní Váňové a jako slovo na závěr příběhu mě napadá - "paradox". :-)

Aleh
06.10.2019 4 z 5

Tři manželství. Tři životy. A s tím spojený složitý propletenec vztahů. Zdá se, že ten svět je opravdu malý! Bývalé svazky a vztahy provázejí a překvapují našeho hrdinu na jeho cestě životem doslova na každém kroku. A jak dál? Nejen nevydařená manželství a zpackané vztahy, ale i osobní zdravotní komplikace ho přinutí zvolnit, zpomalit a přemýšlet, jak a kam se v životě dál posunout. Kniha o životě, dobře se čte, je zábavná, úsměvná i poučná. A jako vždy má autorka krásně podrobně psychologicky vykreslené všechny hlavní postavy.

FofrNožka
25.01.2019 4 z 5

Příjemné počtení. :-)

zdenaR
11.01.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha od mé oblíbené autorky, která opravdu nezklame :-)))

jahlina
30.12.2017 4 z 5

Četla se výborně.

Allla9
20.10.2017 5 z 5

Jako vždy u této autorky - plný počet hvězdiček.

elaine
11.08.2017 5 z 5

Pribeh me velmi zaujal.Radim mezi jednu z nejlepsich knih teto autorky.

lea67
09.11.2016 5 z 5

Takové knihy čtu nejraději, těším se na další-)

Zdenulkaa
07.11.2016 5 z 5

Přidávám 5 *, velice dobře se mi kniha četla a určitě si přečtu další od této autorky

Joyce24
07.10.2016 5 z 5

Opět další kniha od této autorky, která se četla skoro sama, měla spád a téměř jsem se od ní nemohla odtrhnout.