Tři vánoční přání

Kdy jindy si přát lásku a štěstí, když ne o Vánocích? Hlavní postavy těchto příběhů si to dobře uvědomují. Ale jak to tak bývá, ke splnění takových přání vede pořádně klikatá cesta… S Kamilou se seznámíte v povídce Markéty Harasimové Vánoční sen. Tato maminka malého Péti se snaží zapomenout na jeho tragicky zesnulého otce v kolotoči pracovních a mateřských povinností. Musí přijít svátky, dobrá kamarádka, a hlavně dojemné Péťovo přání, aby zatoužila vystoupit z tohoto ubíjejícího koloběhu a začala vyhlížet muže, s nímž by usedla na horskou dráhu. Hrdinou povídky Josefa Pepsona Snětivého Ne každý vánoční dárek potěší je pro změnu muž. Přitažlivý, ale ne zrovna pracovitý třicátník Pavel tráví již několikáté Vánoce po sobě pokaždé s jinou partnerkou. Není tedy divu, že opakovaně dostává velmi nečekané (a nevítané) dárky, které ho přivádějí do prekérních situací; jindy je zase nucen proti své vůli darovat to, co považuje za nejcennější. A v povídce Alexandra Stainfortha Vánoční princ poznáváme Sabinu Horákovou. Ta je sice krásná a úspěšná, ale v lásce se jí nedaří. Její poslední přítel Radek jí zasadil ránu pod pás, když se s ní rozešel krátce před Vánocemi. Sabina navíc zjistí, že není jediná, s kým podváděl svou manželku. Kamarádka Viky se jí už delší dobu snaží dohodit jednoho z kolegů. Sabina má pocit, že Džej neodpovídá jejím náročným měřítkům, jenže tenhle chlapík není tak docela tuctový... Pochopí konečně, že si po štěstí šlape hlavně sama? A stane se Džej jejím vánočním princem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386070/tri-vanocni-prani-HKf-386070.jpg 3.539
Povídky, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Čas

Kniha Tři vánoční přání

Jirinamac

Tři povídky mi krátily čas při cestě v MHD, ale po pár dnech nebudu vědět o čem byly a že jsem takovou knížku vůbec četla. Možná by stačilo, zveřejnit je pouze v nějakém časopise pro ženy. Ta prostřední mě nakonec docela pobavila.

Renike
28.12.2020

Úplně soushlasím s čtenářkou mekkejlou

mekkejla
27.12.2020

Docela zklamání. První povídka byla sice plná klišé, ale aspoň milá, prostřední byla za mě total ujetá, poslední taková romantická klasika. No nebýt Vánoce, tak to nečtu.

Agida
16.12.2020

Pro mě knížka na jedno odpoledne, první dvě povídky se mi moc líbily, třetí už méně, ale všechny se fajn četly. Oddechovka u které nemusíte přemýšlet a možná se i vánočně naladíte....

Bell@
13.12.2020

Fajn knížka, která se rychle četla. První povídka potěší a druhá pobaví. Třetí povídka mi přišla nejlepší, protože v ní autor skvěle vystihl odlišné vnímání muže a ženy.

brectanka
04.10.2020

Venku celý den pršelo a tak jsem si zalezla pod peřinu s touto knihou. Není to sice nic , co by udělalo do světa knihy obrovskou díru, ale jako čtení pro dívky a nudící se ženy to šlo. Hlavně druhá povídka mě hoooodně pobavila, a to jsem vlastně potřebovala. Nemyslím si, že bych knihu ještě někdy měla potřebu číst, ale klidně ji doporučím!

m.valova
02.04.2020

Pokud člověk potřebuje vypnout a nad ničím nepřemýšlet ideální čtení,nenáročné,první a třetí povídka se mi líbila,druhá nebyla to pravé a přišlo mi že do téhle knížky tak nějak nepatřila.

Majka1979
23.02.2020

Príjemné čítanie, prečítala som to za chvíľku. Príbehy sa mi páčili, nebolo to nieco dych vyrážajúce, ale som s knihou určite spokojná. Splnila očakávania, tri príbehy a v každom niečo iné. Niekedy takéto príbehy sú možno takou fajn pauzou, keď človek číta niečo náročné

Autoři knihy

Alexander Stainforth (p)
česká, 1982

Kniha Tři vánoční přání je v

Právě čtených1x
dalších seznamech2x